The Amazing Mr. X

Benjamin Stoloff

Norman Colbert

Zvuk:

Leon Becker

Žena, která začala slyšet hlas svého mrtvého manžela, se dá dohromady s médiem, aby ho mohla kontaktovat. Více není třeba říkat, hlavně by to byla škoda kvůli opravdu překvapivému scénáři. Další z řady pokladů (naštěstí) přístupných na serveru archive.org. Skvěle vystavený příběh, který dává na frak spoustě dnešních rádoby cool thrillerů s překvapením, přesvědčiví herci a velmi působivá kamera = výborná zábava. Vřele doporučuji! http://www.archive.org/details/amazing_mr_x(6.5.2006)

• Kusko.t2

Mr. X, vlastným menom Alexis, predstavuje postavu záhadného spiritualistu – manipulátora, po Johnu Edwardovi druhý “největší všivák ve vesmíru“, ktorý upriamil svoje “schopnosti“ netolerované políciou na zlomenú vdovu Christine a jej sestru Janet. Jeho postranné úmysly sú vďaka tme a charizme kultivovaného muža zahalené oparom očakávania z nadprirodzena zo strany slepo veriacich a príležitostne omámených zákazníčok. Počas jedného z jeho predstavení sa ale stane niečo, čo nikto neočakával. ### Vcelku dramatický, ale vo mne prakticky žiadne emócie nevyvolávajúci film-noir, ktorý sa snaží čerpať z mystiky, jednoduchých efektov a z prostoduchého správania postáv, miestami až úsmevne naivného. Nie som však ale divák, ktorý by podobné kúsky prioritne vyhľadával. Hodnotenie treba brať z časti aj z pohľadu tohto kontextu. To čo som čakal, sa mi nedostalo.(2.12.2009)

• Oktavianus

Vyberte si: buď nerozumím filmu noir, nebo je Amazing Mr. X bohapustá pitomost. Za sebe se kloním spíš k tomu druhému. Začíná to už jen tím, jak špatně je natočen: všechny noční (a nejen ty) scény jsou černé a není v nich nic vidět (proto jako ten noir? Já měl za to, že to má jiný pravidla), veškeré triky leda tak k smíchu a zobrazení postav mizerné. Ženské postavy ještě jakž takž ujdou, Cathy O´Donnellová je dokonce i hezká, ale Turhan Bey, to byl úlet... úlisnějšího herce by jeden pohledal, navíc i z vystupování působí teplejší než bačkory na zimu, takže je ve své roli neskutečně nevěrohodný. Já se nebavil.(20.2.2014)

70% ... Zajímavé spojení noiru a hororu, i když je to bohužel spíše první než to druhé. Skvělá atmosféra, hezké hlavní herečky a docela zajímavý příběh. Bohužel mě místy lehce uspávalo pomalejší tempo.(26.6.2010)

Divnejsi trojku nez T. Bay, Lynn Bari a Cathy O'Donnell jsem snad jeste nevidel. Hrozne legracni zpracovanim, spis thriller nez horor (kdyz uz...). Slabsi 3.(4.3.2013)

Zaujímavý napinák, známy aj pod názvom "The Spiritualist". Film bol natočený podľa originálneho príbehu Crane Wilbura.(31.10.2011)