Dinner Mate (TV seriál)

Jeonyeog gati deusillaeyo?

저녁 같이 드실래요?

• Jižní Korea

Would You Like to Have Dinner Together?

(neoficiální název)

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2020, 19 h 50 min (Minutáž: 70 min)

Webový komiks Dinner Mate je velmi zajímavý počin a první díly Vás srazí do kolen hned několika zbraněmi. Silné herecké obsazení, herecká elita v top formě, Song Seung-heon jako psychiatr, Kim Hae-Kyong který si drží osobní odstup má svoje kouzlo, jako vždy charismatický, přesvědčivý. S doktorem se neplánovaně potká na ostrově Jeju producentka podivných b-pořadu na Youtube Wo Do-Hee - krásná Seo Ji-hye jejíž role je zde však směsí dramatické, trapného a trochu tragického charakteru s nezbytnou dávkou humoru. Nevystupuje zde jako velká hvězda a módní ikona (ačkoliv občas ukáže jak umí vypadat), ale její charakter drží s mužským protějškem krok. První díly nápaditost, pomalá, nenápadná romance, originalita humor, popkulturní vtípky a citace, hudební vtípky, fakt to jede. Jenže problém nastává někdy po 11. díle, kdy je jeden z hlavních charakterů naprosto nemožný a zcela rozbijí dané schéma seriálu, který vypadá jako nepovedené frankensteinovské monstrum, zcela neorganické propojení žánrů. Zmíněný charakter, expřítel producentky posouvá seriál z 4 hvězdičkové záležitosti na 3, což je škoda, je zde hodně vtipu povedených nápadů, svérazných charakterů, hostovačky, známé tváře. Seriál přesto s těžkám srdcem doporučuji, takové herectví jako od hlavní dvojky nevidíte každý den, snad každý z nich samostatně nebo spolu opět v něčem zazáří.(27.7.2020)