Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023 Autor dO_od

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul kritiky i diváky po celém světě a pravděpodobně bude největší dosavadní šancí na zisk Oscara pro zbožňovaného tvůrce, ovšem zjevně další doporučování a reklamu nepotřebuje, vydělal totiž v kinech pořádný balík i tak.

 

Druhá půlka Barbenheimeru se sice nikdy neumístila na prvním místě v žebříčku box office v žádném z uplynulých týdnů od premiéry – za což může poděkovat právě oné Barbie. Naštěstí však Nolanův opus ve stínu růžové satiry mocně těží dolary z kin navzdory veškeré konkurenci, díky čemuž se mu teď povedlo připsat si na konto i jeden mimořádný rekord. Oppenheimer se totiž stal nejvýdělečnějším filmem, který nikdy nebyl na prvním místě amerického box office. Snímek v tuto chvíli přepočítává 657 milionů dolarů celosvětově a z toho 272 jen z USA. S takovou výdrží, jakou zatím předvádí, by pak klidně mohl zamířit za hranici 900 milionů z celého světa a stát se zároveň i druhým nejvýdělečnějším eRkovým snímkem všech dob – hned za Jokerem (1,07 miliardy).

 

Biografie strůjce atomové bomby každopádně čerstvě překonala 7 let starý hit Zpívej, který si celosvětově došel pro 634 milionů, přičemž 270 bylo právě z Ameriky. Jeho vzlet ke hvězdám a prvnímu místu amerického box office ale pokaždé něco zbrzdilo. Nejprve šel proti Rogue One: Star Wars Story, a poté, co jeho tržby na rozdíl od ostatních snímků tak rychle neklesaly, pro změnu narazil na nenápadný matematický hit Skrytá čísla.

 

Každopádně aby Oppenheimer mohl získat titul nejvýdělečnějšího snímku bez umístění na prvním místě box office celosvětově, musel by pokořit právě hranici 902 milionů dolarů, tolik totiž vydělal čínský válečný film The Battle at Lake Changjin, který měl mimo Čínu jen omezenou distribuci ve zbytku světa. Nolan má pak v první desítce zároveň ještě další snímek, a to Interstellar, který jen těsně prohrál bitvu s animákem Velká šestka a tudíž nikdy neskončil na prvním místě, celkovými tržbami jej však později přece jen překonal.

Související novinky

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

17.09.2023

Skvělý Oppenheimer režiséra Christophera Nolana (Počátek, Temný rytíř) už má opravdu blizoučko k tomu pokořit bájnou metu jedné miliardy dolarů. Chybí mu k tomu v současnosti už méně než 90 milionů,… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Hračkářský konglomerát Hasbro spustil novou filmovou a televizní divizi, skrze kterou nyní hodlá ve velkém produkovat vlastní projekty na základě svých značek. Nová produkční společnost vznikla… (více)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Ačkoliv Margot Robbie studiu Warner Bros., když pro projekt sháněla financování, slíbila, že Barbie může vydělat miliardu, sama tomu příliš nevěřila. Měla ale pravdu. Komedie na motivy ikonické… (více)

Barbenheimer urazil Japonce

Barbenheimer urazil Japonce

02.08.2023

Ačkoliv by se mohlo zdát, že snímek Oppenheimer to kvůli zjevným důvodům bude mít v Japonsku co se distribuce týče složitější, opak je pravdou. Japonsko se coby vyspělá země s vyspělou společností v… (více)

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (více)

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Barbenheimer je masivní hit

Barbenheimer je masivní hit

23.07.2023

Někteří uvedení Barbie a Oppenheimera popisovali jako velkou soutěž, jiní sdíleli memy s tím, jak se chystají na Barbenheimera, tedy obojí. Každopádně se internetový hype promítl také do skutečných… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Disney ruší již natočené seriály

Disney ruší již natočené seriály

28.08.2023

Kde jsou ty doby miliardových zisků a tiskárny na peníze zvané Marvel? Studio Disney momentálně zažívá krušný rok, čemuž svědčí i návrat Boba Igera do pozice šéfa studia, který byl ihned od svého… (více)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Nejnovější novinky

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

dnes

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (více)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

včera

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Blíží se konec stávky scenáristů?

Blíží se konec stávky scenáristů?

21.09.2023

Tak přece jen nějaké dobré zprávy. Vypadá to totiž, že by se konečně mohlo schylovat ke konci alespoň jedné ze dvou současných hollywoodských stávek. Aliance producentů AMPTP se včera totiž sešla s… (více)

Reklama

Reklama