Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Blandish má aktiva v hodnotě 100 milionů amerických dolarů. Jeho dcera a dědička se brzy provdá za Fostera Harveyho (John McLaren), který věří, že je chladná a bezcitná, přesto ji miluje. Její chladný emoční stav je ale z velké části způsoben vedením omezeného života. Kriminálník jménem Johnny (Bill O'Connor) vyslechne jejich tajné svatební noční plány a pohrává si s myšlenkou, že ji okrade o diamantové šperky v hodnotě 100 000 dolarů, s nimiž je zdobena. Společně se dvěma gangsterskými známými, kteří si navzájem konkurují, si to naplánují. Loupež nejde úplně podle plánu, slečnu Blandish (Linden Travers) nakonec unesou a drží pod dozorem Slima Grissona (Jack La Rue), z násilného Grissonova gangu, který v současnosti vede Ma Grisson (Lilli Molnar). Únos je sice vyšší riziko, ale s větší odměnou, protože zjistí, že za ni můžou získat alespoň 1 milion dolarů. Ma nemá v plánu ji propustit, ale zabít ji hned potom, co dostanou peníze. Ale Slim má s dívkou své plány. (Zetwenka)

(více)

Recenze (1)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Předlohu Jamese Hadley Chase jsem bohužel nečetl, ale 9 jeho jiných knih ano, takže předpokládám, že jde o podobně kvalitní záležitost. Britská adaptace tohoto románu sice nebyla úplně špatná, ale čekal jsem od toho něco trochu jiného, temnějšího, napínavějšího. ()

Zajímavosti (1)

  • Film vychází z knihy „No Orchids for Miss Blandish“ („Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou“ – kniha vyšla i v ČR) od Jamese Hadleyho Chase z roku 1939. (Zetwenka)

Reklama

Reklama