Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil

• USA Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel
Dokumentární / Krimi / Mysteriózní
USA, 2021, 3 h 42 min (Minutáž: 54–58 min)

Epizody(4)

Pověst nechvalně známého hotelu Cecil se po zmizení Elisy Lam ještě zhoršila. (Netflix)

LuW

Tyhle true-crime dokumenty mám moc ráda, a na hotel Cecil jsem se obzvlášť těšila, znala jsem z vyprávění od kamarádky, která hotel navštívila před lety. Ale tohle se mi zdálo jako točení v kruhu, neustálé opakování faktů a záběrů. Chyběla mi tam realistická akce a více policejních, dosud nezveřejněných informací. Místo toho se tam pořád parta fandů předháněla, jak tomu chtěli přijít na kloub, jiní zase srdceryvně vyprávěli, jak jim Elisa Lam změnila život, ačkoliv ji vůbec nepoznali. Bývalá ředitelka se zase pořád dušovala, že to nebyl až zas tak hrozný hotel a policie se bila v prsa, že udělala co bylo v jejích silách. Zničehonic přišel závěr, že holka byla magor a dál už nic. Netflix si tu honí triko na nově objeveném zpopularizovaném žánru a za sebe můžu říct, že to byla rychlokvaška. ()

Alois88

Není to moc dobrý dokument. Celé je to natahované jak argentinská telenovela. Neustále se opakující záběry, poukazování na pořád stejná fakta. Vešlo by se to do jednoho hodinového dílu a to bez nějaké křeče. Třetí díl, který se věnuje výhradně konspiračním teoriím, jsem vyloženě protrpěl. V pořádku, že se na ně poukazuje, když se kolem případu objevily, ale hodina byla moc. Přesto se mi velmi líbilo poselství celého dokumentu, které vyšlo najevo až ve čtvrtém, zde nejhůře hodnoceném, dílu. Je zde pěkně ukázané v jaké době žijeme. V době, kdy si většina lidí myslí, že všemu nejlépe rozumí. Jak milujeme konspirace, i když jsou totálně přitažené za vlasy. A jak "skvělý" nástroj je moderní cancel culture, který si vyvinuli internetoví pitomci. ()

celticek

Budu se opakovat - na tento typ seriálů má Netflix snad patent. Husí kůže mi po těle přeběhla vícekrát. První samozřejmě po zveřejnění videa z hotelu. Creepy as fuck! Filmaři hluché místa vyplnili historií hotelu Cecil, která je velmi barvitá a podpořená hodně zajímavými postavičkami. Night stalker. Unterweger. A samozřejmě různé legendy z blízké Skid row. Ta byla novinkou i pro mě. Tam by měl obavy dospělý chlap. Ne tak 21letá drobná holčina. Zveřejněné video spustí neskutečnou vlnu internetového šílenství. Virál. Nicméně i zajímavých poznatků. Poté co ubytovaným začne téct na pokojích voda nevábné barvy a prý i chuti, najdou Elisu utopenou v tanku na střeše hotelu. Přitáhne to další zvědavce. Morbidní to svět. Zaujaly mě spojitosti s filmem Dark water. Určitě se mrknu na originál i remake. Haluzí je tu mraky. U propuknutí TBC u bezdomovců vedle na place a zjištění, že test na tuto nemoc se jmenuje LAM-ELISA mi málem puklo srdce. WTF?!? Neuvěřitelné. Vždy mě dostane propracované, logické počínání detektivů. V tom se přímo rochním. Nějaká cizí zavinění? Zlomenina? Uškrcení? Znásilnění? Drogy? Nikde nic. Bipolární porucha jde mimo mě. Tomu nerozumím.Každopádně velmi divné úmrtí. Morbid je sympaťák, hned jsem cítil, že je v cajku a čistý. Asi se nějaká temná síla dostala až ke mně do bytu, jelikož jsem si právě zlikvidoval TV sušákem na prádlo:) A od včerejška máme protiústavní soud:) What a day! Nevermind. Na telce život nestojí. Stejně to bylo FullHD. Bude 4K:) Určitě mrkněte, není to ztráta času. ()

ACDCKL

Zpočátku mě to velmi vtáhlo do děje, ale od třetího dílu jsem se popravdě nudil a poslední díl nakonec ukázal, že až tak dobré to vlastně není a bylo mi jasné, jak to skončí a to jsem příběh dané holčiny vůbec neznal. Takový čistý průměr. ()

iz67 odpad!

Opravdu se stydim, ze jsem tuhle totalni sracku natahovanou na maximum nevypnul po 10 min. Neco se mnou neni v pořádku ! (Vlastně smysl serie je v posledním dílu. Ten dává smysl. Ale pak neměli v predchozich dilech navrstvit tolik hovadin. Unavnych !) ()

Hyperbolic

Kombinace policejního vyšetřování, historie hotelu a prostředí a pohledu  internetových detektivů tomu všemu dodala zajímavý kontrast. Smutný příběh Elisy Lam, s pár nejasnostmi, vše se ale snad vysvětlilo, ikdyž bych si přál, aby se tento příběh nestal. RIP ()

Spalik1893 odpad!

1. Pusťte si video na YT - v tomto dokumentu není nic zajímavého. 2. Zabila se sama - trpěla bipolární poruchou. 3. Ušetřil jsem vám 4h života. Není zač. ()

Naghavi

Skvělá ukázka, jak udělat dokument o čtyřech dílech a udržet diváka přitom v napětí...Netflix válí a podobné krimi série přibývají...Tomu blackmetalistovi by se měli omluvit, nechutný příklad, jak člověku zničit život. ()

LadyLucrezia

Tenhle případ znám už pár let a tak, když jsem zjistila, že vyjde dokumentární seriál od Netflixu o Elise Lam a hotelu Cesil, těšila jsem se. Notoricky známé video z výtahu, ale i komentáře pracovníků hotelu, hostů, policistů, youtuberů k tomu co se odehrávalo od zmizení Elise až do jejího nalezení + jisté konspirační teorie. Vcelku mě nepřekvapilo dění kolem Morbida, ale faktem je, že lidi občas pohání divná síla a jednají za hranicí všeho i když k tomu nemají důkaz. Možná bych zkrátila na dva díly a vešlo by se i tak vše. ()

Stinger78

Netflix dokumentární seriály prostě umí. Jasně, měl jsem jednou chuť seriál poslat do kopru, a to ve chvíli, kdy to sklouzlo ke konspiračním teoriím, ale nakonec z toho vyjeli a zbytku nemůžu říct ani popel. Děkuji, líbilo. ()

Kikyo

No zpočátku jsem si říkala, proč by se někdo sakra ubytovával v hotelu v tak špatný čtvrti a s tak špatnou pověstí. Když to paní manažerka objasnila, jak to chytře vymysleli, aby nalákali do toho pajzlu nic netušící mladé cestovatele, tak mě to trochu zvedlo ze židle. Ještě ty společné výtahy... tohle opravdu chceš zažít. Přišlo mi to podlé a bezpáteřní, ale tohle mají ostatně ti manažeři v popisu práce, prachy a zase prachy, i za cenu lidských životů (když to řeknu hodně s nadsázkou). U dílu, kde se začaly rozvíjet konspirační teorie jsem si taky říkala, že spousta těch lidí je na pěst a že to s některými těmi teoriemi nemůžou myslet vážně (metalisty mi bylo fakt líto a jen to dokazuje, jak mají někteří lidi duto v palicích, když jsou schopný takovým zaslepeným fanatismem někomu zničit život). Původní moje teorie byla, že Elisa byla pod vlivem, nějakých látek, ale když ta toxikologie vyšla negativní a jakmile se tam začalo ukazovat, že Elisa měla psychické problémy, okamžitě jsem si na případ začala utvářet střízlivý názor a tak nějak jsem tušila, že na vině bude nejspíš hlavně ta psychika. Každopádně z tohohle celého viním i její rodiče, protože mít takhle psychicky nestabilní dítě, tak bych ho v životě nikam na žádnou takovou cestu samotné nepustila. Kdyby byla třeba alespoň s nějakými přáteli, ale tohle si vyloženě říkalo o průšvih, ještě když věděli, že ty léky často nebrala tak, jak měla... celý ten případ mě spíš naštval. Asi i díky tomu podání v tomhle dokumentu, nebylo to vyloženě špatný, ale hodně se to chvílema tvářilo jako něco, co to není... ()

flyer.nick

Poslední roky se s podobnými kriminálními dokumenty na Netflixu roztrh pytel. Tohle je ale jeden z těch opravdu lepších. I když je to delší než jiné, tak tam nejsou hluchá místa, udržuje to pozornost a hlavně je tam i nějaký závěr. Když to srovnám třeba s Texaskými vražednými poli tak je to obrovský rozdíl. ()

Rock4ever odpad!

Jestli chcete vidět, jak se dělá z prdu kulička přesně v tom americkém stylu, kdy vám něco, co bylo zjevné od první vteřiny, roztáhnou na čtyřhodinový dokument plný záhad a tajuplných rozhovorů, přijdete si na své. Chápu, jak tohle dokudrama zaujme polodebilní Američany a konspirační teoretiky, největší záhadou pro mě zůstává, jak může tahle upachtěná sračka mít takhle vysoké hodnocení na CSFD. Celé to mohlo mít 15 minut, takhle se 4 hodiny díváte na vyčerpávající snůšku bláznivin a zoufale čekáte, až konečně zodpoví otázky, které si normální člověk položí po pěti minutách, kdy je divákovi řečena klíčová informace ze života oběti. Vysvětlení, že to celé bylo vlastně o prozření a nutnosti nepropadat konspiracím, případně cestou jak upozornit na problémy lidí s duševní poruchou, je pouze snahou dodat téhle slátanině vyšší poselství (opět v pokrytecky patetickém americkém duchu, ze kterého se zejména v poslední půlhodině zvedá kufr). ()