Reklama

Reklama

Moskva-Kassiopeja

  • Sovětský svaz Москва-Кассиопея (více)

Obsahy(1)

Film vypráví o příhodách kosmické lodi s dětskou posádkou. Iniciátorem je žák osmé třídy Viktor Sereda, autor projektu cesty ke hvězdě Alfa v souhvězdí Kasiopea, odkud přicházejí modulované rádiové signály. Vzhledem k tomu, že let bude trvat 65 let, měla by startovat posádka mladší 15 let. Projekt je vědci schválen, začíná výběr posádky, ale nejdůležitější je souhlas rodičů. Nakonec jsou vybráni tři chlapci a tři dívky, spolužáci a odborníci v některém vědním oboru. Raketa startuje. Při letu se zjistí, že je na palubě černý pasažér - ztřeštěný spolužák Feďa. I když všichni dávají pozor, aby něco nepokazil, právě on způsobí, že se rychlost lodi zvýší na nadsvětelnou a zároveň se přeruší spojení se Zemí. Než se podaří snížit rychlost a obnovit spojení, uplyne na Zemi 27 let. Vědci mezitím rozluštili signály přicházející ze souhvězdí Kasiopea: Na jedné z planet došlo ke katastrofě hrozící zničením tamější civilizace. Vědci vyzvou posádku, aby se pokusila o jejich záchranu. (VisitorCSFD)

(více)

Recenze (23)

Ombak▼Penari 

všechny recenze uživatele

Já já já já dám nejmíň tři hvězdy!!! Protože jsem na tom byl v takovém strašně mrňavém kině se školní družinou někdy v první třídě na základce asi ještě před revolucí a bylo to moje první kino v životě. Sice si vůbec nepamatuju o čem to bylo, jen pár nevypovídajících záblesků, ale zůstal mi pocit, že se mi to tenkrát straaaaaašně líbilo :D ()

Braddy 

všechny recenze uživatele

Jako dítě mě tento film minul (nebo si ho vůbec nepamatuju), takže hodnotím až z dnešního "dospěláckého" odstupu. Přesto, že spousta filmů pro děti je koukatelná i v pozdějším věku, u tohoto filmu to moc neplatí. Z filmu čiší nuda, a i přes svých 80 minut je dlouhý až až. A nemůže za to stáří filmu. Děj je celkem jednoduchý: skupina pionýrů se připravuje na cestu raketou k Alfa Centauri a v druhé půlce filmu pak sledujeme jejich let, do toho jim občas kecá a zasahuje podivná postava Inspektora orbitálních okruhů (Innokentij Smoktunovskij), která do celého filmu moc nezapadá a spíš ruší. Naopak potěší vcelku zajímavá a solidní výprava, triky taky ujdou a z filmu ani příliš nečiší socialistická nóta. Film je vlastně prvním dílem - druhá část byla v ČSSR uváděna pod názvem Cesta vesmírem. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ide o prvý diel dvojdielneho celku, takže hodnotiť sa predsa len objektívne nedá, ako samostatný film Moskva Kassiopeja príliš nefunguje. Ide len o také nie príliš záživné intro do dobrodružstva na cudzej planéte. Ale zase zábava to je, nie že nie. Puberťáci riešia vzájomné vzťahy a vo vzduchu proste poriadne cítiť hormóny. Osobne očakávam v pokračovaní aj nejakú tú pusu. Logika tu nemá samozrejme čo robiť, decká majú letieť, ak počítam správne, do cudzej hviezdnej sústavy 25 rokov, ale ihneď po vyletení do vesmíru vidia Alfu Centauri no a tak podobne. Uvidíme po druhej časti... ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

V žánru by mělo být uvedeno především "Pionýrský", pak by se vyjasnilo leccos. Úvodní ideologická desetiminutová úlitba Brežněvovým cenzorům je nesnesitelná. Jinak je film žánrově nevyjasněný, především kvůli osobě hybatele, který činí děj ještě mnohem nereálnějším. Děti hrají to, co se politrukové snaží předstírat (ale moc tomu sami nevěří), jak by teoretické dítě reálného komunismu mělo po vymytí mozku fungovat. Je to pro mě velmi obtížně hodnotitelný film -- přestože jsem jako děcko zbožňoval scifi a přečetl vše, co se dalo po knihkupectvích i knihovnách sehnat, u tohoto filmu jsem už tehdy nevýslovně trpěl (kupříkladu, k alfě Cassiopeia se letí směrem k a kolem alfy Centauri). Pokračování je výrazně lepší, ale i tak slabé. Zasloužený odpad nedám pro jistou naivní ruskou poetiku, která je mi docela sympatická... ()

Zajímavosti (14)

  • Nadežda Sementsová-Viktorová si vo filme zahrala dve úlohy - Nadeždu Filatovú a robota umelca. (Raccoon.city)
  • Mladých hercov hľadali do filmu pol roka a iba Michail Jeršov, predstaviteľ Viťu, si kvôli natáčaniu nezhoršil prospech. (Raccoon.city)
  • Honorár Oľgy Bitjukovej (Varja) bol 100 rubľov na mesiac. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama