Johan (Martijn Lakemeier) sa po skončení 2. svetovej vojny a výčitkách svedomia kvôli otcovej minulosti dá naverbovať do zámorskej vojnovej misie, ktorá má za cieľ potlačiť vzbury miestneho obyvateľstva v Holandskej Východnej Indii. Tu je po čase začlenený do elitného zásahového komanda pod vedením ostrieľaného kapitána Raymonda (Marwan Kenzari), prezývaného Turek. Po kapitulácii a vynútenom odchode Japonska prepukajú v bývalej holandskej kolónii národnooslobodzovacie boje a tie sa holandská vláda s požehnaním kráľovnej Wilhelminy snaží potlačiť a obnoviť tak na ostrovoch dnešnej Indonézie koloniálny poriadok. (desade)

xxmurphyxx

Najväčšia výhoda filmu je neopozeraný námet a prostredie čo spolu s kvalitným spracovaním dokáže udržať divákovú pozornosť po väčšinu dĺžky filmu, ktorá je ale na môj vkus dosť prepálené. Predsa len sa tam zas toľko toho nedeje aby to muselo mať dve hodiny dvadsať. Ale že by som sa nudil povedať nemôžem. Hlavne musím vyzdvihnúť celkom priamy a mierne šokujúci koniec ktorý pridal na celkovom hodnotení filmu a aj kvôli ktorému sa oplatí prežiť toto exotické dobrodružstvo jedného z Holandských vojakov. ()

hufnagel

Vojnová dráma trochu ináč,ale s poriadne brutálnym záverom.Táto časť histórie mi nebola známa a kolonialisti sa teda zo "svojim majetkom" nebabrali a výsledkom bol masaker aj tých nezúčastnených. ()

Grázl83

Velmi pomalé tempo a slabý rozjezd. Prostrihy do budoucnosti zbytečne stejně jako spousta dalších scén. Nechci dávat spoilery, tak jenom zkonstatuji, že těch posledních cca 15minut nedává smysl. Jinak ale solidni podívaná, celkově průměr. ()

vinducha

Drama v druhé řadě o osvobozeneckém boji Indonésanů za nezávislost a konec epochy Nizozemí jako koloniální mocnosti. Nádherná příroda , jsem na pochybách , jestli to byla Jáva , tenhle jejich největší ostrov je taky nejvíc zničený a odlesněný . V 1. řadě se jedná ale o docela sympatického hlavního hrdinu s uvěřitelným jednáním a pocity , který platí za provinění svého otce během II. světové války. 2 časové roviny děje v pohodě. 150 minut nenudilo. Díky za titulky Desade. ()

mdf

Holandané dělají pořádek,docela ucházející válečný film,kde sice není moc akce,ale má něco do sebe. ()