Reklama

Reklama

Poslední týden školy na gymnáziu v malém polském městě. Při čekání na maturitní večírek tráví skupina studentů volný čas na místním koupališti. Během několika dní zakusí první záchvěvy lásky, ale také odmítnutí a zklamání. Vzpomínky na to, co prožili, jsou třešničkou na dortu jejich zážitků ze střední školy. Hrdinové tohoto dramatu o dospívání se ocitají ve světě, v němž sami musí nést a řešit důsledky vlastních rozhodnutí a činů. Portrét současné mládeže, která hledá svou identitu, pocit sounáležitosti a opravdové lidské vazby. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film o prvých pokusoch zoznámiť sa s láskou u mládeže, ktorá ešte nevie, čo môže od toho všetkého očakávať, navyše žije vo svete kde sa musia dodržiavať isté pravidlá, ktoré "rozkoši" neprajú. Prvé lekcie dospievania, drogové excesy, alkohol, opustenie rodičmi, no proste všetko, čo sa s mládežou v tom veku spája v jednom. Film je len ukážkou alebo nejakou sondou do tohto pubertálneho bytia, no neponúka skoro žiadne závery. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Ostatni komers  alebo 'Posledná žúrka' je  príbehom štyroch priateľov z gympla a ich vnútorných zápasov, túžob a nádejí. Ešte nie dospelí, ale už nie deti ocitajúc sa náhle vo svete, v ktorom už musia riešiť dôsledky svojich činov sami za seba. Bál som sa, že mi mladí pôjdu na nervy ale opak bol skutočnosťou. Boli mi veľmi blízki. Zrejme preto, že som si tým istým v ich veku prešiel tiež. Parádny soundtrack perfektne vyladil môj celkový zážitok z tohto filmu. Boha, keby som mal tie roky, čo oni, mrdnem tomu plnú šupu! ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Hned prvni scena s pisni veselme se,radujme se, toto je nas pan s topless tancujici zenou me prijemne naladila. Reziser udrzuje prijemny ton. Atmosfera maleho mestecka a konce skoly. Je to pekne zahrate, pekny vizual. I dialogy patnactiletych jsou napsane dobre. Ale nemyslim, ze je to univerzalni portret polske mladeze. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Bohužiaľ, typická reflexia mládeže súčasnej doby. Žiadne inteligentné záujmy, len bohapusté ničnerobenie a jediné, čo ich zaujíma je relax, párty, alkohol a sex. A o tom je vlastne tento film, teoreticky o zmyselnosti dospievania, a prakticky o ničom! Aj keď to má asi navodiť pocit bezstarostnosti a radosti dospievania, vo mne prevládli z tohto filmu skôr smutné dojmy. Kiežby aspoň vekom dostali rozum... ()

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Hned na začátku filmu mě polekal křesťanský song, ale uvědomil jsem si, že film natočili v Polsku, kde má církev mnohem silnější pozici než v ČR. Vždyť i u nás lze tu a tam natrefit na nějakého křesťana, každý už určitě nějakého viděl, ba možná i víc křesťanů pohromadě, kupříkladu v kostele. Film však naštěstí neřeší náboženské otázky, nýbrž se zabývá tím, jak si mladí lidé ve věku 15+ užívají svoji ještě čerstvou sexualitu a život vůbec. V jistém smyslu jej lze chápat jako sociologickou sondu do života mládeže. Děj mi nepřišel nijak zvlášť zajímavý, ale bezděčně jsem jej porovnával s mým vlastním, dnes již notně vzdáleným mládím. Internet tehdy neexistoval, mobilní telefony také ne, což bylo fajn; bez nich byl život mnohem plnější a bohatší. Horší je, že marihuana tenkrát byla v ČSSR věcí prakticky neznámou; ani jsme neznali slovo joint. Také mi vytanulo na mysli, jestli bych chtěl být mladý v dnešní době. Popravdě řečeno, nevím. Z představy, že bych při dnešní úrovni školství musel navštěvovat současné vzdělávací ústavy, mě jímá upřímná hrůza. Sice bych zase mohl nahánět mladé holky, ale ze setkání s několika vzorky vím, že jejich úroveň je dnes dost otřesná. Kdybych však našel nějakou inteligentnější, vymlátil z ní neomarxistické ideje, jimiž načichla ve škole, doučil ji pravopis a vůbec ji celkově dovzdělal, nemuselo by to být špatné. Shrnuto: Film žádnými zvláštními kvalitami nevyniká, ale přiměl mě k výše uvedenému zamyšlení, takže jeho sledování pro mě přece jen nebylo ztrátou času. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama