Zázraky se dějí

Zázraky sa dejú

Miracles Still Happen: The Story of Juliane Koepcke

Dobrodružný / Drama

Itálie / USA, 1974, 90 min

Kdysi hodně zajímavý snímek, který ovšem časem zestárnul. Zbyl sice silný příběh, ale technicky film zastaral, hudba a herectví hlavních postav je poplatné začátku sedmdesátých let...Dovedu si ale představit, co by s tímto materiálem mohla udělat dnešní doba. Peníze, vyspělé triky a důraz na realistické pojetí včetně výzoru hlavní hrdinky by určitě udělaly své.(5.5.2017)

som bol na to dosť zvedavý, lebo si pamätám že to kedysi rodičia dosť vychvaľovali, boli s toho unesení a keď som na to náhodou narazil tak som sa potešil a... strašná ale strašná nuda a lá made in Italy, od polovice filmu som si hovoril toto určite točili Taliani lebo tieto exteriéry džungle im asi moc sedia tak ako v horroroch 70.-80.rokov, aspoň tá dievka v hlavnej úlohe bola pekná ináč prechádza džungľou na utrápenie diváka /30%/(14.2.2013)

• haffen

Jedna hviezdička za spracovanie, jednu navyše pre to dievča. Je fakt neuveriteľné že niečo také dokázala prežiť. No ale to spracovanie. Bolo to záživné ako dokument o škrabaní zemiakov. Strašne strašne sa to vlieklo. Do toho tie kadejaké MIDI zvuky. A to dokonca aj zvieratá džungle! Ako by nestačilo, že si to odsrala hudba. Efekty sa samozrejme nedajú očakávať na tú dobu (keď si ale predstavím čo dokázali v o 4 roky staršom Letisku), ale aj napriek tomu na tú dobu to bolo niečo ako rozpočet tri dni pred dôchodkom. Dievča ako by vyšlo zo salónu krásy a nie padla z 3000ft. Tie namaľované červené čiarky čo by rany na vierohodnosti nepridali. Neviem, čakal som od toho viac. Určite ale nie 75% ktoré tu je aj tak len z nostalgie. Reálne 40% P.S. Viac mi dalo párminútové spracovanie v Letecké nehody: Prísne tajné Extrémne počasie.(28.11.2014)

Na svou dobu velmi zdařilý katastrofický film podle skutečné události. Scéna s červíčkama mi utkvěla v hlavě už v dětství. Dlouho jsem tento film hledala, ale nemohla jsem si vzpomenout na název. A musím říct, že i po letech jsem se na něj podívala s napětím ráda. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů o letecké havárii.(22.2.2013)

• jandula00

Bylo mi tehdy hrozně líto, když jsem se vrátila po chřipce do školy a spolužáci mi barvitě líčili červy lezoucí z rány nějaké holky, kterou viděli v kině. Po letech jsem zjistila, že film "s červy" si pamatuje snad úplně každý, což se nedá říct o jeho názvu. Anyway. Takhle špatné herecké výkony, to se jen tak nevidí, snad i ti domorodci hrají lépe než představitelé hlavních postav. Hudba taktéž tragická. A dabing? Tak ten tomu nasadil korunu, to je zlo největší. Celkově odtajnění filmové záhady, jinak zklamání.(31.5.2015)

• - Ve filmu se doslova rozpůlí letadlo a hlavní představitelka letí připoutaná v sedačce, dopadne do korun stromů a přežije. Ač se to zdá neuvěřitelné, tato událost se skutečně udála. (M.B)

• - Ve scéně, kdy se Juliane (Susan Penhaligon) po pádu probudí v pralese, je celá značně špinavá a má drobná zranění. V záběru o chvíli později, kdy nad ní přelétá pátrací letadlo, je ale náhle čistá a bez viditelných zranění. V témže záběru teprve začíná uvažovat o vodě, takže se dosud zřejmě neměla šanci umýt. (Amper01)

• - Ve filmu si zahráli lidé, kteří celý příběh opravdu prožili: pilot Clyde Peters, sestřička z nemocnice i dřevorubci, kteří dívku našli a zachránili. (džanik)