Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Partyzánské jednotky se v průběhu zuřivých bojů druhé světové války vrhají do operace, jejíž přežití bylo vyhodnoceno s výsledkem: pravděpodobnost nula. V roce 1943 se v tajném zařízení v Anglii podařilo dokončit revoluční přístroj, který byl pojmenován RADAR. Tehdy se změnila strategie války v Evropě a díky tomuto novému vynálezu dosáhly spojenecké síly nečekaných vítězství. Ale právě na podzim roku 1943, když anglický výzvědný letoun přelétal nad norskými vodami, se radaru zmocnila nacistická armáda. Vše se zdálo být ztraceno až do chvíle, než se skupinka odvážných spojenců vydala na drsnou misi, s cílem získat radar zpět. Nezmapovaná severská příroda, nacistická převaha, nedostatek času – to vše stojí proti partyzánům, kterým okolnosti vtiskly nálepku „sebevražedné komando“. Ale i bezvýchodná situace v sobě skrývá naději… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Exteriéry působí silně taliánským dojmem stejně jako vizáž většiny herců, dialogy jsou debilní, chování řady postav taktéž a některé scény působí vysloveně směšně (např. sebevražda radisty Russela). Akce je zde nemnoho a tak se pro mne nejsvětlejším bodem celého filmu stala roztomilá blonďatá odbojářka Kristy. ()

Smok 

všechny recenze uživatele

Vojnová starinka ktorú som videl kedysi dávno, a rád som si ju dal znovu, ale už až tak unesený niesom. Predsa len pár doočí bijúcich prešľapov tam je, slabé herecké výkony a akcie pramálo a aj keď je, tak vyslovene smiešna. Všetci zomierajúci sa musia chytať za hlavu, alebo debilne rozhadzovať rukami. A na krv asi tiež nevyšlo... ()

Reklama

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Typický italský válečný film. Málo akční, nepropracován v detailech (jako jsou německé důstojnické uniformy). Měli perfektní látky, výborný střih a ne, aby byly z flauše i čepice (což na filmu odborník rozezná), nárameníky krátké atd.,atd. Scénář filmu se částečně držel historie, jenže to zkrátka neumí s patřičným napětím nafilmovat. Ono by si to ani 3 hvězdičky nezasloužilo, ale musím ohodnotit výkon HENRYHO SILVY, který byl bezvadný. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Mě se to teda docela líbilo. Ze všech těch skvostů od řitka video který v poslední době sleduji byl tenhle určitě nejpovedenější. Henry Silva tentokrát v kladné roli, ale já mám toho týpka rád i když zrovna nehraje nějakýho mafiánskýho zabijáka, ale vůdce partizánské skupiny. Charizma z něj cáká na míle a do rolí nekompromisních drsňáků se hodí. Jenom by mu možná mohli sehnat lepšího dabéra, protože ten co ho namlouvá stojí docela za hovno. Jinak solidní počin. Já mám tyhle Italský válečňáky docela rád, pokud mají tedy alespoň nějaký souvislý děj a kompetentní scénář a to tenhle má. Viděl bych to ve finále tak na ty lepší 3*, ale přidám ještě jednu za moc pěkný prostředí ve kterým se film odehrává. Sice je na první pohled jasný, že se určitě nejedná o žádný Norsko, ale koho to sere. Natočeno je to jinak slušně.70% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobnost tohoto snímku je opravdu téměř nulová, ostatně jak sám vystihuje název..Snímek se zjevnými technickými nedostatky, se špatným scénářem a s mizernými hereckými výkony..Další z řady opravdu slabých Italských válečných snímků viz. Poslední tank, Peklo v Normandii, A děla pořád duní, Hrdinové v pekle, Pět pekelných mužů, Otevřená rána, nebo Bitva u El Alameinu. Konec filmu byla vážně silně naivní až pitomý..Film není čistokrevně válečný, masové bojové scény v něm téměř nevidíme, spíš se jedná o takový malý boj mezi hrstkou němců a skupinkou partyzánů kteří se pokusí zničit okopírované radarové zařízení.. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama