Phantom Town

Horor / Western

Kanada / USA / Rumunsko, 1999, 80 min

Takže máme tu nejakých sympatických zombíkov, ktorí sa radi rozlievajú na kolomaž, mäsožravú rastlinu s okom a obrovskými chápadlami, knihu, ktorá dokáže utekať, lebo jej narástli nohy, či kvantum zeleného slizu a ďalšie srandičky. Detský horor o deťoch, ktoré sa rozhodnú zachrániť svojich rodičov a dostať ich z tajomného mesta duchov, odkiaľ niet návratu. Pravdou je, že by som ten film tipoval na 80. roky, tie triky boli strašne lacné, béčkové, brakové. Ale ináč zábava pre celú rodinu, a pre mňa ako odbočka od krvákov príjemné osvieženie.(24.7.2012)

Burr nie je tak úplne mimo hry, so svojím strašiakom totiž upútal Moju pozornosť. Táto filmárčina síce patrí do a.m. vysielacieho času , ale pohodovo sa môže usadiť medzi tie vydarenejšie detské, filmové radovánky, ktoré sa o to pokúšajú silno silne. Westernové zabalenie pridalo na atraktívnosti a celkový dojem dodáva príjemnú Nesco arómu. Podobné snímky patria do " coffee " pauzy. Spokojnosť na Mojej strane. P.S. Tá minutáž je prestrelená a to silne - niekedy naozaj žasnem - každopádne náprava nabehne.(23.7.2012)

Za mě osobně velmi příjemné překvapení... Pohodový kousek, ve kterém se trojice dětí vydá hledat své zmizelé rodiče do městečka, jež je obýváno stvořeními podobnými zombiím, které se snaží získat dětské duše... Jedná se o silně nenáročný kus, ve kterém se herci sice moc nepředvedli, ale má pěkný hudební doprovod, plno zeleného slizu a triky a atmosféru silně připomínající osmdesátá léta... Takže za mě spokojenost... Jeff Burr opět ukázal, že prostě umí...(31.1.2015)