Cena života

• Austrálie Monsters of Man
Trailer

Robotická společnost se spojí se zkorumpovaným agentem CIA, provádějícím nelegální, neschválenou vojenskou operaci. Shazují čtyři prototypy robotů, které nikdo nebude postrádat, do podezřelé základny vyrábějící drogy ve Zlatém trojúhelníku. Výsledkem chtějí dokázat, že robotická společnost je vhodná pro lukrativní vojenskou zakázku. Šest lékařů je však svědkem brutálního masakru nevinné vesnice. Když se poté stávají novými cíli, jsou nuceni zapojit se do smrtící hry na kočku a myš. (mac000)

Trailer

Heywood

Klasická ukázka toho, jak peníze a zkorumpovaní úředníci jsou beztrestní. Dejte si tam jména globalizátorů a té politické nšpíny USA nebo EU a jste doma. Za tohle si film uznání zaslouží, za zbytečnou stopáž už ne. A ti dobroseři, co mají doma bezdomovce, latinoameričny, co nemají pojištění a strádají, tak jdou zachraňovat kohosi kamsi do Asie? Mé sympatie nemají. Kamera slušná, lokace dobré (vidíme Siam rep?), hudba neurazila. Herci neokoukaní a to na 60% stačí ()

BOURQUE

Klasický B-čkový scenár, ktorý však miestami budí dojem, že s trochu pozorností by sa dali dosiahnuť aj lepšie výsledky. Film upozorní na seba predovšetkým so svojou dĺžkou. Vypracovanie akčných scén, spoločne s malým „full-contact“ boju robotov je na veľmi solídnej úrovni. V danom sub-žánru B-čkových filmov nájdete výstupy, ktoré dopadli horšie ako „Monsters of Man“. P.S.: Rozhodne nečakajte film typu Číslo 5 žije. ;) Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

majo0007

Dalo sa to prekusnúť, ale zabijácky je okrem robotov hlavne overtime - 2 hodiny a štvrť! - na videofilm - uspávačka - tuná by som strihal o sto šesť (hlavne v tej bytovej základni - z tých hádačiek o ľudskosti zásahu mi bolo šoufl). Herecké "výkony" podľa toho ako pršalo a obligátne lacné CGI blood efekty... Na druhú stranu - film nemal nejakú extra promo-reklamu, budget a ambiciózne nároky - ako prvotina tak akurvát. Schopnosť dať si REPLAY - nulová. ()

Clark_Kent

Tak tady zcela bombasticky, podaná robotická vypalovačka. Se zatajeným dechem, jsem sledoval hutně vystavěný příběh. Navíc jěště perfektní prostředí z džungle. Upřímně, není dobrý věřit všem těmhle blábolům a rádoby recenzím, zde na nepříliš důvěřivém portálu csfd. Moji chuť mi Monsters of Man, vysloveně spravil. ()

JASON_X

Je to sci-fi zhruba takového typu a rázu, jako třeba Universal Soldier apod. Když přetrpíte trochu chaotický začátek (aspoň mně tedy zorientování se v ději chvilku trvalo), dostane se vám záživné a nevšední podívané. Kdesi v džungli Zlatého trojúhelníku (točeno ovšem v Kambodži), dojde k výsadku vytuněných vojenských robotů a ti v rámci cvičné akce likvidují každého, kdo jim přijde na oči... tedy na kamery. I partu doktorské mládeže ze Států, božínku, tedy americké občany, kteří mají tu smůlu, že byli ve špatný čas na špatném místě. Ale mají i štěstí, protože v džungli žije jeden bývalý specnaz, vlastně si ani nepamatuju proč, asi že má rád šikmooký ženský. A ten se robotům postaví. Paralelně s tím sledujeme řízení celé supertajné operace bezskrupulózními a pokryteckými hajzlíky. V téhle linii mě nejvíc bavil namakaný vojcl s parádní vrahounskou držkou. A protože roboti jsou fakt dobře udělaní, herci slušní, a ani na scénách v exteriérech se nešetřilo, nečeká vás žádné levné béčko. A když už béčko, tak s áčkovým zpracováním i výpravou. ()

• Cca 6 minut po zničení robota BR1 se řídící tým baví o tom, že lokalizovali BR1 a BR2, a na monitoru hlavního programátora je živý přenos z kamer všech 3 robotů s modulem. (Pavian)
  • V čase 01:28:00 pronese jeden z robotů výrok: „Catch me if you can“ („Chyť mě, když to dokážeš“). Odkazuje tím na stejnojmenný film z roku 2002. (Nathaniell)
  • Na financování filmu se podíleli fanoušci z celého světa. Někteří tak dle výše příspěvku mohli získat digitální kopii filmu, digitální scénář, spořiče obrazovky anebo také své jméno v závěrečných titulcích filmu. (DJMaroko)