Antarktida - Série 2

(série)
Thriller / Mysteriózní
Španělsko / Japonsko, 2022, 5 h (Minutáž: 50 min)

Epizody(6)

Příběh renomovaného vědce dr. Arthura Wilda (John Lynch) pokračuje ve druhé řadě mysteriózního seriálu, tentokrát na nákladní lodi v Point Nemo, nejvzdálenějším bodě od pevniny uprostřed Tichého oceánu. Doktor Wild je vyzbrojen novou posádkou, aby dokončil svůj biologický výzkum, financovaný tajemnými investory. S přáteli však zjistí, že jejich výzkum je v ohrožení, když záhadný sériový vrah na lovu začne jednoho vědce po druhém zabíjet. Opakuje se událost kvůli nově započatému výzkumu, nebo je to vedlejší produkt něčí neúplné vendety? Antarktida II navazuje na první řadu napínavým vyprávěním a izolovanou atmosférou, tentokrát na výzkumné lodi, ze které není úniku. (Canal+ Action)

Mamlas

Druhá řada je podobná jako první. Dobře se buduje atmosféra i napětí a divák nemá až skoro do konce přesvědčivé indicie, aby odhalil, kdo je pachatel. Postupnému snižování živých osob na palubě dost napomáhají samotné postavy, které vědí, že na lodi je vrah, ale chovají se nadále jako prvňáci na školním výletu. Díky jim za to. Aspoň to odsejpá a člověk si nemusí pamatovat tolik jmen. Každopádně je to určitě nadprůměrný a vydařený seriálový počin. Jak první, tak druhá řada. P. S. Kdyby zase nějaký hnidopich protestoval, že jsem dal 2 hvězdy, ale píšu "nadprůměrný", tak pro mě je u seriálů průměrem 1 hvězda v hodnotě rovných 20%. (40%) ()

iXtr3m3

Tak sa potvrdila druhá možnosť, ktorú som spomínal po prvej sérií a to, že sme dostali pokračovanie, ktoré zostalo bez konca. Nie úplného, linka okolo Arthura sa snáď dobre ukončila vrátane vysvetlenia všetkého, ale ten posledný moment si mohli odpustiť, keďže to nemalo nádej na pokračovanie. Neberiem to vyslovene ako stratu času, nebola to doslovná kopírka prvej série, kto to tvrdí, tak drísta, pretože v prvej sérii boli hneď všetci po prvej časti mŕtvi okrem dvoch postáv, tu to šlo postupne od časti k časti, ale nebolo to nič svetoborného, čo by som mohol odporučiť, nečudujem sa ukončeniu a vlastne aj tie tri hviezdy dávam zo zotrvačnosti po tej prvej sérii. ()

Daiker

Druhou sérii jsem nečekal a myslel jsem, že příběh byl ukončen..... Druhá série se nese v duchu té první, ale liší se v prostředí a způsobu kdo a jak vraždí.... Mohla tam být ještě pořádná mořská bouře, to by atmosféru ještě vylepšilo. Co mi vlastně i vadilo, že jsme se nedozvěděli proč je ten výzkum tak důležitý (stejně i na základně Polaris v první sérii). Jinak herci byli ok, rychle to uteče...... Bylo mi líto postiženého španěla, který v příběhu XXXXXX ()

dannyyy

Druhá série je vlastně jen kopírkou té první, i když příběh na sebe navazuje jen s tím rozdílem, že z mrazivé Antarktidy, která měla své kouzlo, se výzkum a vraždy přestěhovaly na nákladní loď. Herecké obsazení velmi podobné, vraždy také, ale mně to nevadilo, protože to bylo opět naservírované tak, že co chvíli budete měnit názor na vraha, kdo to vlastně je. Charlie, jako nasraný, nefalšovaný HULK byl skvělý! Zakončení bylo dobře vysvětlené a zřejmě už další série nebude, ale jelikož tam ten jeden otazník zůstal, tak tam ta možnost pokračování i je. ()

Massaro74

Druhé pokračování krimi seriálu Antarktida, odehrávající se tentokrát na lodi uprostřed Tichého oceánu, navazuje na události té první, a opět příjemně potěšilo. Poté, co vědec Arthur Wild, jemuž byly přisuzovány všechny vraždy na Polarisu, s pomocí jisté finanční skupiny, utekl z vězeňské eskorty, pokračuje  s novou posádkou ve svém biologickém výzkumu. Opět tu začne docházet k vraždám a záhadným událostem, do poslední chvíle není jasné, kdo k tom jede a o co tu vlastně jde... ()