poster

The Amazing Mr. X

 • USA

  The Spiritualist

Film-Noir / Horor / Thriller

USA, 1948, 78 min

Režie:

Bernard Vorhaus

Kamera:

John Alton

Producenti:

Benjamin Stoloff

Střih:

Norman Colbert

Zvuk:

Leon Becker
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • EdaS
  ****

  Žena, která začala slyšet hlas svého mrtvého manžela, se dá dohromady s médiem, aby ho mohla kontaktovat. Více není třeba říkat, hlavně by to byla škoda kvůli opravdu překvapivému scénáři. Další z řady pokladů (naštěstí) přístupných na serveru archive.org. Skvěle vystavený příběh, který dává na frak spoustě dnešních rádoby cool thrillerů s překvapením, přesvědčiví herci a velmi působivá kamera = výborná zábava. Vřele doporučuji! http://www.archive.org/details/amazing_mr_x(6.5.2006)

 • Kusko.t2
  *

  Mr. X, vlastným menom Alexis, predstavuje postavu záhadného spiritualistu – manipulátora, po Johnu Edwardovi druhý “největší všivák ve vesmíru“, ktorý upriamil svoje “schopnosti“ netolerované políciou na zlomenú vdovu Christine a jej sestru Janet. Jeho postranné úmysly sú vďaka tme a charizme kultivovaného muža zahalené oparom očakávania z nadprirodzena zo strany slepo veriacich a príležitostne omámených zákazníčok. Počas jedného z jeho predstavení sa ale stane niečo, čo nikto neočakával. ### Vcelku dramatický, ale vo mne prakticky žiadne emócie nevyvolávajúci film-noir, ktorý sa snaží čerpať z mystiky, jednoduchých efektov a z prostoduchého správania postáv, miestami až úsmevne naivného. Nie som však ale divák, ktorý by podobné kúsky prioritne vyhľadával. Hodnotenie treba brať z časti aj z pohľadu tohto kontextu. To čo som čakal, sa mi nedostalo.(2.12.2009)

 • Oktavianus
  *

  Vyberte si: buď nerozumím filmu noir, nebo je Amazing Mr. X bohapustá pitomost. Za sebe se kloním spíš k tomu druhému. Začíná to už jen tím, jak špatně je natočen: všechny noční (a nejen ty) scény jsou černé a není v nich nic vidět (proto jako ten noir? Já měl za to, že to má jiný pravidla), veškeré triky leda tak k smíchu a zobrazení postav mizerné. Ženské postavy ještě jakž takž ujdou, Cathy O´Donnellová je dokonce i hezká, ale Turhan Bey, to byl úlet... úlisnějšího herce by jeden pohledal, navíc i z vystupování působí teplejší než bačkory na zimu, takže je ve své roli neskutečně nevěrohodný. Já se nebavil.(20.2.2014)

 • liquido26
  ****

  70% ... Zajímavé spojení noiru a hororu, i když je to bohužel spíše první než to druhé. Skvělá atmosféra, hezké hlavní herečky a docela zajímavý příběh. Bohužel mě místy lehce uspávalo pomalejší tempo.(26.6.2010)

 • vitekpe
  ***

  Divnejsi trojku nez T. Bay, Lynn Bari a Cathy O'Donnell jsem snad jeste nevidel. Hrozne legracni zpracovanim, spis thriller nez horor (kdyz uz...). Slabsi 3.(4.3.2013)

 • Svadbos
  ***

  Zaujímavý napinák, známy aj pod názvom "The Spiritualist". Film bol natočený podľa originálneho príbehu Crane Wilbura.(31.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace