Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023 Reklama

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných titulů zazní v podání Českého národního symfonického orchestru. Uznávaní skladatelé Hollywoodu osobně oddirigují kompozice z filmů Shrek, Letopisy Narnie, Pí a jeho život, Harry PotterPodivuhodný případ Benjamina Buttona, Pinocchio a mnoho dalších. Vstupenky na oba koncerty koupíte v síti Ticketportal.

Zahajovací koncert Summitu představí na jednom pódiu nejvěhlasnější skladatele a orchestrátory filmové hudby, kteří v Obecním domě osobně uvedou svá nejslavnější díla v podání ČNSO. Těšit se můžete na oceňované tvůrce jako je pětinásobný držitel EMMY Jeff Beal, držitelka Grammy Nan Schwartz, oscarový skladatel Mychael Danna nebo jeden z nejžádanějších skladatelů současnosti Harry Gregson-Williams. Na programu budou melodie k seriálovému hitu House of Cards a filmům Harry Potter, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Hellraiser, Poslední souboj nebo Pinocchio, který je v tomto roce nominovaný na Oscara.

Dále vystoupí Conrad Pope, Christopher Young, Elia Cmiral, Chris Egan, Paul K. Joyce nebo Antoni K. Lazarkiewicz. Česká scéna bude zastoupena Dominikem Svobodou, který oddiriguje ústřední melodii ze známé videohry Arma Reforger od společnosti Bohemia Interactive.

Druhý koncert přivítá v Obecním domě dvě největší hvězdy Summitu a oceňované tvůrce filmové hudby. Jednoho z nejvyhledávanějších skladatelů Hollywoodu Harryho Gregsona-Williamse, pod jehož taktovkou zazní melodie z kultovních filmů Shrek, Letopisy Narnie, Deník Bridget Jonesové nebo Marťan a oscarového skladatele Mychaela Dannu, který uvede například kompozice z titulů Pí a jeho život nebo Moneyball. Ikonické skladby budou doplněny filmovou projekcí, která byla připravena pouze pro toto mimořádné setkání.

Oba koncerty jsou součástí druhého ročníku Composers Summit Prague, během kterého se v pražském centru uskuteční více než 40 eventů se světově uznávanými skladateli. Součástí akce bude například i večerní show Harryho Gregsona-Williamse, kde za klavírního doprovodu prozradí zákulisní informace skládání hudby do hollywoodských blockbusterů. Novinkou letošního programu je i speciální nahrávání symfonického orchestru ve Studiu 1 Českého rozhlasu, které povede dvorní orchestrátor Johna Williamse Conrad Pope a špička britského zvuku Chris Egan. Celý summit proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy.

Zvýhodněné akreditace zakoupíte na www.composers.cz.

Reklama

Související novinky

Úspěšný třetí Composers Summit Prague

Úspěšný třetí Composers Summit Prague

29.04.2024

Na letošní ročník, který probíhal od 18. do 23. dubna, přijeli skladatelé Jesper Kyd (hra Assassin’s Creed), John Debney (Iron Man 2, Největší showman), oscarový skladatel Mychael Danna (Pí a jeho… (více)

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (více)

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023 Reklama

Orchestr Prague Pop Symphonics připravuje velkolepý koncert filmové hudby, na kterém představí oblíbené melodie z filmů, bez kterých si období nejkrásnějších svátků v roce neumíme už ani představit.… (více)

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Sbohem HBO Max, seznamte se s Max. Šéf Warner Bros. Discovery David Zaslav si protlačil svoji a streamovací služba HBO Max, jež se v květnu spojí ještě s obsahem právě Discovery+, ponese v Americe od… (více)

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

dnes

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Svět knihy Praha přivítá hosty ze 40 zemí

Svět knihy Praha přivítá hosty ze 40 zemí

včera Reklama

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2024 nechá prostřednictvím 801 účinkujících nahlédnout do současné literatury 40 zemí a regionů, čímž o třetinu překonává předchozí… (více)

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

Reklama

Reklama