Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina

• USA Jeffrey Epstein: Filthy Rich
USA, 2020, 3 h 45 min (Minutáž: 55–58 min)

Epizody(4)

Dokumentární seriál o Jeffreym Epsteinovi je postavený na svědectvích žen, které ho přežily. Popisují, jak usvědčený sexuální delikvent zneužíval svoje bohatství a moc. (Netflix)

Arkagas1989

Další minisérie z dílny netflixu, který tentokrát zpracoval v necelých 4 hodinách příběh o Jeffreym a jeho obětech. Dokument plný sexu s mladistvými, obchodu s bílým masem a styky s těmi nejvlivnějšími lidmi. Aneb co všechno Vám projde, když máte neomezené množství peněz, soukromý ostrov, několik letních sídel po celém světě, kontakty a soukromá letadla. Co všechno si můžete koupit a podplatit, včetně americké vlády a soudnictví. Ale na každou svini se vaří voda jak se říká. A i na Epsteina nakonec došlo. Když už se ale objeví lidé, kteří na jeho peníze neslyší, záhadně spáchá ve vězení ještě před rozsudkem sebevraždu. Všechno to smrdí, všechno je to propletené a při sledování tohoto dokumentu Vám velmi pravděpodobně bude špatně od žaludku, stejně jako mě. Jména jako Bill Clinton, nebo Donald Trump už Vás tu nejspíš nepřekvapí.. ale takový britský princ Andrew už trochu ano.. a rozhodně není jediný. Je to zvrhlé, nechutné a bohužel pravdivé. Protože tohle je náš dnešní svět, kdy si za peníze můžete dovolit všechno. Je už jen otázkou času, jestli Vám to projde, nebo ne. Tento příběh proběhl médii vloni a jeho druhá část v podobě jeho největší pravé ruky se teprve otevírá. ()

Hemlock

Přeživší?? To jako vážně?? Mě těch čubek není ani trochu líto... Takové kydy, že prej nevěděly co tam jdou dělat a pak za ním lezly opakovaně několik let?? Ano, Epstein měl asi trochu vytříbený vkus pro slečinky, ale na dokument to teda není - navíc to šlo zbouchnout ve dvou dílech... Naprosto zbytečný počin, který se snaží působit strašně amorálně, ale ve výsledku vyvolává naprosto opačné emoce. Dávám hvězdu za odvahu pipin sdělit celému světu, že svou vagínu prodávaly za 200 babek. ()

GabikaHarmen

Po zhliadnutí tohto dokumentu a dokumentu Allen vs. Farrow, mi niektoré veci začali do seba trochu zapadať. Epstein a Allen boli zrejme priatelia. Navodzuje to pocit, že Epstein okolo seba vytvoril takú VIP pedofilnú komunitu naozaj vplyvných ľudí. Diskrétnosť zaručená. Dotkli sme sa síce len špičky ľadovca, ale je potrebné pichať do tohto osieho hniezda, kým spravodlivosť nezastihne aj tých, ktorí sa stále cítia pre svoju moc nedotknuteľní. Nejde síce o najkvalitnejši dokument z tohto žánru, ale je veľmi užitočný. Jediný rušivý element nastáva vtedy, keď sa človek snaží vcítiť do príbehov zneužívaných dievčat (hlavne tých, ktoré neboli tak mladé, aby nevedeli racionálne posúdiť, do akých sračiek sa plánujú zapredať.. ). Každopádne Epstein, ako rodený manipulátor, vedel presne, na aké typy dievčat sa zamerať (s nízkym sebavedomím, na pokraji chudoby, s veľkými snami o rozprávkovej budúcnosti). Snáď dokumenty takéhoto typu pomôžu iným obetiam s podobným osudom nabrať odvahu ukázať prstom na svojich páchateľov, tak ako si "survivors" priali ukázať prstom na Epsteina a jeho oddané recruitky pred súdom. ()

PlysovyMacko

Viacero zien zdiela podobny pribeh - Epstein ich zavolal k sebe a pod zamienkou masaze ich sexualne napadol. Cakala som, ze sa dozviem o nom viac, a chcela by som pocut Epsteinovu obhajobu. Takto je to jednostranne, a on sa uz nemoze nijako branit. Podla videi a obrazkov na mna posobi ako uchyl. A ked ma tolko vplyvnych znamych, nieco o tom vediet museli a mozno v tom idu s nim. ()

Han_Quintet

Tak zprvu následoval šok! Miliardář, který sexuálně zneužil stovky nezletilých dívek, tohle se dozvídáme během pár minut, poté už ty výpovědi začínají trochu slábnout a zjišťujeme, že mu do jeho baráčku na masáže lezly dobrovolně a opakovaně, protože byly "zmanipulovány" a už se těšily na velké odškodné u probíhajícího soudu, o které by miliardáře rádi pumpnuly! No nic, jediné jaké poučení z toho příběhu plyne, dejte si bacha, aby Vás vaše manželky, partnerky, přítelkyně náhodou nezažalovaly, ze znásilnění a že je x let manipulujete a ty děti s Vámi taky vůbec nechtěly! Po tomhle bych věřil snad už všemu. Kňourání k*rv*ček, že šlapaly jen za 200 dolarů za masáž, hold tenkrát ještě neznaly svou cenu :D Bezesporu tam v tom některé zahučely nevinně a skutečně je lze považovat za oběti, ale těm se tenhle můj komentář vyhýbá uctivým obloukem! ()

shaacul

Pro mě zatím jeden z vrcholných zážitků TV/kino letoška. Dal jsem všechny čtyři díly za jeden den. Velmi, velmi silný dokument, spíž než velkou dávkou informací, je síla v tom jak ukazuje oběti, a jak řada z nich podrobně popisuje co a jak se jim stalo. Podíval jsem se na komentáře druhých lidí a upřímně z některých komentářů, podle kterých je v pohodě si za 200$ koupit 14 letou holku z rozvrácené rodiny, pokud se později vrátí, se mě chce zvracet. Hodně toho v dokumentu zůstalo nezodpovězeno. Chápu to, různých teorií o Epsteinovi je hodně a tak se dokument drží jen ověřených faktů.Takže jako má někdo v téhle republice doma v trezoru "Mrázkův" archiv, bude mít asi někde v USA někdo "Epsteinův" archiv a asi ani jeden se pravděpodobně nikdy neobjeví na veřejnosti. ()

Bajo.

Dalo se z toho udělat a vytřískat mnohem mnohem víc, nojo ale co kdyby se to tak dotklo nějakých dalších mecenášů, koneckonců do voleb v USA už je jen málo času a na to jak tam byl v prvním díle víc Trump než Epstein bych se vubec nedivil kdyby se objevila nějaká žaloba na Netflix. Všechna ta moc vlivných co jsou na živu se tady projevuje proto jsou tu jen do kola omývané příběhy a záběry z televize a s ničím novým se nepřišlo a to je škoda ! Je zde ještě spousta otazníku a rád bych věděl víc! ()

JenYu

Téma super zajímavé. Zpracování průměrné. Jsem ráda, že jsem se o této kauze dozvěděla něco víc a dala si ji do kontextu s případem prince Andrewa. ()

zuzza11

Vubec jsem nezaregistrovala, ze neco takoveho probehlo. Koukala jsem proste na dokument, ale ten zmrd byl teda mega zmrd. Posledni dil me total vytocil. Ted cekam na seznam spolupracujicich zmrdu, toto je kauza, co by se mela zapsat do dejin, aby byla aspon nejaka nadeje, ze se s timto zacne neco uz konecne delat. Tem statecnym holkam preju mnoho sil, hlavne at uz je jen lip :( ()

belinko

Tento dokument sa hrá na dokument o Jeffreym, v skutočnosti sa ale jedná o dokument o jeho obetiach. A z tohto hladiska sa na to pozerať je neskutočná nuda. Vypracovať viac do hĺbky jeho profil a doplniť viac svedectiev o jeho činoch a nie o tom, ako to zvládli jeho obete a bol by z toho dokonalý dokument. Avšak z tohto pohľadu “ublížených obetí” to nefunguje. 2* za mnoho informácií o jeho prípade, čo som sa dozvedel a nevedel. ()

Perunwit

Vypadá to že tento pán byl utrahajzl. Ono se ostatně stačí podívat na uvádění Rickyho Gervaise na Zlatých glóbech a reakci Hanke a dalších v publiku, když jim Ricky nakládá. Na druhou stranu jsem to po 3 dílech musel ukončit s tím, že co si ty holky jako ksakru myslely??? Tři roky mě ubližuje tak ho seznámím se sestrou a pak se divím že ji dostal taky? ()

chozze008

Nuda. Dal jsem první díl a na zbytek kašlu. Za prvé je to špatně natočené, za druhé zřejmě nemám dostatek empatie na to poslouchat hodinu příběhy obětí. ()

Kusbi

Při nejlepším průměrné. Dokument je příliš dlouhý a za 4 hodiny toho bohužel moc nenabídne. Víceméně se pořád dokola točí výpovědí Epsteinových obětí, což je sice potřebné, ale za chvíli omrzí a bohužel nic, co by dokument posunulo někam dál se již nedostaví. Mělo to určitě jít víc do hloubky, působí to spíš jako takový produkt jeho obětí, než něco, co by mělo popisovat do podrobna jeho aktivity. ()

NinetyOne

Od první minuty do mě jen hustili, že Epstein je zvrhlej pedofil, následovala jedna výpověď za druhou, v pozadí dramatická krimihudba jak z bývalého pořadu na ČT. Nebylo by logičtější podobnej pořad natočit třeba 10 let zpátky? Teď, když už Epstein nežije, tak jsou všichni hrdinové. Já nechci zpochybňovat Epsteinovy činy a nechci bagatelizovat to, že tam ty holky asi zažily nepříjemný chvíle, ale na druhou stranu - jezdily za nim dobrovolně a tohle se děje dnes a denně všude na světě. Dějou se teda i horší věci, ale to, že si nějakej starší chlápek nabrnkne čerstvou osmnáctku, už je bohužel skoro běžný. Nějak se mi prostě nechce litovat těch holek, co se tam na povel rozbrečely před kamerou 20 let poté. Netflix potřeboval další "skandál" do šuplíku a tak si vybral Epsteina. Je to lacinej krimipořad, jehož autenticitou a vyvážeností si nejsem úplně jistej. A poslední věc - je to odbytě natočený. Je to vlastně jen slideshow Epsteinových obrázků z googlu, záběry z dronu a výpovědi "přeživších". To by snad dokázal natočit a sestříhat i student. 40% ()

Etiketa

Je mi to líto, ale tady to Netflixu, který je jinak naprosto famózní co se zábavní dokumentární tvorby týče, úplně nevyšlo. Celá série by se dala s přehledem pokrýt jedním 80ti minutovým filmem. Celý popis událostí je příliš nestálý, autoři často pomáhají sklouzávají k uvedení jedné události a následném skoku k dovysvětlení jiné. Celý dokument tak působí nekonzistentně a servíruje nepotřebný nadbytek výpovědí přeživších (rozuměj obětí), které jsou mnohdy paradoxně i spolupachateli, zatímco opomíjí dějové linie zabývající se tím, jak Epstein nabyl své bohatství nebo jak se seznámil s tolika slavnými a významnými lidmi. Mám takový pocit, že prostě scházel důležitý materiál, ale dokument se musel publikovat za každou cenu. Za mě velké zklamání, potenciál pro toto téma je obrovský, ale tato realizace bohužel pouze na úrovni průměru. ()

eyeskiller

S polutovanim musim povedat, ze som hlboko sklamany. Na prvu poviem ze zaujatostou, tento film ukazal len ciernu, nikde sme nevideli bielu. Samozrejme to co Epstein spravil, a ze to bol pedofil - ze skoncil ako si zasluzil beriem. Nekritizujem to co sa stalo, moja kritika je na tento zbytocne natiahnuty serial, bez akejkolvek investigativy. Ako keby ste zobrali vsetky clanky o Epsteinovi a spravili zbytocne dlhu seriu tychto vela krat nazorov, bez argumentov. Slabe a jednostranne... sorry 2*. ()

Dobry_clovek

Ja nevim. Videl jsem jen prvni dil, protoze me to moc nebavilo. Ta placici devcata, ktera si sla “ privydelat “ ke staremu panovi a nic zleho pritom “ netusila “, mi prisla trochu falesna. Stejne jako manipulativni obrazky z jejich detstvi, ktere mely ukazat, ze slo o nevinne divky. Ja jsem mel za zivot spousty holek a proto dokazu odhadnout co holky dokazi delat, i kdyz chlap neni tak bohaty jako Epstein. A stejne tak dokazu pochopit, ze tak bohaty chlap si mysli, ze si muze koupit kohokoli. Na svete jsou ale miliardy holek, ktere by k nemu nikdy nesly a proto ted nebreci pred televizni kamerou, zatimco “ levne holky “, ktere si sly privydelat snadnych 200 dolaru ze sebe delaji nevinne obeti. Nikdo je nenutil, nikdo je nemucil a nedrzel v kobce proti jejich vuli. Aby bylo jasno, nejsem na strane Epsteina a rozhodne se nechoval spravne, ale cely ten snimek se mi zda manipulativni. ()