Návrat k Černé laguně: Netvorova kronika

Back to the Black Lagoon: A Creature Chronicle

Dokumentární

USA, 2000, 39 min

David J. Skal

Pôsobivý dokument podávajúci množstvo zaujímavých informácii o tvorbe filmu Netvor z Čiernej lagúny(dokument pozri na DVD k spomínanému filmu). /100%/(9.3.2010)

Na fakty a názory (bez NETVORA Z ČIERNEJ LAGÚNY by nebol VOTRELEC - 1979) bohatý trištvrte hodinový "film o filme" čierno-bielej Universal-klasike. O strachu z vody a hororoch o vode (ČEĽUSTE), STRATENOM SVETE a 3D. Tento dokument (otitulkovaný do češtiny) nájdete medzi bonusmi DVD NETVORA Z ČIERNEJ LAGÚNY.(3.12.2006)

Pro příznivce této klasiky jistě příjemné pokoukání. Tento dokument nás obohatí o několik historek a dojmů z natáčení (mimo jiné nám herečka poví i o úrazu hlavy při scéně v jeskyni), rozhovory s herci, tvůrci i štábem rovněž stojí za pozornost. I po tolika letech bylo vidět, že je natáčení bavilo a úspěch, který tento film zaznamenal, byl úžasný. Přestože se většina točí okolo prvního dílu, ke konci krátce nahlédneme i do dvojky a trojky. Ty už však byly značně osekány, což byla svým způsobem trochu škoda. Každopádně tento dokument určitě stojí za pozornost.(25.2.2018)

Velice výživný dokument o vzniku jedné monster klasiky.(28.11.2009)