Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023 Autor dO_od

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul kritiky i diváky po celém světě a pravděpodobně bude největší dosavadní šancí na zisk Oscara pro zbožňovaného tvůrce, ovšem zjevně další doporučování a reklamu nepotřebuje, vydělal totiž v kinech pořádný balík i tak.

 

Druhá půlka Barbenheimeru se sice nikdy neumístila na prvním místě v žebříčku box office v žádném z uplynulých týdnů od premiéry – za což může poděkovat právě oné Barbie. Naštěstí však Nolanův opus ve stínu růžové satiry mocně těží dolary z kin navzdory veškeré konkurenci, díky čemuž se mu teď povedlo připsat si na konto i jeden mimořádný rekord. Oppenheimer se totiž stal nejvýdělečnějším filmem, který nikdy nebyl na prvním místě amerického box office. Snímek v tuto chvíli přepočítává 657 milionů dolarů celosvětově a z toho 272 jen z USA. S takovou výdrží, jakou zatím předvádí, by pak klidně mohl zamířit za hranici 900 milionů z celého světa a stát se zároveň i druhým nejvýdělečnějším eRkovým snímkem všech dob – hned za Jokerem (1,07 miliardy).

 

Biografie strůjce atomové bomby každopádně čerstvě překonala 7 let starý hit Zpívej, který si celosvětově došel pro 634 milionů, přičemž 270 bylo právě z Ameriky. Jeho vzlet ke hvězdám a prvnímu místu amerického box office ale pokaždé něco zbrzdilo. Nejprve šel proti Rogue One: Star Wars Story, a poté, co jeho tržby na rozdíl od ostatních snímků tak rychle neklesaly, pro změnu narazil na nenápadný matematický hit Skrytá čísla.

 

Každopádně aby Oppenheimer mohl získat titul nejvýdělečnějšího snímku bez umístění na prvním místě box office celosvětově, musel by pokořit právě hranici 902 milionů dolarů, tolik totiž vydělal čínský válečný film The Battle at Lake Changjin, který měl mimo Čínu jen omezenou distribuci ve zbytku světa. Nolan má pak v první desítce zároveň ještě další snímek, a to Interstellar, který jen těsně prohrál bitvu s animákem Velká šestka a tudíž nikdy neskončil na prvním místě, celkovými tržbami jej však později přece jen překonal.

Reklama

Související novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Loňský rok byl pro hvězdnou herečku a schopnou producentku Margot Robbie (Babylon) poměrně přelomový. Její produkční společnost LuckyChap přenesla na plátna kin svět Barbie, tedy nejvýdělečnější film… (více)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

V noci z neděle na pondělí proběhl v hollywoodském Dolby Theatre v Los Angeles šestadevadesátý ročník slavnostního předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd, na němž byla v celkem… (více)

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (více)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Nový Blade bude mít tvrdou přístupnost

Nový Blade bude mít tvrdou přístupnost

dnes

Je tomu už pět let od slavnostního oznámení marvelovského šéfa Kevina Feigeho na Comic-Conu v San Diegu v roce 2019, že se dočkáme nové verze komiksové postavy drsného lovce upírů Bladea s tváří… (více)

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Reklama

Reklama