Americká vražda: Rodina od vedle

• USA American Murder: The Family Next Door

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly. (Netflix)

oveckaoa

Na začátek bych chtěl napsat, že to nepíšu do spoilerů jelikož už je to tu vykecané tak, že pokud můj komentář někomu vadí piště těm co to vyzradily dříve než já ne mně. Chlápek si nabalí ženskou a udělá jí 3 děti (jedno ještě nenarozené) pak ho ta ženská věčně otravuje a časem zjistí, že někoho má on nechce přijít o děti (o ni přijít mu asi nevadilo) tak je zabije a dostane doživotí. Dokument se skládá z facebookové komunikace mezi ním a jí z videí z facebooku (točila si tam každou sračku takový typ ženské co točí snad i to, že chodí na záchod ) a videí s její kamarádkou (dobrá pipina mimochodem pravděpodobně panna a feministka) a ostatními. Na kolik jsou ty záběry skutečné nebo nejsou těžko říct pochybuji, že policisté nechají natočit sebe na kameru jak zasahují vím, že v Americe jsou na policistech kamery v případě, že by někoho zastřelily a někdo se soudil, že byl neozbrojený nebo tak, ale tohle není tento případ i ty scény z výslechové místnosti a přiznání jsou nejspíše fake na druhou stranu je možné, že mu to už bylo šumák a povolil jim to jelikož hůře už dopadnout nemohl. Otázka je jak to měl řešit rozvod by to asi nevyřešil jelikož z dokumentu vyplývá, že ta Shannon byla stíhačka a nejspíše by mu nedala pokoj ani po rozvodu vražda taky není řešení (těch dětí mě bylo jediných líto jí vůbec a názor , že ji mlátil dříve chlap to na tom nezmění spoustu žen mlátí bývalý a chovají se normálně) a soud by to asi taky nevyřešil jelikož by děti dostala do péče nejspíše ona (většinou je získá ženská jako, že matka) a podle jejího údajného chování před vraždou by mu je beztak asi nepůjčila ani kdyby náhodou vyhrál soud on nebo kdyby je měl ve střídavé péči samozřejmě je to chlapský pohled na věc nějaká ženská to bude asi vidět jinak a neberu jí to. 80 procent P.s. k tomu dodatku samozřejmě bývají i případy kdy ženská zabije své děcka, aby je nedostal chlap, ale jelikož to točila ženská tak si musela prostě rýpnout P.s. 2 podobný případ byl i v České Republice chlap zabil své děti a pak vystupoval na kameře , že je hledá taky tuším dostal doživotí https://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Bayer ()

JADIM

Vyšetrovanie zmiznutia, pravdepodobne únos, bežný policajný postup, spovedanie príbuzných a susedov a ku tomu nejaké Facebook videjká. Človek by si myslel, že to nebude nič špeciálne, proste únos zapríčinený zdielaním všetkého na FB, ale v jednom momente nastal zvrat a ja som sa odvtedy nemohol odtrhnúť od obrazovky a bol som v napätí, v takom, že to prekonalo rôzne iné Krimi/Drámy a bolo to intenzívnejšie aj vďaka tomu, že toto je reálny prípad. Jednoducho je to film, ktorý od určitého momentu musí zaujať každého. !Spoiler! Chýbalo mi tu však vysvetlenie, prečo ten chlapík zabil rodinu kvôli tomu, že už nemiloval manželku, ale to sa asi nedozvie nikto. !Koniec Spoileru! ----------------- 8,5/10 (Videné 16.10.2020, Originálne znenie) ()

Fiftis

Naozaj neuveriteľný dokument. Niečo takéto sa dej nie len v Amerike denne, ale i tak musím uznať, že tento dokument si pozriete niekoľko krát znova. A to z dôvodu že počas sledovania nebudete mať ani poňatia, kto je za zmiznutím celkom sexi mladej maminy a jej dvoch dcér. O tomto dokumente som sa dozvedel cez jedno duchárske video na youtube, pretože je tento dom vraj plný duchov o čom sme sa mohli presvedčiť na vlastné oči niekoľko krát, avšak vo filme nič podobné neuvidíte. Záver je šokujúci, beštialita na maxime, šokujúce rozuzlenie čo sa v osudný deň 13.augusta 2018 stalo vás nenechá chladnými. Skvelé spracovanie. Dokument som si v jeden mesiac pozrel 3x znova. (25.7.2022) ()

IceQueen

S ohľadom na brutalitu predmetného zločinu a z úcty voči obetiam, by si dokument zaslúžil kvalitnejšie a poctivejšie spracovanie. Výsledný produkt je kolážou rodinných videí, záberov z policajných kamier a sady správ, ktoré si aktéri vymieňali medzi sebou. Čo ma desí najviac je, že niekto taký pokojne môže spať vedľa vás v posteli a vy nemáte ani tušenie. ()

Radko

Kedysi boli obľúbenou literárnou formou epištolárne romány - zložené výlučne z listov, denníkových záznamov či zápisov. Medzi najznámejšie patria de Laclosove Nebezpečné známosti a Stokerov Dracula. Dnes sa listy a denníky píšu ako textovky, statusy, a úradné videozáznamy. Prečo z nich nevytvoriť dokument? Na rozdiel od knihy ho skonzumuje oveľa viac príjemcov. Invenciu spisovateľov nahradí invencia strihačov, ľubovoľne meniacich chronológiu príbehu i dávkovanie informácií. Vytvorí sa alternatívny príbeh, napriek skutočnej udalosti. Americká vražda umelecky hodnotné dielo, ani prelomový dokument, na rozdiel od zmienených kníh, nepriniesla. Len jemne vylepšenú verziu seriálu "Policajti v akcii - Škandalózne prípady". Napätie je minimalizované jediným možným podozrivým. Zábery zo života rodiny - hanba a trápne pozerať. Rozoberanie manželskej intimity s kamoškou do minucióznych detailov uspokojí len extra voyeurov. Samotná vražda je desivá, no v duchu doby - vyčistiť si dôkladne priestor, aby sa mohol vybudovať úplne nový. Pozn.: Reakcie, obviňujúce ženu z toho, že svojim správaním podnietila muža k činu sú scestné. Sama jednak hovorila, akým vzťahovým peklom prešla v prvom manželstve. Jej povaha a statusy, zaznamenávajúce všetko, boli vždy s usmievajúcou a hojnou manželovou účasťou. Podľa mňa boli až nápadne rovnakí, napriek rozdielnosti pováh. Ako som si pozorne všímal, v ich dome, vyzdobenom obrazmi, mohutnou posteľou s vysokými piliermi a inými krámami, nebola jediná kniha. Nula celá nič. (mimochodom, ani u ich obézneho suseda). K takýmto vraždám by možno nedochádzalo, ak by sa všetci dôsledne držali rady Johna Watersa - "Musíme spraviť knihy opäť príťažlivými. Ak pôjdete domov k niekomu, kde nie sú knihy, nešukajte tam. Nenechajte sa preskúmať, pokiaľ oni neobjavia tajné vesmíry kníh. Nedovoľte im spojiť sa s Vami, pokiaľ sa neprejdú medzi riadkami na stránkach.". Nerodili by sa tak ľudia, v ktorých génovom základe nie je ani jedna kniha a premýšľajú tak len cicinou. Poznámka: Mimochodom, zmienený John Waters označil dokument ako jeden z top 10 osobných filmov roku 2020. Toto jeho nadšenie nijako nezdieľam - odôvodňuje to hlavne tým, že silný účinok dokumentu sa dosiahol tým, že akú depresiu vraj v divákovi vyvolá, po tom čo zistí, ako sa z takého sympatického chlapíka mohol stať brutálny vrah. ()