poster

Ching Se

 • Hong Kong

  青蛇

 • Hong Kong

  Qing she

 • anglický

  Green Snake

Drama / Fantasy

Hong Kong, 1993, 98 min

Režie:

Hark Tsui

Předloha:

Pik Wah Li (kniha)

Scénář:

Pik Wah Li, Hark Tsui

Kamera:

Chiu-Lam Ko

Producenti:

Hark Tsui
(další profese)
 • darkrobyk
  *****

  Hark Tsui potvrzuje (po Mečíři a spolupráci na China Ghost Story), že je právem nazýván asijským Spielbergem. Jeho vizuální rukopis vtiskává filmům úžasnou poetiku. Mlha, vichr, poletující listy, květy, zmítající se koruny stromů, roztančené kapky deště, vodní lucerny, lotosové jezírko, bouře, voda, oheň. Svět lidí, démonů, vyvolených a bájných stoření. Svět nekonečné fantazie. Dobrodružství dvou hadích démonů jen zdánlivě nemá dějovou linku. Ve skutečnosti je celý příběh o Lásce, touze, lidském cítění, slzách smutku i radosti. Výborná hudba, především píseň o lásce, je více evropská (s prvky orientu), než čínská. Až na drobnosti (hadí jazyk lovící mouchu) se režisér obešel bez digitálních efektů, které většinou ubírají na věrohodnosti. Krásné.(9.1.2017)

 • Shit
  ***

  Na tehdejší dobu a tehdejší HK fantasy to má skvělou audiovizuální stránku, i když triky jsou typicky hongkongsky laciný, ale je toho tu minimum, takže to ani nějak nevyrušuje a jak hudba, tak kamera a různý záběry Hark Tsui zvládá perfektně a hlavně působivě, nicméně osobně mě moc nebavil samotnej příběh dvou hadích sester, kterej nějak postrádal pořádnou a nosnou linii přiběhu a uvěřitelný emoce, zachraňujou to jen dvě krásky Maggie Cheung a Joey Wang .(14.11.2009)

 • Idaho
  *****

  Green Snake – Trochu překvapivě srozumitelnější Hark v krásném klasickém příběhu ze staré Číny. Podle čínské mytologie se může povýšit zušlechťováním Cesty (Tao) na lidskou úroveň každé živé stvoření, od květiny po zvíře, do té doby se však z něj stává démon, který může napáchat mnoho zla. To jsou dvě sestry, Bílý had (Joey Wang) a Zelený had (Maggie Cheung). Ačkoliv se původní operní příběh jmenuje Bílý had, logicky tento je vyprávěný z pohledu sestry, věnuje se podle mého oběma postavám stejně. Málokdy se mi stane, že bych hltal každý záběr filmu s nadšením, to je dokonalá kompozice obrazu a hudby. Když přidám navrch skvělé herecké výkony hlavních představitelů ve velmi dobrém příběhu, dává mi to dohromady 90 %.(13.3.2009)

 • Vavča
  *****

  Zajímavě pojatá fantasy "pohádka" se silným esoterickým nádechem na téma otázek, co je lidské, dobro, zlo, láska.... Je zde kombinace typické pohádky, něco kung fu soubojů, hudebního, tanečního filmu, romance, drama a to vše je říznuto s laškovnou, rozpustilou komedií. Vincent Zhao v roli mnicha, jehož rovnováha a klid je narušen dvěmi hadími sestrami. Je zde plno nápadů, krásných záběrů, ten příběh není vata a naopak je velice působivý, stejně jako dialogy. Co se týče výpravy a triků tak nejsou vůbec špatné(byť v jednom záběru je vidět, že most je z papundeklu) a film neztrácí na působivosti ani dnes, ale přesto by mě zajímalo, jak by to vypadalo kdyby se na tom Tsui Hark vyřádil kdyby to dělal letos.... Kromě Vincenta je tu vynikající Maggie Cheung, v roli její starší sestry podává neméně dobrý výkon Joey Wang.(30.8.2009)

 • kitano
  *****

  Ak akceptujete pravidlá bizardného sveta kde nič nieje tabu a nenecháte sa príliš omámiť drogou v podobe strhujúceho audiovizuálu, objavíte skvelé temné fantasy v ktorom hlavným motívom je láska. Nemožem vytknúť absulútne nič. Skvelý žážitok patriaci medzi tie, ktoré sú určené aby si ich káždý prežil sám. Zároveň jedinečná demonštrácia toho, aké efekty sa dajú docieliť správnymi kamerovými uhlami, pohybmi a nasvietením. (10/10)(3.6.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace