Kdybys jen tušil

• USA The Half of It
Trailer 1

VOD (1)

Nesmělá jedničkářka Ellie pomáhá sympatickému sportovci Paulovi sbalit dívku jeho snů. Všechno se ale zkomplikuje, když se do ní Ellie zamiluje taky. (Netflix)

Trailer 1

JohnCZ

Zpočátku je tam těch oduševnělých monologů možná až moc, ale postupně si to sedne a je to jinak napsané s takovou lehkostí a zároveň tak příjemně sebevědomou leč nenucenou odvahou, že divák všechny ty divoké pocity a propletené vztahy bere jako naprosto přirozené. Mile umírněný scénář, parádní casting, skvělý soundtrack, neokoukané prostředí a zvláštní, pro tento filmový žánr nezvykle ponurý kamerový filtr s utlumenými barvami, z toho dělají opravdu příjemné indiečko. ()

silentname

"The Half Of It" ma príjemne prekvapilo. Dokonca som aj pôvodne uvažoval, že by si film zaslúžil trošku vyšší rating, no nakoniec sa bude musieť uspokojiť s tým čo dostane. Hlavným dôvodom je fakt, že ku koncu skĺzneme do určitých klišé, ktoré si skutočne mohli tentokrát odpustiť. Vždy dúfam, že sa aspoň v jednom filme vyvinú veci trošku inak a budeme mať iné rozuzlenie. A hoci to možno pár prekvapení v sebe má, tak s vyšším ratingom sa film môže rozlúčiť. Čo teda na filme funguje? V prvom rade poviem, že sa mi veľmi páčili naše postavy. Naša ústredná trojica je podľa mňa vynikajúca. Ellie pôsobí na začiatku ako typická šprtka s okuliarmi, no skrýva sa v nej viac. Dokáže svoje schopnosti speňažiť, je dobre sarkastická, vie byť vzťahovačná a silne prísna. No súčasne je aj hanblivá a keď si niekoho pripustí k sebe, tak to musí byť niekto komu bude dôverovať. Vďaka tomu sa mi veľmi páčilo priateľstvo medzi ňou a Paulom. A priateľstvo v tomto filme je na rovnako dobrej úrovni. Paul sa ukáže ako skutočný priateľ. Keď ju spolužiaci osočujú, tak sa za ňu postaví, keď jej zničia strunu na klavíri, tak jej posunie gitaru, aby zahrala na nej skladbu, ktorú zložila. Tak priateľstvo funguje. Okrem toho to má aj pár dobrých hlášok - "I am a russian doll of clothing" Aster je tiež zaujímavá. Mohla pôsobiť ako typická krásavica, no keď ju sledujeme, tak vidíme ako sa cíti osamelá. A správy od Ellie jej skutočne výrazne zasiahnu do života. Ako keby konečne mala niekoho, kto jej rozumie. Ľudia sú komplikovaní a láska samotná vie veci komplikovať. A tento film to plne berie do svojich rúk a ukazuje to veľmi dobre. Film má srdce a príjemne ma potešil. Možno si mohli niektoré scénky odpustiť, ale je tu veľa momentov, ktoré ma pobavili a spríjemnili mi dopoludnie. Určite stojí za to, aby ste si ho čekli. Hodnotenie: B+ ()

oveckaoa

Holka píše spolužákům úkoly jednou za ní dojde jeden kluk, že chce, aby napsala za něho milostný dopis jedné holce, která už má, ale jiného kluka. Optimálně je to i na 80 procent, ale scéna v kostele je trapná (vzpomněl jsem si na Zamilovaného Profesora tuším 2) celá romantika vyjde do prázdna a ten kluk je ve vztahu k té co má rád úplně marný (chápu, že to byl účel, ale přesto tam mohla být větší chemie než jen to, že si dají jedenkrát pusu). Navíc Aster to úplně zničilo život jelikož holka, kterou asi milovala odjela kamsi do prdele a kluk, který miloval ji zůstal pouze kamarádem nejspíše. 60 procent ty odpady taky nechápu neříkám, že je to něco světoborného na co si za týden vzpomenu, ale odpad si to nezaslouží. ()

Jirka_Šč

Zajímavé. Odvážné. Nepřehledné jako život. A maličko nejisté. Také jako život. Celý film jsem neměl tušení, jak dopadne. Po skončení jsem začal hledat, podle čeho je to natočené a ukázalo se, že se jedná o originální scénář a scénáristka byla současně režisérkou. Nepochybuji, že dostala na plátno přesně, co chtěla a oceňuji to. Pro některé lidi bude The Half Of It hůř stravitelné, ale dobře jim tak. ■ Dobrý komentář: silentname ()

Sayko

„Kdybys jen tušil“ je naprosto perfektní příklad toho teenage konzumního průmyslu, který provozuje velké N. Od samého začátku víme, jak film skončí, ve filmu nejsou žádné zvraty, logika postav je nastavena na velmi nízkou laťku stejně jako logika scénáře a snad jediné, nad čím se zkušenější divák pousměje, je občasná zajímavá scénografie. Takové malé perličky, které se sem tam mihnou, ty mě udržovaly naživu. Každopádně klobouk dolu, Netflixe, tohle je přesně způsob dělání filmů, na kterým masivně vyděláte, ale pomalu tím zničíte filmografii s kvalitou, kterou už generace Y a dál s vyžraným mozkem bude přehlížet, jelikož budou zmanipulováni a zaplaveni těmahle hovnama se samolepkou červeného N. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte New York. Trvalo od 22. apríla 2019 do 31. mája 2019. (MikaelSVK)