After Life

• Japonsko Wonderful Life (více)

Film sa odohráva v poloschátranom penzióne počas zimy. Personál víta nových hostí, ktorí tu pobudnú jeden týždeň, počas ktorého ich bude čakať náročná úloha - majú vybrať jednu zo spomienok zo svojho života. Táto bude jediná, ktorá im ostane po skončení týždňa v podobe videozáznamu a bude ich sprevádzať počas večnosti. Všetci zúčastnení majú totiž jedno spoločné: sú už po smrti. (muti)

jafuska

film vypráví co se možná děje když člověk umře, co když opravdu něco existuje po smrti? nemyslím z náboženského hlediska, na tohle určitě nevěřím, ale co když když člověk umře jde opravdu za světlem a žije dál v jiném životě, nebo v jiné osobě? tohle je dost otázka složitá, a bohužel na ni nikdo z nás zatím neumí odpovědět, ale věřím tomu, že něco musí existovat mimo něše žití, tento film se povedl. ()

muti

jedina vec ktora mi zabranila pretacat film dopredu bola ze sa stale rozpravalo a nechcel som minut pointu alebo dolezity bod. ten tam bol azda len jeden a vobec nebol az taky uzasny. myslel som ze sa to cele skonci tym ze sa z penzionu vykluje psychiatricka liecebna. nie. filmje akoby dokumentarnym rozpravanim ludi rozneho veku ktori si maju vybrat jednu spomienku a s tou zit celu vecnost. a ta ubijajuca stopaz! 2 hodiny? keby sa to zostriha na 1,5h aj to by stacilo a mozno by som dal aj druhu hviezdicku. Aspon vidim ako si rezier predstavuje zivot po smrti - je to skor ocistec ako nieco pozitivne. pozeram ze so stylom tohto reziera sa asi tak skoro nestotoznim, uz som od neho videl Maboroshi no hikari a aj ten bol divny. takze sa s panom Koreedom lucim. vyberam si jendu spomienku do buducna - tam kde sa on nenachadza ;) ()

Svadbos

Krásne vyrozprávaný príbeh o sociálnych pracovníkoch na stanici medzi nebom a zemou. Tichá, poetická štúdia života, smrti a spomienok, naplnená jemným humorom. Výstraha pre Hollywood: ne-remakujte to! ()