Reklama

Reklama

La Plus longue nuit du diable

  • Itálie La terrificante notte del demonio (více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

Gorehound 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci eurohoror. Síce je rozjazd pomalý, ale atmosferický, príbeh tak akurát, ale hlavne film naberá obrátky kedykoľvek je na obrazovke Erika Blanc. Krásna, sexy a éterická. A mihnutím oka desivá, stará, zlovestná, s pohľadom ako sama smrť. Ani netreba veľa makeupu, eurokulťácka ikona to vychytala. Krásne, atmosferické lokácie zámku a zalesneného okolia, typická 70s hudba, poteší gilotina, "iron maiden"... Pointa mi už prišla nejako prekombinovaná, taktiež ten pomalší rozjazd, toľko k subjektívnym mínusom. Plusom je ešte trocha toho decentného t&a, a všetko ostatné. Klasický, gotický eurohoror, ku ktorému sa rád vrátim. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Slasher, ghotic, mystery. Taká nejaká žánrová troj tyčinka ( ktorú každý poznáte ). Pomalé budovanie atmosféry, ktoré je ale lepšie, ako následné ( akože strašidelné ) predstavenie. Proste ľudia so svietnicami chodiaci po ponurých uličkách starého baráku, mi tentoraz ( paradoxne ) prišli omnoho napínavejší, ako samotné násilné orgie v poslednej tretine. ()

Reklama

gumli 

všechny recenze uživatele

Sedem turistov,sedem smrteľných hriechov,strašidelný zámok,rodinná kliatba.Dnes už kultová klasika.Dosť veľa nahoty,aj lesbické scény.Dosť strašidelný a originálny príbeh s dobrou hudbou.Atmosféra filmu je mrazivá a postavy sú ťažko predvídateľné.A je tam aj succubus,pekná sexy červenovláska.Aj keď je trochu desivá.Na tie roky dobrý horror. Film má ešte veľa iných názvov. ()

giovanni3 

všechny recenze uživatele

Takový průměrný starý horror v kterém je na dnešní dobu málo lekaček, krve a podobně, ale naopak má skvělou atmosféru. Tu budují jak solidně zvolení obyvatelé zámku, tak zámek samotný. Překvapují zde až lesbické scény, či odhalená ňadra když uvážíme rok 1971. S tím souvisí i pohledné herečky (ač v době vzniku filmu jsem ještě dlouho nežil :) ). Trošku mne zklamala koncovka, která tak nějak vyšumí. Ostatně i vraždy za "smrtelné hříchy" šly až moc rychle po sobě. Každopádně slušný film a řekněme slabší 3z5. P.S.: Film jsem nalezl skrze skladbu "Succubus" od české kapely "Trahir" (https://www.youtube.com/watch?v=i0qxquKg2JU). ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

I přes zjevné nedostatky, jde stále o slušný, velmi strašidelný a stylový 70's Euro-horror (pozdně gotický horror). Včera shlédnuto, až dnes se mi to ale rozleželo v hlavě, kdy jsem nakonec musel dát o hvězdu víc než jsem původně zamýšlel. Má to sice velmi pomalý rozjezd (diskrétní prolog celkem stojí za to), dobrou hodinu se zde prakticky nic moc neděje, až když vstoupí na scénu tajemná Erica Blanc (nezapomenutelný vstup, nezapomenutelné šaty s širokým rozparkem vepředu), film konečně nabírá trochu na obrátkách, stane se zajímavým a hlavně pekelně strašidelným a děsivým čas od času. V tom mezičase ale divák trochu umírá nudou. Oceňuji určitě nápad, celý příběh i přes malé nedostatky (poněkud těžkopádný skript), je jinak stále docela zajímavý (dojde i na nějaké to využití metafor), má to řadu dost působivých scén (především všechny vražedné sekvence, které byly působivé, ale taky pěkně vynalézavé, tak aby evokovaly oněch sedm smrtelných hříchů) a neuvěřitelné chladné hudební skóre (Alessandro Alessandroni - pěkné kousavé kytary a vokály http://www.youtube.com/watch?v=zNLW0KRrqKY&feature=related), které tu značně přispělo nejen k onomu nadpřirozenému prvku filmu, ale i k samotnému nastavení a k tajuplné atmosféře, která byla strašidelná jako čert. Nechybělo ani trocha erotiky, smyslné lesbické scény (brunetka Ivanna Novak a blondýnka Shirley Corrigan ). Svůdná Erica Blanc byla jednou z nejžhavějších Euro-horrorových hereček 70's o tom není skutečně pochyb, člověk od ní pomalu nemohl odtrhnout oči, navíc nebylo to jen o tom fyzičku, ona zde podala skutečně fantastický-téměř magický výkon, její make-up a lá zombie (oceňuji kvalitní práci maskérů) byl tak děsivě efektivní, že kdyby mě někde jen tak nepřipraveného překvapila, tak bych utíkal tak rychle, co by mi mé nohy jen stačily, stejně tak jako její mimika a gestikulace, děs, děs. Daniel Emilfork jeden z nejdémoničtějších obličejů v historii filmů vůbec (viz Kinski), v roli zdvořile zlověstného Satana byl rovněž skvělý, hlavně ale pak, skutečně znepokojující a děsivý. Tak jako on tady, uměl husí kůži navodit opravdu jen málokdo. On spolu s Blanc, a krásným sondtrackem, patří jednoznačně mezi ty nejsilnější prvky filmu. Doporučuji, je příjemný a zábavný film. Podobné filmy: "Le regine" a "Riti, magie nere e segrete orge nel trecento". P.S.: Trochu mě řekvapuje mě, že to tady nikdo jinej dlouhé 4 roky nekomentoval. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama