Americká vražda: Rodina od vedle

• USA American Murder: The Family Next Door
Trailer

VOD (1)

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly. (Netflix)

Trailer

Fiftis

Naozaj neuveriteľný dokument. Niečo takéto sa dej nie len v Amerike denne, ale i tak musím uznať, že tento dokument si pozriete niekoľko krát znova. A to z dôvodu že počas sledovania nebudete mať ani poňatia, kto je za zmiznutím celkom sexi mladej maminy a jej dvoch dcér. O tomto dokumente som sa dozvedel cez jedno duchárske video na youtube, pretože je tento dom vraj plný duchov o čom sme sa mohli presvedčiť na vlastné oči niekoľko krát, avšak vo filme nič podobné neuvidíte. Záver je šokujúci, beštialita na maxime, šokujúce rozuzlenie čo sa v osudný deň 13.augusta 2018 stalo vás nenechá chladnými. Skvelé spracovanie. Dokument som si v jeden mesiac pozrel 3x znova. (25.7.2022) ()

Krt.Ek

Asi bych měl méně sledovat filmy, zkresluje to smysl pro vnímání reality. ;-) Je prostě něco špatně, když celou dobu čekáte, kdy se z viděného (a prožívaného; tenhle případ nepohne jen cynikem) vyklube druhá Zmizelá. Těší mě však, že zde nejsem jediný, kdo by si měl dát pauzu. Stopnout to (a nafackovat si) by měli všichni, kdo tu píšou (či naznačují), že si to to děvče svým chováním zasloužilo. Hanba vám! ___ Je fascinující, avšak zároveň děsivé, kolik virtuálních stop za sebou můžeme zanechat a jak se s tím dá zpětně pracovat. Kdyby si člověk nafilmoval každý okamžik svého, tak se de facto stane věčným. ()

*CARNIFEX*

Dokument je vyskladaný čisto z autentických záberov. Rodinných videí, osobných kamier policajtov, z vyšetrovania, z miestnosti na vypočúvanie a podobne. Spočiatku akoby nebudil žiadny dojem, dokonca som mal miestami pocit, že ma ho ani nebaví sledovať. V určitom bode, ma však premohol akýsi zvláštny pocit, ktorý sa postupne k záveru čoraz viac vyprofiloval k emócii absolútneho opovrhovania voči ľudskej bytosti. Nebola to šťastná voľba pred spaním .. ()

Sdoom

Vzhledem k tomu, že jsem již v minulosti viděl rozbor policejní práce právě u tohoto případu, tak tenhle dokument pro mě nepřináší vůbec žádné nové zajímavé informace, ba naopak opomíjí spoustu důležitých věcí, zejména při Chrisových výsleších a pak u soudních stání. Zbytečně dlouhé a tenhle formát není nic pro mě, já si potrpím na fakta. (Netflix HD, orig.) ()

Radko

Kedysi boli obľúbenou literárnou formou epištolárne romány - zložené výlučne z listov, denníkových záznamov či zápisov. Medzi najznámejšie patria de Laclosove Nebezpečné známosti a Stokerov Dracula. Dnes sa listy a denníky píšu ako textovky, statusy, a úradné videozáznamy. Prečo z nich nevytvoriť dokument? Na rozdiel od knihy ho skonzumuje oveľa viac príjemcov. Invenciu spisovateľov nahradí invencia strihačov, ľubovoľne meniacich chronológiu príbehu i dávkovanie informácií. Vytvorí sa alternatívny príbeh, napriek skutočnej udalosti. Americká vražda umelecky hodnotné dielo, ani prelomový dokument, na rozdiel od zmienených kníh, nepriniesla. Len jemne vylepšenú verziu seriálu "Policajti v akcii - Škandalózne prípady". Napätie je minimalizované jediným možným podozrivým. Zábery zo života rodiny - hanba a trápne pozerať. Rozoberanie manželskej intimity s kamoškou do minucióznych detailov uspokojí len extra voyeurov. Samotná vražda je desivá, no v duchu doby - vyčistiť si dôkladne priestor, aby sa mohol vybudovať úplne nový. Pozn.: Reakcie, obviňujúce ženu z toho, že svojim správaním podnietila muža k činu sú scestné. Sama jednak hovorila, akým vzťahovým peklom prešla v prvom manželstve. Jej povaha a statusy, zaznamenávajúce všetko, boli vždy s usmievajúcou a hojnou manželovou účasťou. Podľa mňa boli až nápadne rovnakí, napriek rozdielnosti pováh. Ako som si pozorne všímal, v ich dome, vyzdobenom obrazmi, mohutnou posteľou s vysokými piliermi a inými krámami, nebola jediná kniha. Nula celá nič. (mimochodom, ani u ich obézneho suseda). K takýmto vraždám by možno nedochádzalo, ak by sa všetci dôsledne držali rady Johna Watersa - "Musíme spraviť knihy opäť príťažlivými. Ak pôjdete domov k niekomu, kde nie sú knihy, nešukajte tam. Nenechajte sa preskúmať, pokiaľ oni neobjavia tajné vesmíry kníh. Nedovoľte im spojiť sa s Vami, pokiaľ sa neprejdú medzi riadkami na stránkach.". Nerodili by sa tak ľudia, v ktorých génovom základe nie je ani jedna kniha a premýšľajú tak len cicinou. Poznámka: Mimochodom, zmienený John Waters označil dokument ako jeden z top 10 osobných filmov roku 2020. Toto jeho nadšenie nijako nezdieľam - odôvodňuje to hlavne tým, že silný účinok dokumentu sa dosiahol tým, že akú depresiu vraj v divákovi vyvolá, po tom čo zistí, ako sa z takého sympatického chlapíka mohol stať brutálny vrah. ()