Epizody(3)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (4)

Utazás a Holdba (1975)

Prvým sfilmovaným románom Julesa Verna bola Cesta na Mesiac, no a rovnako na tento román sa v minisérii podujali aj maďarskí televízni filmári. Spracovanie pripomína televíznu inscenáciu, takže žiadne veľké či megalomanské počiny sa nemôžu očakávať - triky sú minimálne, oveľa viac sa kecá. "Kokpit" strely je ale fajn. Všetko je také skôr odľahčené a naivné, filmové postupy i dialógy, podobne ako knižka. Pomalý rozjazd sa v druhej časti lepší, aby záverečná sa opäť dostávala skôr kdesi k priemeru. Nepomáha ani hudba k seriálu, ktorá sa mi postupne sprotivila. Netvrdím, že miniséria je ktovieako záživná, ale vzhľadom na nízkorozpočtové televízne možnosti je celkom výpravná a skôr sa snaží prerozprávať knihu jednoduchým spôsobom. ()

Egy fontos bejelentés (1975) (E01)

Pomalší rozjazd minisérie, v ktorom viac priestoru dostáva nadsázka a odľahčenie. ()

Utas a lövedékben (1975) (E02)

Druhá časť je hlavne vďaka prípravám na let a tiež prvým problémom o niečo pútavejšia ako prvá časť. Aj odľahčenosť už nie je tak citeľná. ()

A nagy utazás (1975) (E03)

Zakončenie miniseriálu sa celé odohráva v "kokpite" strely, v stiesnenom priestore, ktoré neponúka nejaké záživnejšie momenty. Nenudia sa len členovia mesačnej výpravy, ktorí opakovane praktikujú tie isté činnosti, ale aj diváci. Ozvláštnujú to aspoň drobné dramatické scény. Pri bezváhovom stave dávajú o sebe citeľne vedieť nízkorozpočtové televízne triky. ()