Kdybys jen tušil

Anthony Bregman, Alice Wu

Ian Blume, Lee Percy

Scénografie:

Sue Chan

Otázka, kterou si každý z nás musí položit, je v celku prostá. Je to asijská lesbičanka? A skončil by příběh soubojem na nůžky? 3 postavy, nic víc, velice ploché, v závěru až velmi banální a nelogické. Ale taky nenáročné, strašně fajn a jednoduché. Něco jako Já Simon, bez toho amerického tlaku všechno přehánět, tolerantního poselství a happyendu.(13.6.2020)

V některých momentech úžasné, v hodně momentech takové nedomrlé a kostrbaté. Škoda potenciál tu byl. Leah Lewis je jako samotářská Ellie sympatická, Alexxis Lemirre je holka snů a Daniel Diemer je hodný trouba. Jejich postavy jsou fajn a nosné. Nicméně všichni okolo jsou tak ploché a šablonovité postavičky. Škoda. Byl tu potenciál na novou Juno nebo Perks of Being Wallflower, ale zůstalo to nějak na půl cesty(11.5.2020)

"The Half Of It" ma príjemne prekvapilo. Dokonca som aj pôvodne uvažoval, že by si film zaslúžil trošku vyšší rating, no nakoniec sa bude musieť uspokojiť s tým čo dostane. Hlavným dôvodom je fakt, že ku koncu skĺzneme do určitých klišé, ktoré si skutočne mohli tentokrát odpustiť. Vždy dúfam, že sa aspoň v jednom filme vyvinú veci trošku inak a budeme mať iné rozuzlenie. A hoci to možno pár prekvapení v sebe má, tak s vyšším ratingom sa film môže rozlúčiť. Čo teda na filme funguje? V prvom rade poviem, že sa mi veľmi páčili naše postavy. Naša ústredná trojica je podľa mňa vynikajúca. Ellie pôsobí na začiatku ako typická šprtka s okuliarmi, no skrýva sa v nej viac. Dokáže svoje schopnosti speňažiť, je dobre sarkastická, vie byť vzťahovačná a silne prísna. No súčasne je aj hanblivá a keď si niekoho pripustí k sebe, tak to musí byť niekto komu bude dôverovať. Vďaka tomu sa mi veľmi páčilo priateľstvo medzi ňou a Paulom. A priateľstvo v tomto filme je na rovnako dobrej úrovni. Paul sa ukáže ako skutočný priateľ. Keď ju spolužiaci osočujú, tak sa za ňu postaví, keď jej zničia strunu na klavíri, tak jej posunie gitaru, aby zahrala na nej skladbu, ktorú zložila. Tak priateľstvo funguje. Okrem toho to má aj pár dobrých hlášok - "I am a russian doll of clothing" Aster je tiež zaujímavá. Mohla pôsobiť ako typická krásavica, no keď ju sledujeme, tak vidíme ako sa cíti osamelá. A správy od Ellie jej skutočne výrazne zasiahnu do života. Ako keby konečne mala niekoho, kto jej rozumie. Ľudia sú komplikovaní a láska samotná vie veci komplikovať. A tento film to plne berie do svojich rúk a ukazuje to veľmi dobre. Film má srdce a príjemne ma potešil. Možno si mohli niektoré scénky odpustiť, ale je tu veľa momentov, ktoré ma pobavili a spríjemnili mi dopoludnie. Určite stojí za to, aby ste si ho čekli. Hodnotenie: B+(2.5.2020)

Od Netflix je to pre mňa v podstate pozitívne sklamanie. Je daná mladá veľká slečna, ktorá je uzatvorená a pre peniaze si píše domáce úkoly ostatným (najviac ma v tom prekvapil podpora zo strany učiteľky literatúry). Všetko sa zmení po tom, ako ju mladý chalan poprosí, aby pomohol napísať milostný list pre dievča. Postupom času sa však ocitne v „milostnom trojuholníku“. Spôsob, akým na to išla A. Wu, nie je zlý. Príbeh je postupne vybudovaný, ale bez očakávaného emocionálneho vybuchnutia. To, čo vidíme, je spíš taký klasický postup bez väčšej sily. Trojicu L. Lewis / A. Lemire / Daniel Diemer však musím pochváliť, pretože v rámci možností podali sympatický výkon. Osobné hodnotenie: 74% (***) (9.5.2020)

Klasická teenagerská romantika pojatá v indie štýle. Takže sa tu nedočkáme bláznivých vtipov. Tempo je pomalé, dej sa odohráva na zapadákove a postavy sa neobliekajú jak z katalógu. Čakal som, že to pôjde viac do hĺbky u postáv, ale hlavná hrdinka je dosť uzavretá a celý čas má prakticky jeden výraz. Našťastie herečka je sympatická. Podobne sú na tom aj zvyšné dve hlavné postavy, ktoré fungujú najmä vďaka ich predstaviteľom. Výsledkom je trochu netradičná romantika na jedno pozretie. P.S: Collin Chou tu hrá otca hlavnej hrdinky a nikoho nezmláti, hehe. Ale drží basu s ostatnými a veľa toho nenakecá. 5/10.(12.9.2020)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte New York. Trvalo od 22. apríla 2019 do 31. mája 2019. (MikaelSVK)

• - Na fotce, na které má být Elliina mrtvá matka, je ve skutečnosti herečka Joan Chen. S tou režisérka Alice Wu točila svůj debut Saving Face (2004). (hansel97)