Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 20.8.2018

  Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

  V době, kdy se už chystá i nový ALF, asi nikoho nepřekvapí, že Hollywoodu dávno přestalo být cokoliv svaté. Každopádně jednou za čas přijde i oznámení, které zase nezní tak špatně, a kupodivu vlastně i dává smysl. Jako třeba tohle – společnosti Anonymous Content a Paramount Television chystají prequel k povedenému kriminálnímu dramatu Sexy bestie, ve kterém si v roce 2000 zahrál Ben Kingsley vedlejší roli, za kterou byl později nominován na Oscara. Film sledoval bývalého kriminálníka Gala Dovea, který se musel nedobrovolně vrátit ke zločinu kvůli svému starému parťákovi Donu Loganovi. Prequelový seriál se bude pochopitelně soustředit na vztah Gala a Dona během jejich zločineckých začátků. Projekt momentálně píše Michael Caleo, jenž má na kontě pár scénářů k epizodám Sopránovců. Seriál zatím nemá stanovenou premiéru ani domovskou stanici.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2018

  Renée Zellweger hvězdou Netflixu

  Streamovací gigant Netflix nepřestává v objednávání nových a nových seriálů a další novinkou, ze které se pokusí stanice udělat obří hit, se stalo desetidílné drama What/IfRenée Zellweger (Deník Bridget Jonesové, Chicago) v hlavní roli. Příběh se pak bude točit kolem osudů morálních lidí, kteří začnou konat amorální činy. Každá řada by se pak měla zabývat jiným morálním ponaučením. Showrunnerem a zároveň scenáristou na seriálu bude Mike Kelley (Pomsta), z pozice producenta mu pak bude dále pomáhat např. Robert Zemeckis (Muž na laně) nebo Charles Roven (Wonder Woman).

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.8.2018

  Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

  Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I díky nim se zdálo, že je příběh postavy Briana O’Connora uzavřen. V nedávném rozhovoru s AP Wire teď však Walkerovi bratři odhalili, že by rádi jednoho dne přivedli postavu Briana zpátky na plátno. Podle nich série po jeho náhlém odchodu ztratila svoje kouzlo, a oba by tak uvítali možnost „ještě jednou nechat Paula zachránit den“. Tvůrci série pochopitelně takovou možnost nikdy nenaznačili a nejspíš ani nenaznačí, s plánem natočit deset dílů je ale možné, že se v závěrečném filmu postava Paula Walkera přece jen s diváky ještě jednou naposledy rozloučí. Ten devátý je v tuto chvíli plánovaný na rok 2020. Mezitím však už příští rok dorazí spin-off Hobbs and ShawDwaynem Johnsonem a Jasonem Stathamem.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.8.2018

  Johansson nejlépe placenou herečkou

  Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett Johansson (Avengers: Infinity War, Holky na tahu, Psí ostrov), která si od června minulého roku až do června letošního přišla na slušných 40,5 milionu dolarů. Tj. před zdaněním. Jedná se o čtyřnásobek jejích loňských výdělků. Na druhém místě se pak s 28 miliony překvapivě umístila Angelina Jolie (Salt, Cizinec). Drtivá většina toho přitom pochází z výplaty předem za sequel k disneyovské pohádce Zloba – Královna černé magie. Třetí místo nakonec vybojovala nestárnoucí Jennifer Aniston (Přátelé, Millerovi na tripu) s 19,5 miliony. Ta si kupodivu stále vydělává i díky reprízám legendárního sitcomu. Herečky Jennifer Lawrence a Reese Witherspoon pak uzavírají první pětku.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.8.2018

  Jason Bourne míří do televize

  Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel i samotný Bourne. Showrunnerem na projektu se stal Tim Kring (Hrdinové), seriál pak bude zkoumat prostředí tajných operací CIA, stejně jako výcviku nebezpečných agentů. Prozatím není známo, kdo se ujme hlavní role, ani jestli se v seriálu objeví v menší cameo roli Matt Damon. Produkce započne v příštím roce.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.8.2018

  Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

  Vysoce očekávaný remake evropského hitu Toni Erdmann prošel v posledních pár dnech několika drastickými změnami. Zaprvé, snímek z neznámých důvodů opustila hlavní herecká hvězda Jack Nicholson (Skrytá identita). Herečka Kristen Wiig (Wonder Woman 1984) nicméně v roli setrvává. Druhou změnou je pak oznámení režiséra, resp. režisérky. Za kameru si stoupne Lisa Cholodenko (Děcka jsou v pohodě), která už byla dříve najata, aby napsala scénář poté, co produkci opustily Lena Dunham a Jenni Konner (Girls). I přes všechny tyto změny ale studio Paramount hodlá dodržet premiéru v příštím roce, vzhledem k úspěchu originálu totiž doufá ve velký hit. Toni Erdmann vypráví příběh ženy, která má potíže najít v životě štěstí, jelikož se konstantně soustředí pouze na svoji kariéru. To všechno se ale změní v momentě, kdy se do jejího života zamotá její otec.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.8.2018

  Wes Anderson a poválečný muzikál

  Následující informace nejsou oficiální, je tak třeba brát je s mírnou rezervou. Podle zprávy z The Playlist se oceňovaný režisér Wes Anderson (Psí ostrov, Grandhotel Budapešť) pomalu chystá na svůj příští snímek. Název ani detaily o příběhu zatím nejsou známy, podle všeho by se ale mělo jednat o muzikál, jehož děj se odehrává těsně po druhé světové válce. Režisér si zároveň zvolil Francii, svůj domov, jako natáčecí lokaci. Kamery by se pak měly spustit v únoru příštího roku. Poslední informací je pak datum premiéry, které je momentálně nastavené na rok 2020. Film v tuto chvíli nemá obsazení, režisér se ale pravděpodobně rozhodně oslovit některé ze svých pravidelných spolupracovníků jako např. Billa Murraye, nebo Jasona Schwartzmana.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.8.2018

  Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

  Benicio Del Toro (Avengers: Infinity War, Sicario 2: Soldado) už za sebou jednu spolupráci s režisérem Oliverem Stonem (Divoši, Četa) na kontě má. Nyní ho ale čeká opáčko, zahraje si totiž hlavní roli v Stonově novém snímku White Lies, který bude tak trochu změnou prostředí pro oba dva. Del Toro totiž v rodinném dramatu ztvární muže, jehož rodiče se rozvedli, a on nyní opakuje ty stejné chyby, což má obzvlášť špatný dopad na jeho syna a taky manželství celkově. Čeká ho tak divoká cesta k sebepoznání, na které ho mimo jiné bude doprovázet taky žena, jež je jeho přesným opakem. Stone se chystá natáčet příští jaro v New Yorku. Co se Del Tora týče, diváci ho už brzy budou mít šanci spatřit v nové minisérii Bena Stillera Escape At Dannemora.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.8.2018

  Paul Rudd vs. dvojník

  Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému seriálu. Ztvární hlavní roli v novince Living With Yourself, kterou pro Netflix vytvořil Timothy Greenberg, veterán z Daily Show. Rudd si zde zahraje chlapíka, který tak trochu nezvládá svůj život, a proto podstoupí experimentální léčbu, aby se stal lepším člověkem. Záhy ale zjišťuje, že byl nahrazen novou a značně vylepšenou verzí vlastního já. Všechny epizody seriálu pak natočí režiséři Souboje pohlaví, Jonathan Dayton a Valerie Faris.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 12.8.2018

  Rebecca Hall si vyzkouší režii

  Herečka Rebecca Hall (Iron Man 3, Město) si do svého životopisu čerstvě přidá titul scenáristka/režisérka. Napíše a natočí totiž adaptaci knihy spisovatelky Nelly Larsen Passing. Ta vypráví o dvou Afroameričankách, které ve 30. letech minulého století bojují nejen s rasistickými předsudky, ale i těmi genderovými. Anglický termín „passing“ pak označuje snahu člověka z jedné rasy být zahrnut do nějaké jiné. Hlavní role ve filmu ztvární Tessa Thompson (Thor: Ragnarok) a Ruth Negga (Preacher). Angela Robinson (Professor Marston & the Wonder Women), která s Hall spolupracovala na svém posledním filmu, jí teď poslouží v roli producentky.  

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 115 228 342 455

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 14.12.2016

  Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

  Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu 250 členů symfonického orchestru, sboru a zahraničních sólistů, se uskuteční 18. února 2017 od 18 hodin v pražské O2 aréně. Na třetí díl trilogie režiséra Petera Jacksona se pak mohou diváci těšit na sklonku roku 2017. Film Pán prstenů: Dvě věže natočený podle knihy Johna Ronalda Reuela Tolkiena měl v České republice premiéru 16. 1. 2003. Jeho návštěvnost dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Hudbu složil Howard Shore. "Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině", říká autor.


  Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa dokreslují a charakterizují jednotlivé prvky Tolkienovy ságy. Navždy již zřejmě zůstane nejslavnější prací Howarda Shorea, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň Into the West, kterou nazpívala Annie Lennox"Moje první hudba k trilogii Pán prstenů, ke Společenstvu prstenu, byla začátkem mé cesty do Tolkienova světa a vždy budu mít k této hudbě a samotnému zážitku zvláštní vztah," podotkl Shore. Jeho vypravěčské umění pomocí hudby a melodie se tady projevilo na plno a vytváří tak dokonale druhý plán příběhu. 

   

  Jackson a jeho produkční tým čítající přes 2400 lidí filmoval v lokalitách Nového Zélandu za pomoci 26.000 komparzistů, točily se všechny tři díly najednou. Ve filmu hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Christopher Lee, Bernard Hill, Andy Serkis, Karl Urban, Hugo Weaving, a další hollywoodské hvězdy. Vstupenky na třetí díl trilogie Pán prstenů: Návrat krále jsou v prodeji od 14. prosince 2016 v síti Ticketportal.

 • Obrázek k novince 12.12.2016

  O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

  La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak zasáhla Scorseseho Silence, Eastwoodova Sullyho nebo Affleckovu gangsterku Pod rouškou noci. Dočkají se kvůli pozdějším premiérám chvály až na Oscarech? Anebo do souboje o zlaté plešouny nepromluví? Tyhle debaty jsou ještě dost daleko. Teď si prohlédněte startovní výběr glóbů, které se pod dohledem Jimmyho Fallona rozdají 8. ledna 2017. Kompletní seznam nominací naleznete v sekci Ocenění.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 5.12.2016

  Knižní dárky pro ty, kdo milují film

  Vymýšlet vánoční dárky pro filmové nadšence a nadšenkyně se zdá snadné. Existuje tolik možností – lístky do kina, výlety na festivaly, DVD nebo blu-raye, surround-sound do obýváku... Nojo, jenže co když jste DVD do papíru se Santou zabalili tři roky po sobě, stejně jako volňásky do kina, a na audiosestavu nebo výlet do Cannes nemáte rozpočet? Vraťte se ke kořenům a darujte příběh v jiné podobě. Darujte knihu! Máme pro vás tipy na kousky, které fanoušky a fanynky stříbrného plátna určitě potěší. Skvělou volbou jsou knihy spojené s kultovními filmy a ságami. Nejjednodušší výběr samozřejmě budete mít, pokud hledáte překvapení pro ty, kdo propadli světu Harryho Pottera. Nejnovější potterovskou knížkou je Panoptikum postav, krásná obrazová publikace od Slovartu. Pro ty, kdo milují drsnější kultovky, je pak naprosto dokonalým dárkem Klub rváčů 2. Chuck Palahniuk, autor veleúspěšné zfilmované "jedničky", stvořil druhý díl spolu s výtvarníkem Cameronem Stewartem v komiksové podobě a výsledek je naprosto úžasný. Tuto knihu můžete i vyhrát – mrkněte do sekce Soutěž.

   

  Debata o tom, jestli byl lepší film, nebo kniha, je u filmových adaptací nevyhnutelná. Pokud chcete obdarovaným takovou debatu ulehčit, pořiďte jim některou z knih, která se v nejbližší době chystá do kin. Jedním z nejvýraznějších autorů, chystajících se doslova zaplavit plátna, je Jo Nesbø – jeho Sněhulák ožije na plátně jako první s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli vyšetřovatele Harryho Holea, a byla by škoda nemít snímek s čím porovnat. Ty, kdo neholdují krimi, může zase potěšit kniha z žánru young adult Všechny malé zázraky, v jejímž filmovém zpracování už brzy zazáří Elle Fanning. Knižní trh nabízí dost kousků i pro ty, kdo k filmu přistupují takřka vědecky. Letos vyšla například kniha plná inspirace pro to, co zhlédnout příště – jmenuje se 101 kultovních filmů, které musíte vidět, než umřete a neomezuje se jen na euroamerické trháky. Odborníky a odbornice na komiks pak rozhodně nadchne kniha Marvel, popisující osudy tohoto legendárního vydavatelství, které trhá rekordy jak v prodejích komiksů, tak v tržbách z kin.

   

  Když knižní dárky pořídíte v knihkupectví Martinus.cz, dostanete k nim navíc poukazy, kterými můžete darovat čas na čtení. Můžete za své blízké třeba seřadit filmotéku podle abecedy a nechat je si v klidu číst. Mrkněte na www.martinus.cz/vanoce, kde najdete nejen více informací o darování času na čtení, ale také další tipy na knižní dárky.

 • Obrázek k novince 1.12.2016

  MittelCinemaFest 2016

  To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2016 (1. - 5. 12. Praha, 12. - 13. 12. Brno, 13. – 14. 12. České Budějovice). Filmový festival nabízí nejnovější filmová díla italské kinematografie. Čeští diváci a milovníci italské kultury se mohou těšit na zajímavý program napříč žánry v pečlivé dramaturgii Istituto Luce Cinecittà. Celkem bude promítnuto deset filmů. Několik z nich již sklízí ceny na mezinárodních filmových festivalech a těší se výraznému kritickému a diváckému ohlasu.

   

  Na programu jsou filmy „Naprostí cizinci", „Šíleně šťastná", „Kvítek", „Sladké sny", „Neoddělitelné" „Pírko", „Uši", „Tyhle dny" a „Zastavárna". Příběhy, které tyto filmy vyprávějí, představují průřez různými aspekty současné italské společnosti, které jsou odkrývány a analyzovány, a to i ironickým a komediálním způsobem. K nim je navíc přiřazen film „Zpovědi" režiséra Roberta Andò, který byl již uveden v předpremiéře na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a který se v těchto dnech v Itálii setkává s velkým úspěchem u publika.


  Filmy budou promítány v původním znění s českými a anglickými titulky. Cena vstupného je 100,- Kč v pražském kině Lucerna a 120,- Kč v brněnském kině Art.
  Letošní festival uzavře 6. prosince 2016 v 19.30 hodin koncert italské filmové hudby Classic & Jazz. Účinkují Alessandro Quarta quintet a Czech virtuosi pod taktovkou Waltera Attanasiho. Koncert se koná ve velkém sálu kina Lucerna. Bližší informace www.mittelcinemafest.cz.

 • Obrázek k novince 30.11.2016

  Český sci-fi horor Jsem brána v Sydney

  První český film podle Stephena Kinga, krátký snímek Jsem brána od režiséra Robina Kašpaříka, byl vybrán na prestižní festival sci-fi a hororu A Night of Horror International Film Festival, který se nyní koná v australském Sydney. Film byl promítaný v neděli 27.11. v sekci H.P. Lovecraft Shorts Program, v rámci které je uváděno deset krátkých filmů z celého světa. Ty jsou inspirovány tvorbou legendárního spisovatele Lovecrafta. Tímto klasikem sci-fi, hororu a fantasy je ovlivněna i povídka Stephena Kinga, podle které byl film Jsem brána natočen.


  „Mám z toho velkou radost, protože festival v Sydney patří mezi top žánrové festivaly a je největším festivalem sci-fi a hororu v Austrálii," říká režisér Kašpařík. Krátký snímek Jsem brána byl natáčený přímo z pohledu hlavního hrdiny, kosmonauta v karanténě vesmírné lodi, který je zasažen mimozemským virem. Hlavní roli ztvárnil mim Radim Vizváry, ze kterého ve filmu díky natáčení ze subjektivního pohledu budou vidět jenom ruce. Film je unikátní tím, že byl natočený ve dvou verzích. Jedna pro kina a druhá pro planetária vybavená fulldome technologií, která umožňuje promítání do kupolí. „Přestože Jsem brána je krátký film, neuvěřitelně jsme se na něm nadřeli. Kvůli tomu, že podle smlouvy se Stephenem Kingem nesmí film vydělat ani korunu a může být promítaný pouze na festivalech, jsme měli k dispozici jenom zlomek běžného rozpočtu pro tvorbu filmu. Nedělali jsme ale žádné kompromisy," říká režisér.

   

  Snímek vznikl hlavně díky pomoci sponzorů a štábu, který pracoval buď zadarmo, nebo za symbolickou částku. Režisérovi se podařilo sestavit tým umělců z celého světa. „Hledal jsem ty správné filmové parťáky, kteří stejně jako já milují film a jsou na jedné vlně. Spolupracovat s nimi pro mě byl velký zážitek," říká režisér, jenž má ve štábu třeba českého malíře Jana Gemrota, který namaloval plakát filmu, francouzského kameramana Nicolase Bordiera nebo hollywoodského trikaře Gena Warrena III. (Postradatelní, Hellboy, Resident Evil). „Seznámení s Genem pro mě byl dar z nebes, protože vytvořit náročné počítačové efekty byla ta nejtěžší věc. Chtěl jsem, aby vesmírná mlhovina, která je vidět z okna kosmické lodi, měla zvláštní poetiku. Proto jsme ji dělali netradiční cestou, kdy její základ nebyl vytvořený na počítači, ale pomocí tisíců snímků organických hmot pod mikroskopem. Ty pro film animoval londýnský experimentální umělec Morgan Beringer. Gene potom ve spolupráci s českými a francouzskými trikaři mlhovinu zasazoval do okna lodi. Strávili jsme tím rok a půl, ale teď to vypadá přesně tak, jak jsem si představoval," říká režisér a dodává: „Pro trailer jsem chtěl hudbu, která by odkazovala k atmošce mých oblíbených sci-fi a hororů ze sedmdesátých a osmdesátých let, a tak jsem oslovil francouzského skladatele Mikea Theise, který oprášil legendární synťák MS20 a pustil se do akce."


  V Sydney byla představena verze filmu pro kina. Verzi pro fulldome planetária nyní režisér se svým týmem dokončuje a hledá sponzory, aby ji mohl příští rok představit fanouškům ČSFD. Více informací na www.jsembrana.cz

 • Obrázek k novince 29.11.2016

  Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

  O co tady jde? Bubble je unikátní projekt internetového rádia se speciálním posláním. Svým posluchačům totiž zpříjemňuje úklid koupelny. Opravdu to funguje, vyzkoušejte! Kromě porce muziky vás rádio Bubble pobaví i dalším obsahem. A filmy nemohou chybět, tedy jejich recenze od filmového kritika Kamila Fily obohacené o cenné komentáře vás, uživatelů ČSFD.cz. Každý týden rozebereme dvě filmové novinky. Tak vzhůru do Filmové sprchy!


  Filmová sprcha Kamila Fily je jedním z pořadů internetového Rádia Bubble, které vám přináší značka Jika. Můžete si na něm poslechnout hudební Čistotéku plnou hitů napříč žánry (včetně filmové hudby), povídky od „moderního fotra" Dominika Landsmana, populární spisovatelky Radky Třeštíkové nebo Barbary Nesvadbové, autorky knižních předloh pro filmy Bestiář a Pohádkář.


  Mývalovy tipy poradí, jak uklízet co nejefektivněji a s Výletníkem můžete během úklidu plánovat, kam vyrazíte na výlet. Pořad Čas na časák přináší stručný přehled, co nového vás čeká v časopisech Cosmopolitan, Harper's Bazaar nebo Žena a život, včetně celých článků v audio podobě. A další pořady se připravují. Neváhejte a nalaďte se při úklidu nejen na filmové novinky. Kompletní program najdete na radiobubble.cz

 • Obrázek k novince 17.11.2016

  UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

  Letos se čtyřdenní přehlídka (24. – 27. listopadu 2016) v Uherském Hradišti zaměří na postkoloniální britský film a britské filmové novinky. Kromě dvou hlavních témat připravuje kino Hvězda poutavý doprovodný program. Přehlídku UK/UH v letošním roce podpořily záštitou jak britská velvyslankyně v Praze, tak český velvyslanec ve Velké Británii a Severním Irsku. Hlavním tématem letošní přehlídky UK/UH je britský postkoloniální film. Komplexní programová sekce bude věnována výsostně aktuálnímu tématu vztahu Evropy a jejích bývalých kolonií, které je v britské kinematografii mimořádně silné a nosné.

   

  Dramaturg Jan Jílek komentuje výběr filmů: „Zastoupeny budou snímky známých (Stephen Frears, James Ivory) i u nás dosud neobjevených (John Akomfrah) režisérů. Kontext a historické i společenské souvislosti sekce rozšíří odborný program sestávající z filmových úvodů, kinolektorátů či přednášek." Chybět v programu UK/UH nebudou ani atraktivní britské filmové novinky – ty nejzajímavější britské filmy, které se neobjevily v české distribuci, ze kterých jmenujme například snímky Sufražetka, London Road nebo High Rise.


  Hlavní host letošního ročníku Claire Chambersová je přední britská odbornice na postkoloniální film a literaturu, konkrétně na otázky spojené s muslimskou menšinou žijící ve Velké Británii a jejím zobrazením v umění, aktuálně působí na University of York. Z hudebního soudku představíme anglického zpěváka a skladatele Alasdaira Bouche. Těšit se mohou diváci také na legendární soubor fotografií Miloně Novotného – Londýn 60. let. Nebude chybět nedělní oběd v anglickém stylu, blešák „special british edition", animační dílna a mnohé další.
  Více informací na www.ukuh.cz.

 • Obrázek k novince 3.11.2016

  Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

  Severský filmový klub přináší tradiční přehlídku severské filmové kinematografie již po sedmé. Uvedeny budou filmové novinky, méně známe snímky staršího data výroby a na přání diváků i vybrané tituly z minulých ročníků. Festival nabídne 32 snímků ze Švédska, Norska, Finska, Dánska, Islandu a Litvy. Festival zavítá do 12 měst od 11. listopadu do 8. prosince 2016. Zahájení festivalu proběhne ve spolupráci s Asociací českých filmových klubů 11. listopadu v kině Lucerna. Součástí bude projekce české premiéry švédského snímku Muž jménem Ove. Dojemná tragikomedie o nečekaném přátelství je natočená na motivy stejnojmenné knihy Fredrika Backmana.

   

  Očekávaným filmovým hitem z dánské dílny je drama Idealista, film o utajované kapitole dánských dějin 20. století s přesahem do nejvyšších politických kruhů Dánska i USA. Švédský Hotel se po úspěchu na Febiofestu zaslouženě vrací na festivalovou scénu a skupinová psychoterapie dostává nevšední rozměr. Za zmínku stojí dva snímky talentovaného norského režiséra Jana Vardøena. Komediální drama Podzim sleduje bouřlivý vztah inspicientky Národního divadla a populárního herce. Srdce lehkosti odkazuje na divadelní hru Henrika Ibsena Paní z moře a nabízí nevšední kulturní zážitek. Příznivci hororu ocení duchařský film z 2. světové války Dům. Finská tvorba přináší komedii Tábor pro dospělé o spletitých cestách k osobnímu růstu, remake úspěšného dánského snímku Třídní sraz po finsku a volné pokračování bláznivé roadmovie Laponská odysea - dámská jízda. Úspěšný debut litevského režiséra Ignase Jonynase Hráč nabídne divákům propojení světa záchranné zdravotní služby a gamblerství. Zařazení islandské filmové tvorby se stává festivalovou tradicí. Do půvabného prostředí Bolungarvíku a na horu Bolafjall v Západních fjordech zavítá komedie Albatros. Severský humor zaručuje komedie o synovi rekordmana v couvání, který se s přáteli chystá projet Island Pozpátku.

   

  Severský filmový podzim přináší také 2 oceňované dokumenty. Filmový počin Kola versus auta popisuje globální krizi, města přeplněná auty a stále se zvyšující dopravní chaos. Expedice Švédsko vypráví o přátelích, kteří se chystají pokořit Kungsleden, 450 km dlouhou stezku Švédských hor. Festival se dlouhodobě snaží vyjít vstříc neslyšícím divákům, všechny filmy jsou opatřeny barevně upravenými titulky. V Praze, Brně a Ostravě budou filmy navíc opatřeny titulky anglickými. Více informací naleznete na www.sfklub.cz.

 • Obrázek k novince 30.10.2016

  Za zvířaty do kina Atlas

  Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13. listopadu, jsou mnohovrstevnaté a mnohdy problematické vztahy lidí a ostatních zvířat. Hlavní sál je zasvěcen zejména zvířatům – a to jak na svobodě v divočině jako slovenské snímky Strážce divočiny a Vlčí hory (oceněný hlavní cenou diváků na Academia Film Olomouc v roce 2014) a francouzský vizuální epos Příběh lesa s kouzelným dabingem Tomáše Hanáka, tak i v interakcích s lidmi, jako český dokument Lovu zdar!, oceňovaný a třaskavý norský dokument V kožešině (uvedený i na letošním festivalu Jeden svět) a konečně portrét izraelského aktivisty Život podle Ohada.

   

  Projekce v malém sále se naopak zaměřují na roli lidí, filosofické aspekty domestikace zvířat (Speciesismus), téma veganství (Veganizovaní, Žij a nech žít, Vegan: Příběhy z každodenního života) a také zdravotní aspekty rostlinného stravování (Raději vidličky než nože, Spojené státy rostlinné). Letošní festival nese pořadové číslo 2. První ročník se uskutečnil na podzim 2014 a představil 7 dokumentů převážně z USA. Druhé pokračování již klade mnohem větší důraz na situaci i dokumentaristiku evropskou, což by pořadatelé rádi uchovali i do budoucna. Stejně jako při prvním ročníku bude na návštěvníky festivalu ve foyer kina čekat i drobné občerstvení v režii cateringu Zelí belí.

   

  Jednotné vstupné na všechny projekce je 99 Kč, předprodej je možný na pokladně kina Atlas. Podrobnosti o jednotlivých promítaných dokumentech najdete na webových stránkách festivalu: www.zviratajsoutakylidi.cz

 • Obrázek k novince 29.10.2016

  QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

  To nejzajímavější ze současné queer kinematografie, ale i vynikající retro snímky a bohatý doprovodný program přináší už 17. ročník queer filmového festivalu Mezipatra. V Praze se bude konat od 3. do 10. listopadu, v Brně od 11. do 18. listopadu a navážou ozvěny v Hradci Králové, Olomouci a Ostravě. Letos je na programu 64 hraných i dokumentárních snímků. Vstupenky na jednotlivé projekce si můžete snadno zakoupit na pokladnách pražských kin Lucerna a Světozor, brněnských kin Scala a Art a také na jejich online shopech. Kompletní program i s odkazy na nákup vstupenek najdete ZDE.

   

  Na co vyrazit? V hlavní soutěži celovečerních filmů se utká třeba komorní drama Xaviera Dolana Je to jen konec světa, artové senzace Ornitolog a Stát pevně, americké hity ze Sundance My ostatní a Lovesong nebo švédská pohádka pro dospělé Kluci. V retro sekci pak festival uvede mimo jiné britské noirové drama Oběť nebo kultovní muzikál Hedwiga a Angry Inch. Celovečerní hranou tvorbu doplní bohatá nabídka bloků sestavených z krátkých filmů a také výběr zajímavých dokumentů, jako je sonda do newyorské lesbické komunity Stejně rozdílné nebo Irská královna, portrét populární irské drag aktivistky Panti Bliss. Britský Chemsex se pak věnuje aktuálnímu fenoménu – časté konzumaci drog při sexu, která hraničí se závislostí.

   

  Těšte se i na speciální projekci úspěšného seriálu Transparent, kterou osobně uvede producent Rhys Ernst. Mezi významnými zahraničními hosty budou mimo jiné i rakouský herec a režisér Händl Klaus, který přiveze drama Kocour, nebo legendární kanadský režisér a fotograf Bruce LaBruce. K Mezipatrům tradičně patří i doprovodný program, ze kterého si vyberou úplně všichni: pro diváky jsou přichystané diskuse s odborníky, unikátní performance, výstavy, workshopy pro děti a pro dospělé a samozřejmě stylové večírky. Více informací najdete na webu www.mezipatra.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace