• Jihoafrická republika

Jihoafrická republika, 1993, 100 min

Gray Hofmeyr

Kostýmy:

Jo Katsaras

Kdo rád ujeté komedie, má možnost. Má tempo a některé scénky jsou brutálně chytré. Je o hodně lepší než známější -Bohové musejí být šílení. 4/5(10.11.2013)

• MM_Ramone

Černoch Zulu je podvodník, klamár, zlodej a kriminálnik. Je deportovaný z USA do jeho rodnej Južnej Afriky, aby si tam odsedel zbytok svojho trestu. Pri prevoze do väzenia sa mu podarí újsť. Popri tom ešte stihne ukradnúť výherný tiket na pol miliona dolárov. Náhodou stretne starého kamaráta z detstva Rhina. Spolu vyzdvihnú výhru a chcú sa o ňu podeliť. Lenže celé sa im to začne poriadne komplikovať. Prenasleduje je ich Rhinova chamtivá ex-manželka Rowena a jej nemecký priateľ Nezmar Diehard. *(14.8.2016)

Jako malej jsem ten film zbožňoval. A pořád ho mám rád.(15.8.2004)

"Neříkají mi nezmar Dajhárd jen tak pro nic za nic!" Pre mňa kultová záležitosť, ku ktorej som si od malého špunta dláždila cestu. V tom období predpubertálnom videné snáď každý deň, spolu s Jumanjim, ako to decká vie baviť, pozerať film stále dookola :) Záporáci najlepší a scéna, kde prehovárajú slonicu je geniálna. Nostalgia pre mňa.(26.2.2012)

• tron

Po BOHOVIA SA MUSELI ZBLÁZNIŤ, ktorých do nemalej miery zachraňuje kvôli nostalgii tolerantne prižmúrené oko, je YANKEE ZULU peklo. Aj bláznivá komédia môže byť kvalitná (skoro všetko od združenia Frat Pack a im podobných), ale toto je skutočne desivé do takej miery, až sa mi veriť nechce, že by takýto afektovaný cirkus mohol vzniknúť v inej produkcii, ako juhoafrickej (preto tí BOHOVIA). Ku koncu sa to ponáša na SÁM DOMA, nechýbajú trápne vtipy o homosexuáloch, viacfarebných penisoch, jednofarebných černochoch - a svoje dostanú aj slony. Pripravte sa!(22.12.2007)