Štěstí

• USA Luck

Sam Greenfieldová je ta největší smolařka na světě! Znenadání se ale ocitne v Zemi štěstí. Aby se jí na paty pro změnu začalo lepit štěstí, musí se spojit s kouzelnými bytostmi. (Apple TV+)

NorseSword24

Animácia slabšia. Prvá polhodka mi prišla strašne slabá. Zdalo sa mi to ako pre 4 ročné decká. Áno hlavný diváci by mali byť deti, ale je veľa animákov čo si rád pustím, toto mi prišlo ako nudná blbosť. Možno to robila len ta animácia. Potom keď sa dej presunul do hlavného fantasy sveta to už bolo lepšie a do konca filmu to na kvalite len stúpalo. Nestúplo to nad priemer ale presne sa trafilo do stredu priemeru. A neviem či sa mi to len zdalo ale prišlo mi, že Apple tam napchal toľko svojich výrobkov rôzne do filmu až to začínalo byť trochu do oči bijúce. ()

NitroXcz

Po animační a designové stránce je to průměrnej animák, ono příběh taky není nic extra, klasická zápletka, ale stejně jsem měl pocit, že to vidím poprvé. Chvílema se mi zdálo, jako bych sledoval V hlavě, ale stejně to mělo takové svoje kouzlo. Animáky už z většiny nebudou to, co bývaly dříve, protože všechny originální příběhy už existujou (o kterých alespoň víme). Trochu jsem bojoval s hodnocením, a to mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky pár situacím jsem se rozhodl pro tři.  Oceňuji tvůrce, že se snaží nějaký příběh, sic jen trochu, přetvořit na svůj. ()

sniperjozef

Milý animák, který rozhodně neublíží vidět. Myšlenka toho filmu je skvělá, některé scénky jsou naprosto skvělé a moc se mi líbí animace. Přesto mám pocit, že drtivá většina novodobých filmů se nám snaží něco podprahově vnucovat, ať už ideologie, "korektního/přijatelného" chování, nebo to můžeme nazvat politické korektnosti. Což pro mě kazí celkový feel good pocit. Přesto dám 3* i když jsem dost váhal jestli nedat dvě. ()

Katte

Zkrátka jen znám lepší animáky :) ale Boba jsme si zamilovaly. Po delší šňůře "nemůžeme najít fajn nový animak, který jsme ještě neviděly" jsme vlastně rády, že jsme na LUCK narazily. ()

Cermicek

Za mě rozhodně jeden z těch lepších animáků roku! Na animácích se dá hodnotit 1) animace, 2) příběh, 3) originalita/nápaditost. Animace jsou v dnešní době skoro všechny na stejné úrovni (krom Mavky - ta byla vysloveně nádherná). Příběhem v současnosti taky nikdo moc neoslní. A tak rozhodujícím faktorem se většinou stává právě originalita a pojetí filmu jako takového, kde se tvůrci můžou vyřádit. A to se podle mě tady povedlo skvěle. Nepamatuju si, že by někdo podobný námět zpracoval a navíc prostředí bylo vykreslené opravdu výstižně a vtipně! K úplné dokonalosti tomu ještě něco málo chybělo, ale jinak super!👍 ()

cernakus

Pixarovka, která není od Pixaru. Vše je jak má být, akorát ji chybí duše, kterou Pixar svým dílům vtisknout umí, zatímco Illion/SAM to neumí (tím narážím i na předchozí díla, jako je Planeta 51 (2009) nebo Kouzelný park (2019). Bolestně to šlo vidět ke konci filmu, kdy Pixarovky přinesou konzistentní a nadčasové poselství, zatímco Štěstí přineslo .... vlastně ani nevím co. Prostě nezapamatovatelné, zmatené nic. Přitom první 2/3 filmu fungovaly dobře a zábavně. Nebýt zfušovaného konce, bylo by to v červených číslech. ()

swenyx

Štěstí je celkem v klidu film, vizuálně se to fakt povedlo, bohužel příběh byl těžkej průměr a přišlo mi že se to i docela táhlo (až to byla chvílemi nuda), postavy se mi líbily, hlavně teda Sam s Bobem a kdyby do toho zakomponovali i vtipný chvilky, tak by to bylo fakt povedený, takhle ale 3/5. ()

bonovox

Veľmi pekný animák, ktorý vrele odporúčam všetkým, ktorí v animákoch nepotrebujú zbesilú akciu, výbuchy a náslilie. Šťastie je o pravých ľudských hodnotách. A k tomu perfektná postava kocúra so skvelým podaním Simona Pegga - jedna z naj anime postáv za posledné roky... K dokonalosti chýba málo...80% ()

Tomas_PO

Veľmi podarená rozprávka od Apple TV+, s milým nápadom, inovatívnym aj edukatívnym, pre detí, ale aj dospelých. Úžasné animácie, svet ľudí aj zvierat, no a samozrejme krásna mačka :) ()

Dusty56

Jeden z horších animáků poslední doby. Nudilo mě to, zábavný tam byl jen občas Bob a hlavní hrdinové mě nedokázali přimět, abych jim "fandil", žil tím dějem s nimi. Zkrátka tomu něco chybělo, tedy až na závěr, ten se povedl. 50% ()

Knifeos

Ne tak vizuálně podmanivý, ani výjimečně nápaditý, přesto vtipný a příjemný animák. Především samotný námět - štěstí/smůla má v kresleném světě potenciál, proto tenhle nápad považuji ze strany Apple TV+ za šťastný pro jejich první animovaný film. Oproti nejlepším animákům tomu něco chybí na všech frontách - příběh dobrý, ale..., postavy přijatelné, ale..., naštěstí ale vše funguje jako celek a příběh za mě nikterak nenudí, naopak. No a německý jednorožec je úplný božan a třešničkou filmu :) 6/10 ()

Polux

7/10 | Nic jsem od toho předem nečekal (přece jenom Apple má do nějakého etalonu na poli animovaných filmů docela daleko, že ano:-)) a nakonec jsem byl příjemně překvapen. | Moc pěkný vizuál (animace sice není žádný top class, ale je pěkně stylizovaná), hlavní postava s pochopitelným a chvályhodným motivem (pomoci své osamělé kamarádce najít si rodinu), obecně sympatické postavy (přičemž Peggův, jak jinak než černý, kocour si celý film doslova krade pro sebe:-)), nápad s centrálně řízenou výrobou a distribucí štěstí/smůly je originální a celý lore, který je okolo toho postavený (jak to v továrnách na obě látky funguje, jaké jsou vztahy mezi "zaměstnanci", atd.), je hodně slušně propracovaný a plný vtípků na typické stereotypy spojené se štěstím/smůlou (takže vedle černých koček nechybějí leprikóni, draci nebo jednorožci), film má slušné tempo, při kterém střídá žánry od malinko depresivního dojáku přes legrační grotesku po heist movie a samozřejmě na závěr nesmí chybět nějaké to morální poučení. | Ve výsledku povedená záležitost, která sice nemá ambice být nejlepším animákem široko daleko, ale to podstatné, totiž pobavit diváka, zvládá s přehledem. Pokud bude Apple pokračovat podobným stylem i v budoucnu (nebo ještě lépe), tak za mně to je no problemo:-). |PeZet ()

Naby

Příjemná pohádka především pro děti. Těm ale možná bude chybět čeština.  (Alespoň na ATV+). Dospělého to vyloženě neurazí, ale jistá předvídatelnost tu je. Pohodová pohádka na jedno zhlédnutí, tedy 3,1* ()

sh3riff

Standardní rodinný film, něco jako Ratatouille, Cars, Frozen apod .. skrytá pointa mezi řádky :) Hezké animace. ()

dolik25

John Lasseter...k tomuto jménu není třeba nic dodávat. A po stránce vizuální je to paráda, jako to známe od Pixaru. Parádní je i základní myšlenka, námět a obsazení: Jane Fonda (dračice), Whoopi Goldberg (kapitánka) a Simon Pegg (kocour). No a to je zhruba všechno. Scénář není propracovaný na 105 minut a neutáhne děj filmu. Což je škoda, a asi i proto film radši nešel do kin, ale zamířil hned na televizní obrazovky. Je to rodinný film na nedělní odpoledne, u kterého se všichni pobaví. Ale podruhé si ho nepustíte. Je to dobrý začátek od spolupráce Apple TV+ a Skydance Animation a pokud v příštím filmu vypilují scénář, můžou směle konkurovat i Pixaru. ()

krysa2

Minulo roční a hlavně první Apple celovečerní animák Luck, který se již dle názvu bude zaobírat štěstím, je pod záštitou studia Sky-dance takoví malí jablkoví nešťastný zázrak. Již dle prvních ukázek bylo zřejmé že se nebude jednat o žádné levné béčko, a že Apple se hrne do vod neznámá, a s rozpočtem takřka 150 milionů amerických dolarů, což je astronomické číslo na VOD debut, a to hlavně na poměr Applu který néma moc velkou dětskou základnu na svém streamingu a cílí spíše na dospělé publikum. a proto již bylo dopředu zřejmé že se Apple řítí předem prohraného boje. A bodejť by ne, když promo toho projektu bylo strašně nešťastné a hádám že u nás v České republice o tomto animáku vím je malá hrstka lidí, Apple bohužel nedokázal nalákat lidí z Evropy a bohužel cílil jen na domovské USA kde Luck totálně propadlo. Ale abychom se dostali na samotnou recenzi, tak samotný film je velmi milá záležitost. Hlavní hrdinka Sam, je sympatická a člověk se s ní mnoha situacích dokáže stotožnit, musím také zmínit i jejího kočičího parťáka, který baví od začátku do konce a perfektně si ho nadaboval Simon Pegg. Tento film je také velmi kreativní a například samotná země štěstí skýtá nejpočet zajímavých nápadů. A abych ještě nezapomněl tak animace je zde také velmi příjemná a to hlavně díky tvůrčímu týmu Johna Lassetera který si zde po dlouhé době odskočil od Pixaru a dál život tomuto projektu, který v určitých ohledech dokáže konkurovat již zmíněnému Pixaru. Finální verdikt je takoví že film zabaví všechny věkové kategorie a ani dospělí se u něho nebudou nudit, film je o dobrých tématech které fungují, a má co nabídnout. A proto si tento animák odnáší hodnocení 8/10. Film je dostupný na Apple TV plus. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny