Atletka A

• USA Athlete A

Dokument se věnuje výpovědím amerických gymnastek, které zneužíval týmový lékař Larry Nassar, a reportérů, kteří toxické okolnosti odhalili. (Netflix)

marek29

SPOILER ALERT: Ranč, kde dva Maďaři (manželský pár) vytvořili podhoubí pro systematické znásilňování mladých gymnastek zvrhlým trenérem/masérem vnitřní stěny poševní.. Bohužel se o tom mele celej tento Netflix movie a tudíž stěžejní sdělení je provedeno v prvních 10min. Od té doby už se to nemá kam vyvíjet. Za mě průměr. Bohužel. ()

Hemlock

Opravdu silná a zároveň smutná skrvna na úspěchu gymnastek USA. Jako dokument je to obstojně natočeno, ale místy to bylo dost strojové a některé informace se daly více rozvinout, prostě mi tam něco chybí a myslím si, že toto téma by si určitě zasloužilo větší pozornost - a těm úchylným zhovadilcům urvat koule a každý den místo snídaně dopřát řádné drancování análního věnce… ()

solisoli

Silné café o jednom doktorovi, ktorý si myslel, že za podpory Paul Parilla, Jay Binder a Bitsy Kelleya Gymnastickej asociácii USA, môže beztrestne zneužívať mladistvé reprezentantky a olympioničky, mnohé z nich, držiteľky Zlatých olympijských medailí. Tento rafinovaný doktorík a úchylák, aj keď to mal dokonale premyslené zabudol, že má okolo seba osoby s vysokým intelektom, ktoré ho dali do laty a poriadne. Smutne, že toľko rokov a už pod toľkými udaniami sa to prevalilo s toľkým odstupom času. Dostať sa do vrcholového športu akým je gymnastika, krasokorčuľovanie, bez tučného balíka peňazí a poriadneho zázemia je temer nemožné. A keď, tak sú za tým aj poriadne utajované svinstvá. A novodobo, sa už nejedná, len o tieto športy. ()

JenYu

Velmi velmi velmi poutavé!! Mrazivé a nepředstavitelné. Vrcholový sport už na mě mnoho let dělá dojem toho, že na prvním místě nejsou lidé, ale jen a pouze výsledky. USAG k tomu přidala ještě nelítostnou marketingovou propagaci vlastní značky. Je mi - jako ženě - neskutečně líto všech dívek, které toto musely prožít a kterých se nikdo nezastal. Velké díky novinářům, kteří na kauzu upozornili. Dokument ani chvíli nenudí a rozhodně ho doporučuji všem sportovním fanouškům, ale i komukoliv jinému. ()

cubiczech

Minimalistický dokument o velký věci kdy týmový lékař Larry Nassar zneužíval víc jak 500 dospívajících/žen a gymnastek (včetně 8 olympioniček). Věnuje se to vlastně ale jen právě Larrymu, ostatní okolnosti a případní další viníci jsou zmínění jen letmo. Tudíž je to celkově obsahově takové řidší. ()

Veber

Na 5* to asi vyloženě není. Dokument HBO jsem neviděla, nemohu srovnávat. Ale téma považuji za natolik významné a svým způsobem velmi děsivé, že dám 5. Hrůza, kolik lidí to vědělo a nic neudělalo. Palec nahoru za investigativní žurnalistiku. Hodně sil obětem, přeji jim, aby se jim vše povedlo časem překonat. ()

belinko

Nejde mi tomu dať viac. Dokument by bol aj zaujímavý, lenže toto nie je dokument. Je to oslavný film o zneužívaných atlétkách. A je to divné, lebo keď na konci v súdnej sieni po jednom predčítali svoje vyhlásenia, mal som chuť to vypnúť. Amerika dokáže aj z čiernej bodky svojej krajiny vytvoriť oslavný chválospev dokonalej krajiny. Tento dokument nesleduje prípad Nassara a jeho obvinenia, ale výpoveď jednej olympioničky, ktorá sa aj napriek “vtipným dotykom” od jej lekára pozviechala a súťažila ďalej, čiže - ako dokument 0 bodov, ako dráma film s posolstvom ok. Lenže, oni z toho chceli spraviť dokument. Tak teraz neviem. Ako jasné, človek sa tam čo-to dozvie. Ale nie viac ako z wikipédie, čiže je to - čo sa z hladiska dokumentu - odfláknuté. Čo je na Netflix dosť zvláštne. Ale aspoň z toho nie je ďalšia krimi séria s piatimi hodinovými časťami. Za to aspoň tie dve bodky. Ale fakt, ten koniec.. grcať sa mi chcelo, z toho feministického odéru, ktorý sa tiahol celou súdnou sieňou. Fuj. 2* ()