• Jihoafrická republika

• slovenský

Komedie / Drama

Jihoafrická republika, 1993, 100 min

Gray Hofmeyr

Kult od dectva! :)(5.12.2016)

dostatočne prepnuté aby to udrzalo moju branicu vstrehu. podarená komedia(2.10.2009)

Taková nenáročná komedie co si dělá legraci z apartheidu a nacistů (je to zde vylíčeno jako sobě rovné řády). Viděl jsem to jako malý a velice jsem se u toho bavil, hlavně u scén na árijském večírku.(20.1.2011)

Nostalgia je svina, ale obcas byva aj zabavna :)(1.6.2015)

• tron

Po BOHOVIA SA MUSELI ZBLÁZNIŤ, ktorých do nemalej miery zachraňuje kvôli nostalgii tolerantne prižmúrené oko, je YANKEE ZULU peklo. Aj bláznivá komédia môže byť kvalitná (skoro všetko od združenia Frat Pack a im podobných), ale toto je skutočne desivé do takej miery, až sa mi veriť nechce, že by takýto afektovaný cirkus mohol vzniknúť v inej produkcii, ako juhoafrickej (preto tí BOHOVIA). Ku koncu sa to ponáša na SÁM DOMA, nechýbajú trápne vtipy o homosexuáloch, viacfarebných penisoch, jednofarebných černochoch - a svoje dostanú aj slony. Pripravte sa!(22.12.2007)