Reklama

Reklama

Nový řád

(festivalový název)
  • Mexiko Nuevo orden (více)
Trailer 5

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (4)

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je docela slušné torture-porn, takže pokud jste už nějakou chvilku neviděli nevinné lidi trpět, zde si přijdete na své. Jinak je New Order více než slušnou kritikou velmi polarizované (nejenom) Mexické společnosti a velmi rychle vám začne krev tuhnout v žilách. Rozhodně jsem rád, že máme svatební sezónu letos už za sebou. 75 % ()

xentrixx 

všechny recenze uživatele

Zkouknul jsem a nemohl potom dlouho spát. Mdlý a utahaný začátek se v několika momentech překlopí do neskutečné brutality, podobně jako v Okupaci v 26 obrazech. A když už jsem si myslel, že finále bude aspoň trochu šťastné, tak…… nic, nebudu prozrazovat. Mexiko dokáže být nádherně barevné, stejně jako neslýchaně kruté. Zelená je barva krve… ()

Vavča

všechny recenze uživatele

Velmi brutální a rozporuplný film, kde se zdráhám hodnotit. Ukazuje blízkou a možnou budoucnost Mexika, které je dlouhodobě slabý a rozpadlý stát, kde jsou obyvatelé hluboce rozděleni svojí ekonomickou situací na dva nesmiřitelné tábory. Na příběhu jedné lépe situované rodiny vidíme výbuch násilí, které však zachvátilo celou metropoli. Navzdory kritice režiséra, že zobrazuje obyvatele podle rasových, třídních stereotypů film není primárně kritikou chudých. Byť jsou zde zobrazeni jako ideově neukotvený, násilnický, rabující dav. Film interpretuje jako mrazivou předpověď vývoje Mexika. Střet chudých bohatých žádné vyřešení situace nepřinese, naopak moci se ujmou zkorumpované bezpečnostní složky a jakákoliv šance na politický vývoj, dialog a řešení situace zanikne v systému věčného výjimečného stavu, vlády vojenské chunty, která bude ždímat přeživší. ()

Galerie (10)

Související novinky

Festival v Benátkách zná vítěze

Festival v Benátkách zná vítěze

13.09.2020

Navzdory probíhající pandemii koronaviru tento týden proběhl 77. ročník filmového festivalu v Benátkách, pochopitelně za přísných ochranných opatření. Naštěstí však vše proběhlo bez problémů a my tak… (více)

Reklama

Reklama