Papírový dům: Fenomén

• Španělsko La casa de papel: El fenómeno (více)

Dokument o seriálu Papírový dům, který vyvolal vlnu nadšení po celém světě. Proč je tahle roztomilá parta zlodějů a jejich profesor tak populární? (Netflix)

Mouchal

Dokument nabízí celkem zajímavý pohled do zákulisí oblíbeného seriálu a ukáže nám, běžným smrtelníkům, s jakými všemi těžkostmi se musí takový filmař potýkat. Ať už se to týká přírodních vlivů jako je déšť, vítr nebo i západ slunce, ale i těch nepřírodních vlivů, jako je dodržení termínů pronajatých billboardů, dopsání scénáře včas (což mě osobně překvapilo nejvíc, ale upřímně ne moc mile) atd. Pokud seriál máte rádi, mohu určitě doporučit. 80% ()

marek29

Shrnutí celého seriálu, jeho celosvětový dosah a hlavně perličky ze 4. Série. Kdo neviděl plné 4 série, nedoporučuji. Jinak? Nutnost pro každého komu bella ciao říká pane ;-) ()

Arkagas1989

La casa de papel, který nyní milují miliony sledujících po celém světě je jednoznačně fenomén. Ale nebylo tomu tak vždy. Ještě před pár lety to byl vlastně takový propadák, že všichni byli rádi, že dotočili a vrhnou se na další projekty, které snad budou úspěšnější.  A pak to přišlo - seriál koupil Netflix a zařadil ho do svého katalogu. Bez reklamy, bez proma a fanoušků začalo přibývat. Hercům skákalo tisíce nových sledujících na instagramu a nikdo vlastně nechápal, co se děje. A pak přišel ještě větší zlom. Díky obrovskému úspěchu bylo nutné vymyslet další loupež - tudíž další řady seriálu, který se z absolutního propadáku dostal do žebříčku nejlepších seriálů na světě.  Tenhle dokument dává nahlédnout člověku do pozadí a vývoje celého seriálu, což je skvělé. A proč je La casa de Papel takový fenomén? Protože nakonec se každý najde v nějaké postavě.  Vtipné scény z natáčení nechybí, což potěšilo. Skvělá záležitost před spaním k litru horkého čaje. ()

vodkasesemte

No to netušim, protože je to docela píčovina. Pruměr. Znovu se na to rozhodně nepodívám. Dialogy nejsou nic moc, což je výhoda, protože to aspon osejpá. ()

panki9922

Dokument, v ktorom jednu tretinu scenáristi odkrývajú, že píšu scenár za pochodu. Občas pošlú svoju predstavu o tom, ako má scéna vyzerať formou videa cez mobil. Mohol som sa ja čudovať, prečo sa tie postavy v 3-tej a 4-tej sérii chovajú ako rozdvojené osobnosti a každé dve časti menia svoj charakter, názory alebo konanie. Alles klar. Ďalšia tretina je o problémoch pri natáčaní scény spustenia 140 miliónov v bankovkách na námestie. Problémy im totiž robil dážď a vybité batérie na vysielačke. How unexpected! To si taký Roger Deakins pri natáčaní 1917 vždy pozrel počasie na JOJke s RNDr. Jurčovičom a hneď mu bolo jasné, kedy má prísť na scénu tak, aby mal ideálne prírodné nasvietenie a hlavne, aby mu nepršalo! Ten keď uvidí problémy hlavného kameramana La casa de papel, tak mu určite pošle minimálne jedného svojho oscara. Posledná tretina je tvorená výpoveďami hercov o tom, ako si užívajú slávu. Ja celej produkcii Money Heist samozrejme slávu doprajem, trafili sa totiž do toho, po čom dnešná populácia najmä mladých, karanténou znudených jedincov prahne. Ale netvárme sa tu prosím tak, že je toto nejaký milník svetovej kinematografie. It is just a hype. ()

Kajman26

Lidé jsou z toho seriálu nějak až moc nadšení. Vždyť to ani není tak dobré... A tenhle dokument spíš než nějaké informace jen tvrdil jak jsou úspěšní a super... 1* ()

hony23

Seriál Papírový dům se stal bezesporu fenoménem a nic na tom nemění ani skutečnost, že 3. a 4.řada byly o něco slabší, než ty první dvě. Čekání na závěrečnou pátou sezonu si můžeme zkrátit dokumentem o vzniku seriálu, kde tvůrci analizují příčiny celosvětového úspěchu jejich díla. A protože Papírový dům považuji za nejlepší seriál poslední pětiletky, užil jsem si i tento dokument. ()

antolikopoli

Celkom príjemný film o filme ktorý naplní očakávania, dozviete sa nové detaily a zaujímavosti o priebehu nahrávania vášho obľúbeného seriálu, a otom predovšetkým išlo... Kvalitne zvládnutá práca ktorá si zaslúži 9/10 ()

VsetkoVsade

Dnešná doba človeku denne ponúka tisíce možností, ako svoju dušu poškvrniť neodpustiteľným hriechom. Ak už od kolísky trpíte akútnym nedostatkom zábran a slová ako morálka či súdnosť márne hľadáte aj na Urban Dictionary, vašej fantázii sa pri páchaní barbarských činov medze rozhodne nekladú. Môžete napríklad predstierať mentálny hendikep a prosiť okoloidúcich o príspevok na chránené dielne, šperhákom vykradnúť pokladničku so zbierkou na Ligu proti rakovine, použiť domáceho miláčika mladšieho súrodenca na satanistické rituály, zdieľať príspevok s Wednesday dude už v sobotu, odčerpať v kostole zo sakristie svätenú vodu, aby ste si mali čím prepláchnuť bongo, v najhoršom prípade môžete dokonca po babkinej kremácii vyšnupať popol z jej urny a zvyškom seknúť kubík pervitínu, ktorý predáte návštevníkom najbližšieho detského ihriska za peniaze určené na šlabikáre. Španielski compagneros však originalitou nešetrili a v dnes už kultovom seriáli Money Heist prostredníctvom postáv, ktoré sa rozhodli rovno obsadiť kráľovskú mincovňu a s pomocou rukojemníkov vytlačiť bezmála dva a pol miliardy v hotovosti, dokázali nemorálnu činnosť rovno povýšiť na umeleckú. Nečítajte obsahy na filmových databázach, nehľadajte trailery a videá, ktoré vám poskytnú stručné uvedenie do deja, nestrácajte čas a hneď si to utekajte pustiť, aby ste zážitok z toho majstrovského veľdiela ani omylom neprepásli. To by totiž bolo pre každého filmového priaznivca hriechom vskutku neodpustiteľným. ()