Pod rouškou temnoty

• USA Blacklight (více)

Politickou aktivistku Sofii před jejím domem srazí auto a řidič z místa činu ujede. Je zjevné, že nejde o náhodu. Travis Block je veterán z vietnamské války, který pracuje jako tajný agent pro ředitele FBI Gabriela Robinsona a jeho úkolem je likvidovat problémy v systému. Je vlastně čistič a odstraňuje agenty, kterým selhalo krytí. Chce se své stinné minulosti zbavit a odejít do důchodu, aby se mohl věnovat dceři a vnučce. Ředitel ho ale odmítá propustit. Dává mu poslední úkol, přivést agenta Dustyho Cranea. Travis ale neví, že Crane spolupracuje s novinářkou Mirou Jonesovou, která pátrá po příčině Sofiiny smrti a získala od Cranea důkaz, že nešlo o nehodu. Dal jí informace i o přísně tajné operaci FBI, určené na likvidaci nepohodlných lidí. Mezitím je Dusty Crane zavražděn a Travisova dcera i s vnučkou jsou uneseny. Novinářka Mira Travisovi všechno řekne, a tak je nucen považovat svého ředitele za nebezpečného zločince a zastavit ho všemi prostředky. (JOJ Cinema)

majo0007

Vyzerá to hrozne amatérsky a lacno, a vskutku to aj je. Človek musí neveriacky krútiť hlavou, že "toto" si odbylo premiéru v kinách, a nie na nejakom doobednom free streame. Bez sentimentu treba dodať, že Lijámova éra starostlivého taťuldu a lovera je ouver, ako akčný dedula je skôr stelesnená trapnosť. ()

Dale

Liam pomaly mieri do filmových B-čkových vôd, ktoré okupujú Willis, Cage či Cusack. Toto síce ešte nedosahuje až takú prízemnú úroveň, ale už k tomu má veľmi blízko. Dobrým základom pre to je debilný dej, nad ktorým sa normálnemu divákovi, ktorý počas sledovania filmov neuvádza mozog do stavu OFF, musí ten mozog zastavovať. Ako jedna scéna strieda druhú, tak aj jedno WTF strieda druhé. Ďalším problémom sú herci, či už tí, ktorí hrajú novinárov, alebo tí od FBI, rad radom neschopné indivíduá, pri ktorých som si celý čas hovoril, odkiaľ ich vytiahli, lebo nemajú ani na takýto podpriemerný film, s výnimkou Neesona a Quinna. No a najhoršie je, že už aj vizuál pripomína tie lacné sračky od vyššie spomínanej trojice, čo pri Neesonovi nikdy nebolo, než už bol dej akokoľvek stupídny. 30% ()

KOOHA odpad!

Twe to je hrob jako svine, na to se nedalo vubec koukat. Pustil jsem si to, ale klobel jsem neco na telefonu a po 30 minutach jsem se pristihnul, ze jsem ani nezdvihnul oboci se podivat, co ze se tam deje. Dej vo nicem, lokace kdesi ve Vancouveru, proste zumpa jako svine. Uz at nic netoci, jde to s nim s kopce ()

rublik05

Tak se mi zdá, že i Liam Neeson začíná čím dál tím víc zabředávat do laciných akčních béček, nebo možná dokonce céček, jako někteří jeho hollywoodští kolegové. Pod rouškou temnoty je typický nízkorozpočtový akčňák. Scénář má hromadu logických mezer, příběh je extrémně jednoduchý, absolutně nemá čím zaujmout, akce je nudná a nezajímavá. Neeson, stejně jako ostatní herci, podává víceméně čistě průměrný výkon, chybí mu i jeho pověstné charisma. Klasická jednorázová záležitost, kterou když neuvidíte, o nic zásadního nepřijdete. 3/10. ()

xxmurphyxx odpad!

Ok kurva všetci, zdravím Vás všetkých, ženy, mužov, mužoženy, ženomužov, transgenderov, transformerov, mámštyridsaťaleešteneviemčímchcembyť, bielych, čiernych aj na poly pečených na dnešnom mítingu. Priklepli nám lóve na nový film, Starbucks a Dodge chcem svoj product placement a blm s metoo organizáciou sa tiež hlásia o slovo. Nejaké nápady Hm? Nikto nič? Ja jeden mám. Natočme niečo originálne, čo tu ešte nebolo s popiči príbehom, plnom zvratov a hutnej dialógovej väzby s nadupanými akčnými pasážami. O skorumpovaných agentoch FBI, ktorí budú naháňať iného neskorumpovaného agenta, ktorý odhalí konšpiráciu intergalaktických rozmerov. Hmmm, ja ti kurva brácho neviem...Príde mi to také, že možno už to niekedy, niekto, niekde natočil. Už to mám! Skorumpovaní agenti budú naháňať rovnako skorumpovaného agenta, ktorého osvieti a obráti sa. Paráda. A na pomoc sa mu dokníše rovno z domova dôchodcov Liam fucking Neeson a nebude to trvať ani 96 hodín. Čo ti jebe, to tak je iný banger kámo. A naháňať sa budú, ale len tak pomaly, lebo šak Liam a jeho vek, chápeš no a lebo budú zapletení do smrti nejakej liberálnej baby, takže tam môžeme napchať hromadu kecov o rasizme, feminizme, nihilizme, anallizme aj kataklizme a dosadíme tam čiernu reportérku s avokádom na hlave a s jej bielym nadriadeným, ktorý bude ale hrozný dick a preto ho necháme zhebnúť aj s jeho hipsterskou polobriadkou a balerínkach v jeho červenom Porsche 911. Nesmieme zabudnúť aj na emočne vypäté scény, tak tam hneď na úvod dáme bandu rasistických redneckov niekde v prdeli na samote lesa. Prihodíme aj nejakú fackovačku s partiou pochôdzkárov, progresívni ľudia milujú, keď fízli dostávajú cez piču. Najlepšie s choreografiou s ktorou nám pomôže nejaký člen špeciálneho klubu priateľov karate s Downovým syndrómom. Jo bejby! A okoreníme to nejakými akčnými scénami, typu visím na odpadovej rúre baráku na prvom poschodí a ostreľujem sa na tri metre s bandou mamrdov nekonečným zásobníkom do stien. A nesmie chýbať ani automobilová naháňačka. Najlepšie v 40 km rýchlosti na smetiarskom aute, to je ten správny adrenalín. Vole to bude biják toto. To jebať kazety aj tie netflixe, toto musí na veľké plátno. Ukvapla mi slza. Liam...jeb už na to prosím ťa a vyberaj si úlohy za triezva. ()

• Film sa natáčal v Canberre, Mount Macedon a Melbourne (Austrália). (Arsenal83)