Kemono džihen (TV seriál)

• Japonsko

怪物事変

• Japonsko

Kemono Jihen

Animovaný / Fantasy / Thriller

Japonsko, 2021, ?x24 min

Noboru Kimura
  • SonGokussj

Těžko popsat věc, která vás prakticky ničím neuchvátí. Nudné charaktery, kluk, co se chová a obléká jak holka a prakticky nonstop kňučí, díly tak nějak o... ničem zásadním, žádné následky, hlavní hrdina (vím, má to v povaze) neskutečně nezáživná osoba ničím nevynikající. Skáče to mezi tajemnem, vážností, pak to skočí na vtip, pak zas tajemno, pak zas vtip, tyhle elementy se tam střídají po celou sérii. Nedrží si to nějaký svůj tón. Je to jednou zbrklé, podruhé zas nudné, nemastné neslané. Existuje tuna lepších počitů. Jediná postava, která měla charisma a byla něčím zajímavá, byla malá lyštička Kon. Zbytek (krom Inugamiho a Inari) si nepamatuju po 12 dílech ani jména O.O To je co říct, když jsem zrovna tu poslední dokoukal... Ma gárl, Kon 45 %(28.3.2021)

Kemono Jihen má určitě něco do sebe, tváří se to jako takové docela obyčejné detektivní mystery anime, ale jsou tu chvíle, které vás dokáží překvapit a momenty tak znepokojivé, že mi několikrát přeběhl i mráz po zádech. Atmosféra je fajn, některé zápletky jsou také docela povedené, jiné o něco méně a tak asi jediným pro mě výrazným negativem jsou postavy. Abych byl upřímný, tak nejsympatičtější je mi tu jednoznačně Inugami, Kabaneho a Kon jsem taky ještě dával, ale k ostatním jsem si během těch 12 dílů cestu příliš nenašel a některé postavy, které by pro mě mohly být zajímavé, jako třeba Inari, nedostaly dostatek prostoru. Podstatná část seriálu se tak točila třeba kolem Shikiho a Akiry, kteří mě nedokázali nijak extra oslovit a proto jsem nebyl do jejich arců zase až tak zainteresovaný (nenadchly ani zde představení Aya a Yui), jak by bylo třeba a tak mě tyhle části spíš nudily než bavily a tak i když to graficky někdy bylo povedené (třeba v soubojích), můj celkový dojem je jen u takového toho spojení "docela dobrý" a to jsou ve výsledku max silné 3*. 6,4/10(28.3.2021)