Reklama

Reklama

Ching Se

Obsahy(1)

Dvě duše hadů se přemění do ženských těl, aby mohly objevovat svět lidí. Starší z nich, Bílý Had (Joey Wang), se zamiluje do učence, zatímco Zelený Had (Maggie Cheung) hledá, co je to láska. Obě „sestry" se ve světě lidí pohodlně zabydlely, ale jejich idyla bude záhy narušena. Pronásleduje je totiž mnich (Vincent Zhao), jehož cílem je zničit všechny nelidské tvory. (Vavča)

(více)

Recenze (11)

Idaho 

všechny recenze uživatele

Green Snake – Trochu překvapivě srozumitelnější Hark v krásném klasickém příběhu ze staré Číny. Podle čínské mytologie se může povýšit zušlechťováním Cesty (Tao) na lidskou úroveň každé živé stvoření, od květiny po zvíře, do té doby se však z něj stává démon, který může napáchat mnoho zla. To jsou dvě sestry, Bílý had (Joey Wang) a Zelený had (Maggie Cheung). Ačkoliv se původní operní příběh jmenuje Bílý had, logicky tento je vyprávěný z pohledu sestry, věnuje se podle mého oběma postavám stejně. Málokdy se mi stane, že bych hltal každý záběr filmu s nadšením, to je dokonalá kompozice obrazu a hudby. Když přidám navrch skvělé herecké výkony hlavních představitelů ve velmi dobrém příběhu, dává mi to dohromady 90 %. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Tam kde novější adaptace totožné legendy přichází s velkolepým, leč uhlazeným a konzervativním příběhem o velké lásce, tam Hark Tsui sází na stylisticky extravagantní podobenství o pnutí mezi lidskými pudy a přísnými sociálními / náboženskými normami, z něhož je i přes absenci jakýchkoli explicitních scén cítit silný erotický náboj. Primitivní triky a očividně papundeklová výprava nenechají nikoho na pochybách, že film vznikal ve velice skromných produkčních podmínkách, ale tvůrcům se za použití docela jednoduchých postupů podařilo dosáhnout velké působivosti. Což je vlastně obecným kladným rysem hongkongské kinematografie v jejím vrcholném období. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Na tehdejší dobu a tehdejší HK fantasy to má skvělou audiovizuální stránku, i když triky jsou typicky hongkongsky laciný, ale je toho tu minimum, takže to ani nějak nevyrušuje a jak hudba, tak kamera a různý záběry Hark Tsui zvládá perfektně a hlavně působivě, nicméně osobně mě moc nebavil samotnej příběh dvou hadích sester, kterej nějak postrádal pořádnou a nosnou linii přiběhu a uvěřitelný emoce, zachraňujou to jen dvě krásky Maggie Cheung a Joey Wang . ()

Kwaichi 

všechny recenze uživatele

Poetické fantasy dielo zasadené do prostredia starobylej Číny. Príbeh lásky medzi človekom a démonom je tak veľavravný, poukazuje na rozdiely medzi kastami alebo národmi. Je to taká čínska verzia príbehu Rómea a Júlie. Podanie problematiky nevyspytateľných ľudských citov je výborné spracované. Audiovizuálna stránka predbehla svoju dobu o generáciu. Z môjho uhla pohľadu ide o jedno z majstrovských diel čínskej kinematografie 90. rokov minulého storočia. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Ak akceptujete pravidlá bizardného sveta kde nič nieje tabu a nenecháte sa príliš omámiť drogou v podobe strhujúceho audiovizuálu, objavíte skvelé temné fantasy v ktorom hlavným motívom je láska. Nemožem vytknúť absulútne nič. Skvelý žážitok patriaci medzi tie, ktoré sú určené aby si ich káždý prežil sám. Zároveň jedinečná demonštrácia toho, aké efekty sa dajú docieliť správnymi kamerovými uhlami, pohybmi a nasvietením. (10/10) ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama