poster

Divoký Mesiáš

 • Kanada

  Savage Messiah

 • Slovensko

  Divoký Mesiáš

Drama / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2002, 94 min

 • DavidAAAA
  ****

  To byl takhle jednou jeden fajn alfa samec, kterej si stvořil vlastní harém. A všechny miloval. Z lásky jim dovolil na něj dřít, uspokojovat ho, z lásky je sem tam zmlátil, občas nějaký něco uřízl a když jedna z jeho žen onemocněla, sekáčkem ji operoval ( že na to umřela, to byla boží vůle ). Jejich děti občas vyhodil na mráz, semtam nechal ostatní hrát hru na kamenování nezbedníka. A do toho se objeví jedna kravka, která jeho kouzlo nechápe a chce ho dostat. No není to praštěný? A to doživotí, který nakonec dostane je taky strašně nespravedlivý, že jo? Nesmírně charismatický Luc Picard v hlavní roli filmu podle skutečného příběhu. Jen emoce mohl režisér vytlouct ještě hutnější, většina hodně špatného je v pozadí, a přitom zrovna tady by pasovalo ukázat ty hrůzy naplno..(17.7.2016)

 • Mrs.Doyle
  ****

  Film, který vám (možná) vyrazí dech ukazuje, jak nebezpečný může být charismatický demagog. Dlouho to vypadá, že se nic moc neděje, o to víc překvapí a zapůsobí pozdější scény. Žádná hollywoodská rádoby drsná podívaná, ale poctivý kanadský film podle skutečné události, který si na nic nehraje a nesmazatelně se vryje do paměti.(27.2.2008)

 • Omnibus
  ****

  Bonus: komentář doplněný o obrázky a informace         Psychopat. Obratný manipulátor, úspěšně přesvědčující lidi na něm závislé o své nadřazenosti. Pragmaticky používá metodu cukru a biče, takže psychický i fyzický teror prokládá plamennými řečmi o lásce a potřebě soudržnosti komunity. (No, a teď si místo slova komunita dosaďme slovo firma. A rázem tu máme trefný popis nějakého úspěšného managera, například zde řekněme jediného jednatele jím založené firmy. Ach ano, bohužel mám už i osobní zkušenost...)  I přes poněkud fádní televizní formu zpracování je Savage Messiah velmi působivé drama a to včetně různorodých reakcí lidí z města na informace o Rochově řádění. Také Luc Picard v roli vůdce sekty byl velice přesvědčivý. Dokonce myslím že natolik, aby mohl klidně sám nějakou tu sektu založit a úspěšně ovládat všechny svoje ovečky. Nejděsivější scéna filmu? Kdepak, pro mě to není ta ruka (přišpendlená nožem k desce stolu jen sekundu po jeho „láskyplném“ pohledu - v jedné z mála chvilek, kdy se jeho ženy šťastně smály). Je to ta scéna, kdy donutil malého kluka, aby přede všemi potrestal svoji mámu za její „prohřešek“. Přinutit dítě, aby bilo do obličeje svou mámu... A jiné děti sexuálně zneužívat před jejich matkami. Jaký je vlastně odpovídající trest pro takovou lidskou bestii?(23.4.2013)

 • RomanHyde
  ***

  Filmy podle skutečné události jsou vždy lákavé. Tento neamerický snímek vsází špíše na obsah než-li na formu. Formát je totiž téměř televizní, je znát nízký rozpočet, ovšem celkově neurazí. Obsah je mnohem zajímavější a postupně s ubývajícími minutami se vynořuje na světlo Boží to, co bylo ze začátku pouze naznačeno a ještě k tomu mezi řádky. Když totiž ženy (konkubíny a otrokyně v jednom) začínají promlouvat, začíná běhat až mráz po zádech z toho, co vše je člověk schopen dobrovolně pod diktátem manipulátora podstoupit. Film je varováním pro ty, kteří dosud neobjevili vlastní identitu a nechají si ji velmi jednoduše podsunout za účelem zneužití a podmanění vůdčí osobností.(23.2.2011)

 • Ten Druhy
  ****

  Spočiatku nenápadný filmový príbeh, ktorý vychádza zo skutočných udalostí prekvapivo ponúkne viac, než by sme od neho čakali. Rozvíja sa pomaly, postupne graduje a napokon pochmúrnou atmosférou môže konkurovať hororom. Režisér Mario Azzopardi realisticky zobrazil život v izolovanej náboženskej sekte, ktorej členov kruto psychicky aj fyzicky týra fanatický vodca Roch Theriault, ktorého presvedčivo stvárnil frankokanadský herec Luc Picard. O brutalitu samozvaného mesiáša vo filme naozaj nie je núdza (amatérska operíácia žalúdka, amputácia ruky, sexuálne násilnosti v prítomnosti detí) a vstúpenci sekty nemajú pokoj ani po smrti – napr. z kostí jednej mŕtvej konkubíny si urobí Theriault náhrdelník. Samozrejme, film Divoký mesiáš má aj psychologickú rovinu, režisér preniká do myslenia Rocha a jeho deviatich žien. Pozornosť venuje aj kurátorke (hrá ju Paula Jackson), ktorá sa po policajnom zásahu podieľa na objasnení prípadu a zároveň sa pokúša vyrovnať s vlastnou minulosťou.(22.1.2010)

 • - Vůdce sekty Roch Thériault měl v době popisovaných událostí se svými 9 ženami celkem 22 dětí. V roce 1989 byl uvězněn za napadení. Teprve poté se několik žen komunity odhodlalo svědčit a on byl v roce 1993 odsouzen za vraždu na doživotí. I poté byl ve vězení často navštěvován těmi z „manželek“, které se nevymanily z jeho vlivu ani po jeho odsouzení. Thériault s nimi stihl zplodit ještě další čtyři děti, než byl v roce 2011 zavražděn jedním spoluvězněm. (Omnibus)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace