Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023 Autor Goldbeater

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více cest, jak diváky připoutat k obrazovkám, a to zejména prostřednictvím již zažitých filmů a seriálů zvučných jmen, které jsou jako dělané pro navázání či rebootování. A podle nejnovějších informací nás v blízké době čekají rovnou dva návraty populárních značek, každý nicméně tak trochu z jiného konce spektra.

 

Tím prvním bude seriálová verze sci-fi snímku Gattaca tehdy debutujícího režiséra Andrewa Niccola. Film z roku 1997 popisoval úsilí člověka zatíženého genetickou vadou prosadit se ve společnosti, v níž výraznější a vedoucí pozice mohou zaujmout pouze laboratorně vytvoření dokonalí lidé. Ač snímek s Ethanem Hawkem, Umou Thurman a Judem Lawem v hlavních rolích v kinech prakticky pohořel, dočkal se velmi pozitivních reakcí ze strany kritiků a vysloužil si nominace na Oscara a Zlatý glóbus. Novou verzi by pro společnost Showtime měli chystat Alex Gansa a Howard Gordon, mimo jiné tvůrci populárního seriálu Ve jménu vlasti (Homeland). Scénář k nové sérii by měl napsat Craig Borten, nominovaný na Oscara za drama Klub poslední naděje z roku 2013. Další detaily o tom, jakým způsobem bude seriál na film navazovat a kdo se objeví v hlavních rolích, zatím nejsou známy.

 

Další navázání na zajetou značku bude pojaté opačným způsobem, tedy od seriálu se dostaneme k filmu. S největší pravděpodobností nás totiž čeká návrat bývalého detektiva ze San Francisca a policejního konzultanta s obsedantně kompulzivní poruchou, Adrana Monka, v podání držitele Zlatého glóbu i několika cen Emmy, Tonyho Shalhouba. Původní seriál od USA Cable Network pod názvem Můj přítel Monk běžel v letech 2002 až 2009 a velké popularitě se těšil i u nás. Navázání na tento úspěch celovečerním snímkem zaštítí americká streamovací služba Peacock a chystaný projekt ponese název Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie.

 

Krom návratu hlavního představitele s tváří Tonyho Shalhouba se budeme moci těšit i na přispění od jeho tvůrce, Andyho Breckmana, jenž pro film napíše scénář, a režiséra Randyho Ziska, jenž natočil pětatřicet epizod původního seriálu a za kameru sedne i u navazujícího snímku. Jak už název napovídá, Adrian Monk se naposledy vrátí, aby vyšetřil svůj úplně poslední případ, který se blízce dotýká jeho rodiny. Návratu by se měli dočkat i herci Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Melora Hardin a Héctor Elizondo, kteří se objevili v prominentních rolích osm let vysílané show. Fanoušci svébytného vyšetřovatele se tedy do budoucna mají na co těšit.

Reklama

Související novinky

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

27.02.2024 Reklama

Ve středu 28. 2. vypukne 18. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, organizovaného každoročně pod hlavičkou MFF Karlovy Vary. Na ty nejlepší krátké filmy z Česka i… (více)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (více)

Ana de Armas, Vanessa Kirby a Sydney Sweeney v ráji

Ana de Armas, Vanessa Kirby a Sydney Sweeney v ráji

31.10.2023

Režijní veterán Ron Howard (Apollo 13, Rivalové, Třináct životů) už několikrát v kariéře dokázal, že si dokáže sehnat zatraceně hvězdné obsazení. Navíc má dobrý čuch na stavění herců do netradičních… (více)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (více)

Ana de Armas bude bojovat o přežití

Ana de Armas bude bojovat o přežití

15.05.2023

Tento týden začíná filmový festival v Cannes, a to sebou většinou přináší kromě ohlasů na některé očekávané premiéry také spoustu uzavřených obchodů a odklepnutých filmových novinek. Jednou z nich je… (více)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Nejnovější novinky

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

včera

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (více)

Reklama

Reklama