Kazň

Po celá léta se sovětská policie snažila zastavit nejchytřejšího a nejhledanějšího sériového vraha v zemi. Když ho nakonec chytí, není schopna dokázat jeho vinu. Vyšetřování vrcholí a souboj mezi kriminalisty a podezřelým se stává stále osobnějším. (dogma97)

janesX

Opäť vidieť, že Rusov netreba v ničom podceňovať. Najlepšie im idú vojnové filmy, ale aj tento krimi thriller je kvalitou zrovnateľný s hociktorým známym thrillerom zo sveta. Nevadí, že vražda je tu zobrazená len raz (ak sa nemýlim), nakoľko vrah zabil 36 obetí rovnakým spôsobom a tvorcom sa aj tak podarilo vytvoriť napätie, (alebo inak vzbudiť záujem) po celý čas. Dobrá réžia, skvelí herci, temný thriller so všetkým, čo má dobrý temný thriller mať. ()

Arsenal83

Trocha viac hereckej hystérie než som bol ochotný prijať. Inak to bolo trochu šľahnuté Škandináviou, silný skutočný príbeh ťahajúci sa 16 rokov, na konci ktorého neostane ani jedna otázka. Pochmúrnosť, surovosť i depresia akoby nezapadali len do príbehu, ale celkovo do sovietskej a postsovietskej atmosféry. Chýbala tomu lineárnosť, preskakovanie medzi časovými rovinami prináša aj zmätok. ()

*CARNIFEX*

Až kým sa nedostaví záverečná tretina, ktorá ponúka niekoľko twistov, ktoré by mali paradoxne pomôcť, tak sa stal presný opak. Ono nie že by to vyslovene nedávalo zmysel, akurát sa samotný námet minul účinku príbehov o "sériovom vrahovi", ktorý napĺňa, napĺňal svoje plány. Film ale dobrý! O tom potom .. ()

Fr

„DALI BYCHOM COKOLIV, ABYSME PŘEŽILI…“     Ruskej příběh z časů, kdy systém nepotřeboval vraha, ale viníka. Nechronologický, místy artový vyprávění o člověku, kterej chtěl toho sériových otýpka odhalit. Se vším všudy… Hele, vobčas jsem v tom ztracenej. Nevím, jestli je to jenom moje chyba…. snažím se ze všech sil, ale dal bych tady přednost normálnímu vyprávění. Pak bych byl spokojenej. Takhle mě baví jen ty „nezmatečný“ pasáže. A pak závěr, na kterým už kurva fakt není co kombinovat!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem artově zaměřenej sériovej vrah. 2.) Sbírám holky. Do sérky.  /// Thx za titule „Piorun“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

JASON_X

Jak každý mediálně poučený současník ví, obecně vzato jsou Rusové sadisti, gauneři a vylízanci. A film Kazň je toho dalším důkazem. Kdo jiný, než sadisti a vylízanci v podobě scénaristy, rejži a určitě i celého filmového štábu, by mohl dostat ten gaunerský nápad rozstříhat děj filmu do několika časových rovin, pak na kousky rozstříhat i ony samotné roviny, to celé zamíchat a předhodit tohle filmové puzzle divákovi coby hlavolam a zároveň test inteligence. Sice ne že by ten hlavolam byl nějak extrémně složitý, divák s průměrným IQ by s ním neměl mít zásadní problém, ale tahle nepochopitelně pitomá forma radikálně otravuje a znepříjemňuje divácký zážitek, aspoň já jsem to tak cítil. A přitom to mohla být tak krásně syrová a temná retro kriminálka z časů CCCP, s herci a herečkami, kteří hrají/přehrávají jako o život a s velkolepě vygradovaným finále ve stylu prvoligových hollywoodských thrillerů. ()