Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024 Autor Jokolo

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co nám režisér všem vytřel zrak z řetězu utrženým snímkem Šílený Max: Zběsilá cestaVe Furiose se nicméně vrací pouze hlavní ženská postava, jíž dříve ztvárnila Charlize Theron (Atomic Blonde: Bez lítosti). Místo ní se teď v divokých kárách skrze apokalyptickou krajinu bude prohánět neustále stoupající hvězda Anya Taylor-Joy (Rozpolcený) a na záda jí bude dýchat záporák Chris Hemsworth (Vyproštění). Miller po kritickém i fandovském úspěchu Zběsilé cesty mluvil o pokračování snímku, zůstalo ale nakonec pouze u prequelu odehrávajícího se zhruba 20 let nazpět, v němž se Max neobjeví. Zdá se ale, že to se může alespoň částečně změnit. 

 

Šílený Max s tváří Toma Hardyho (Venom) se totiž nejspíš vrátí. Tvůrce téhle svébytné ságy v rámci propagačních koleček pro Furiosu nedávno prozradil, že příběh Maxe, který původně zpracoval jako novelu v rámci příprav na Zběsilou cestu, teď začal rozvádět do celovečeráku a už pilně pracuje na scénáři. Nemělo by navíc jít o sequel ke dnes už bezmála kultovnímu dílu, ale o jeho prequel, který by se odehrával zhruba rok předtím, než se Max seznámil s Furiosou. Vícedílná série byla původním plánem, kdy se mluvilo o snímku s názvem Mad Max: The Wasteland, jenže po premiéře bijáku v roce 2015 se Miller rozkmotřil s Warnery a vše dopadlo soudními tahanicemi o proplacení mezd, jež nakonec dopadly ku spokojenosti režiséra. Chopil se tak filmu s Taylor-Joy a evidentně se mu návrat do pustiny zalíbil.

 

Hardy několikrát prohlásil, že by milerád znovu navlékl kovovou masku a jen čeká na telefonát. Věk na to pořád má, což je ovšem těžké říct o Millerovi, jemuž táhne na osmdesátku. Od ostatních hollywoodských matadorů však víme, že to pro režiséra není žádná cifra. Čas nicméně kvapí a natáčení v poušti s tunami kaskadérů a praktických efektů jistě bere mnoho sil. Navíc rozpracovaný scénář zdaleka neznamená, že se opravdu půjde před kamery. Vše také jistě bude záležet i na úspěchu nadcházející Furiosy, takže tahle rovnice má stále ještě spoustu neznámých. Snad se tedy dočkáme dalšího zběsilého spektáklu.

Reklama

Související novinky

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Obsazení třetího Na nože se rozrůstá

Obsazení třetího Na nože se rozrůstá

31.05.2024

Obsazení značně očekávané netflixovské detektivky Riana Johnsona (Star Wars: Poslední z Jediů, Looper: Nájemný zabiják) pod čerstvým názvem Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery se rapidně rozrůstá.… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

14.04.2024

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla v kinosále UGC Normandie v Paříži tisková konference ku příležitosti zveřejnění oficiálního výběru v rámci programu nadcházejícího 77. ročníku Filmového festivalu v… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (více)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

23.05.2024

Přípravy dalšího filmu ze světa Jurských parků a světů je v plném proudu a v těchto dnech stále probíhá zběsilý casting zcela nových tváří do legendární dinousauří franšízy. A jak se zdá, už víme, na… (více)

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

Nejnovější novinky

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (více)

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Johnny Depp bude satan od Terryho Gilliama

Johnny Depp bude satan od Terryho Gilliama

09.06.2024

Hollywood dával nějakou dobu od Johnnyho Deppa (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) ruce pryč. Během jeho soudních tahanic s bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman) se zdálo, že slavnému herci… (více)

Reklama

Reklama