poster

Centigrade

Drama / Thriller

USA, 2020, 89 min

Režie:

Brendan Walsh

Kamera:

Seamus Tierney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maxxxim
  ****

  Film ponúkajúci nepravdepodobný sled "neskutočných" udalostí, že to môže byť nakoniec aj skutočné, teda minimálne iracionálne a nelogické konanie postáv, ktoré je pravdepodobnejšie v takýchto situáciách skôr ako jeho opak, lebo v prípade opaku by sa mohlo ľahko a veľmi často stávať, že v takýchto alebo podobných situáciách by ľudia nekončili fatálne, ale s Nobelovou cenou za prežitie v náručí, prípadne anti Darwinovou cenou vo vitrínke.(8.9.2020)

 • oveckaoa
  odpad!

  Tak tohle byla ultimátní píčovina natočena údajně podle skutečné události. To budu více věřit tomu, že zítra cestou do práce potkám Scooby Dua než tomuhle. Tak, že ženská s chlápkem jedou na autogramiádu do Norska po cestě jich zavane sníh a oni tam uvíznou. Jsou tam cca 24 dní z nichž minimálně 20 udělá ta ženská pro svou záchranu úplné hovno v 7 dni zavolá svému fotíkovi (proč mu a ne třeba majiteli toho hotelu nebo záchranářům netuším ) a zbývající jeden den zhruba pobodá svého chlapa železem ze sedačky a rozbije okýnko. Skoro vše řeší ten chlap zatímco ona jen leží a sedí a říká hovna jako jsem unavená přesto zkuste hádat kdo přežije? (tady to sice omlouvá to, že je to podle skutečné události údajně, ale i tak už mě začínají srát filmy kde někdo dělá vše pro záchranu druhého zatímco ten druhý nedělá ´´nic,, a přesto přežije). Nevím nejsem znalec nebo odborník, ale čím tam teda dýchaly, když byly zavalení a na to, že si tam dělaly průduchy skrz ten sníh to teda nevypadalo (na nějaký iglú efekt seru) . Můj osobní názor je, že jich to prostě zavalilo (ne v takové verzi jak ve filmu) a oni se z tama nemohly dostat, ale mohly nějakým způsobem dýchat. 0 procent ztráta času pusťte si radši https://www.csfd.cz/film/224834-zavan-smrti/komentare/ sice to taky není žádná hitparáda, ale proti tomuhle je to zlaté.(1.9.2020)

 • JASON_X
  ****

  Když je nějaký filmový příběh "inspirovaný skutečnými událostmi", má se to s jeho věrohodností asi podobně, jako s pověstným Kuzmou Kuzmičem, který údajně vyhrál v loterii Volhu. Ano, je to pravda, jak říkali v Rádiu Jerevan, jen to prý nebyla Volha ale kolo, nebylo to v loterii ale v hospodě, a to kolo nevyhrál ale prohrál. Ale ať už to bylo s Naomi a její famílií jakkoliv, jedná se o nečekaně záživný, působivý a vcelku realistický survival s pouhými dvěma herci (řvoucí plod nepočítám), navíc odehrávající se skoro celý jen na pár metrech čtverečních vnitřku zasněženého auta. Ženská je protivná megera, chlap ňoumovitý trouba, takže tak nějak ze života. Ovšem já bych přeci jen malinko pozměnil závěr: Štěkna Naomi se se svým řvoucím plodem připotácí ke světlům chaloupky v odlehlé pustině... kde se ovšem právě chystá k večeři rozvětvená rodina zdegenerovaných kanibalských mutantů, kteří se na ně ihned lačně vrhnou. A pak hned střih, The End a titule. To by bylo teprve pořádný vyvrcholení!(31.8.2020)

 • Seffi
  *

  Rodinka se rozhodne vyspat v autě cestou na autogramiádu a ráno zjistí, že jsou zavalení sněhem. A to byli pouhý 3 km od nejbližšího hotelu. To je ale smůla, co? Veškerou filmovou demenci už zde popsali jiní, takže to nemá cenu dál rozebírat. Jen by mě teda zajímalo, kam vylučovali. Přece jenom tam byli skoro měsíc. Muselo to tam smrdět jak bezďákovi z igelitky. Pozitivní věcí na filmu je to, že se nám Genesis odvázala a aspoň ukázala kozičku. 15%(5.9.2020)

 • kingik
  ***

  Klaustrofobicky orientovaná a profesionálně odvedená (skoro) nuda o jednom "slavném" manželském páru, co v zatuhlém autě po vánici kdesi v Norsku způsobil zatuhnutí vyměšovacího biologického procesu v jejjch tělech. A to bezmála na měsíc. No, biologové museli zírat na to, jakou dokonalou střevní mikroflóru měli naši Nesrálkové. Celý snímek jede na absurdní logice a na celovečerní formát není až tak ideálně stavěný. Kdo by čekal horor/thriller plný napnelismu, tak bude zklamán, neboť z tohoto žánrového hlediska se v něm nic nevyskytuje. Z dramatického hlediska je k vidění improvizovaný porod. Brendan Walsh neuměl dostatečně navodit strachování se o osud uvízlého páru. V případě, že by divák neznal přesnou polohu zamrzlého auta, což by případně mohlo zvýšit obavu, nebylo z režijního hlediska moudré ukazovat z ptačí perspektivy, kde leží. A výsledná poloha auta budila pousmání, vždyť stálo kousek od průjezdové cesty. Film je inspirován skutečnými událostmi mladé americké spisovatelky, která v roce 2002 jela na autogramiádu v rámci propagace své knihy, a nedojela, je tedy postaven na reálném základu. Pochopitelně je tato událost jistě upravená pro filmové účely. V titulní roli se objevila Genesis Rodriguez. Zřejmě díky účastí této známé herečky je snímek produkčně zdárně ošetřen, kamera Seamuse Tierneho dělá hodně pro to, aby navodila stísněné pocity a chlad, případně aby divák sáhl po teplém ošacení. Film ale povětšinou nemile padá do statické nudy, načež není ani vyloučeno, že (r)o(z)mrz(e)lý divák neudrží hlavičku bdělou. 6/10(17.10.2020)