Po jie

Poh gai

Broken Oath

Akční / Drama

Hong Kong, 1977, 98 min

Klasický kung fu snímek o pomstě, hlavní hrdinka (Angela Mao) se zde mstí vrahům svých rodičů. Příběh je jak jinak prostinký, tak jako u drtivé většiny těchto filmů a nepomohla tomu ani snaha tvůrců do poslední chvíle utajit, kdo je klaďas a kdo zlosyn (stejně na to přijdete velice brzy). Choreografii soubojů nelze ni vytknout, vždyť je měl na starosti Woo-ping Yuen a Hsu Hsia. V malé roli jednoho z tělesných strážců šestého prince se představí Sammo Hung Kam-Bo a opět je zde k nepoznání, tak jako ve filmu The Shaolin Plot, který vznikl ve stejném roce. Michael Chan má ten správný vzhled padoucha, také potěší i účast Deana Shek Tina, který tam má vedlejší menší roli.(18.5.2017)

Pokud se někdy hodlám zmiňovat v budoucnosti o tomto filmu, tak jen pro naprosto skvělé akční scény, které má na svědomí kdo jiný než Woo-ping Yuen a pro možnost vidět budoucí hvězdy akčního žánru ve vedlejších rolích a některé v té době již zavedené. Děj je strašlivý, za scénář bych někoho nejradší poslal do lochu a o hraní nelze hovořit ani v oblasti na herectví tak nenáročné, jako jsou akční filmy. Jsem to ochoten však odpustit, takže 60%, protože ta řežba stojí fakt za zhlédnutí.(23.12.2007)