Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 20.11.2018

  Ken Watanabe a záchrana jaderné elektrárny

  Ken Watanabe (Batman začíná, Počátek) si zahraje hlavní roli v katastrofickém snímku Fukushima 50, který bude vyprávět příběh zaměstnanců jaderné elektrárny, kteří v ní zůstali uvězněni poté, co ji zasáhla obří tsunami a vyřadila chladicí systémy. Film je produkován japonskou společností Kadokawa Corporation a natočí jej režisér Securó Wakamacu (Zakuro zaka no adauči). Watanabe bude hrát postavu Masaa Yoshidy, vedoucího elektrárny, jenž odmítl poslechnout nadřízené a začal do reaktorů pumpovat mořskou vodu, čímž předešel ještě větší katastrofě. Tu i tak nepřežilo více než tisíc lidí. Scénář je adaptací knihy On the Brink: The Inside Story of Fukushima Daiichi od Ryushoa Kadoty. Natáčení začne koncem listopadu, premiéra je pak v plánu na rok 2020.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.11.2018

  YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

  Služba YouTube Premium začala umožňovat uživatelům zdarma přehrání nejrůznějších filmů s podporou reklam. Pilotní program zahrnuje zhruba stovku filmů, mezi nimiž jsou například Terminátor, Rocky, nebo Pravá blondýnka – za předpokladu, že uživatelům nevadí reklamní přestávky, si tak nyní mohou tyto snímky pustit doma zcela legálně a zadarmo. Služba zatím bohužel není k dispozici u nás, zprovoznit ji mohou jen pokročilejší uživatelé po změně VPN adresy. Prozatím každopádně není jasné, jak přesně funguje dohoda mezi YouTube a studii, které filmy poskytly, zástupci společnosti ale doufají, že se tento systém stane do budoucna populární cestou jak si přehrávat filmy. Na službě před týdnem mimo jiné měl premiéru nový sci-fi seriál OriginTomem Feltonem (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2).

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.11.2018

  Hvězda Stranger Things touží po akci

  David Harbour (Stranger Things) se za pár měsíců objeví v restartu komiksového Hellboye od Neila Marshalla, akce se mu ale patrně zalíbila. Čerstvě se totiž připojil k natáčení akčního thrilleru Dhaka v hlavní roli s Chrisem Hemsworthem (Thor: Ragnarok). Ten napsali a zároveň produkují bratři Russoové (Avengers: Infinity War) a natáčí jej v Indii momentálně stunt coordinator a zároveň kaskadérský dvojník Kapitána Ameriky Sam Hargrave. Příběh vypráví o únosu malého chlapce a elitním žoldákovi s přáním smrti (Hemsworth), který se ho rozhodne vysvobodit. Harbour si zahraje dalšího žoldáka, který má ale skryté úmysly. Film vyjde na Netflixu.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.11.2018

  Fantastická zvířata neplní očekávání

  Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl, čímž si svoji cestu k dalším třem filmům výrazně zkomplikoval. V zámoří snímek o svém prvním víkendu utržil 62,2 milionů dolarů, v předpovědích se však film blížil spíše 70. Dohání to až zbytek světa, kde si Brumbál a spol. došli pro 191 milionů – celosvětově tak s 253 miliony poráží jedničku, která dala za první víkend 220. Problém jsou ale zklamaní kritici, a co víc, otrávení diváci. Ti filmu udělili CinemaScore hodnocení B+, první snímek dostal A. Na druhém a třetím místě pak v Americe skončil animovaný Grinch a biografie Queenů Bohemian Rhapsody.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.11.2018

  Kdo by mohl natočit třetí Strážce galaxie?

  Je to už pár týdnů, co studio Disney vyhodilo režiséra Jamese Gunna od režie třetích Strážců galaxie a de facto tak snímek i s celou produkcí poslalo k ledu. Příliš dobrých zpráv se od té doby neobjevilo, někteří z herců veřejně vystoupili proti rozhodnutí studia a jejich účast na pokračování je nejistá (Dave Bautista - představitel Draxe), a pro tuto chvíli zatím není ani jasné, jestli vůbec Marvel bude moct použít Gunnův scénář. DisInsider ovšem čerstvě přišel se zprávou, která se točí okolo potenciálního Gunnova náhradníka. Snímek by podle všeho mohl natočit Travis Knight (Kubo a kouzelný meč), který má za sebou čerstvě režii transformeřího spin-offu Bumblebee a u Marvelu byl dlouhodobě jedním z kandidátů na režii The Eternals, které nakonec studio svěřilo Chloe Zhao (Jezdec). Každopádně zatím se nejedná o nic víc než nepotvrzené spekulace a film pro tuto chvíli zůstává ležet v tzv. development hell

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.11.2018

  Supergirl obsadila Lexe Luthora

  Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa. Zajímavostí je, že herec si v mládí zahrál synovce Lexe Luthora v Superman 4: The Quest of Peace. Postava by se měla objevit v patnácté epizodě nynější série, jmenovitě přitom byla zmiňována už delší dobu. V seriálu se dále objevují pravidelně Lexova matka (Brenda Strong) a jeho sestra (Katie McGrath). Fanoušci si nicméně stihli všimnout paradoxu, že Cryer je pouze o pět let mladší než jeho seriálová matka, ale přitom o dvacet let starší než jeho sestra. Pro mnohé z nich se tak jedná o překvapivou castingovou volbu.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.11.2018

  Chris Pratt bude Svatý

  Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od zkorumpovaných politiků, pašeráků drog a dalších zločinců, kteří ubližují jeho zemi. Postavu v roce 1997 ztvárnil ve stejnojmenném snímku Val Kilmer, nejznámější verze ovšem pochází ze seriáluRogerem Moorem. Nový film budou produkovat Lorenzo di Bonaventura, Brad Krevoy a Robert Evans.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.11.2018

  Jack Reacher míří do televize

  6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to, aby mohl postavu dále hrát. Potvrdil to v nedávném rozhovoru, kde zmínil, že čtenáři mají nakonec vždycky pravdu. Cruisovi poděkoval za skvělou spolupráci, prý se při tvorbě jeho dvou filmů moc bavil. Nyní však hodlá postavu a její příběhy přesunout do televize, kde by byla přeobsazena někým… dostatečně vysokým a svalnatým, protože právě fyzické atributy jsou pro Reachera podle jeho slov zásadní. Child se tak pokusí seriál udat na Netflixu, nebo jiné službě.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.11.2018

  Apple posiluje zaměření na filmy

  Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových projektů od producentů jako J. J. Abrams (Star Trek) nebo M. Night Shyamalan (Rozpolcený). Mezitím však Apple chce začít posilovat i svoji filmovou divizi – proto teď společnost spojila síly s filmovým distributorem A24, stojícím za filmy jako např. Moonlight, Lady Bird, nebo Děsivé dědictví, aby společně vyprodukovali řadu nových snímků. Prozatím není jasné, jestli Apple bude filmy streamovat na stejné platformě jako své seriály, nebo jestli se A24 postará o klasickou kinodistribuci. Další otázkou pak je, jestli se filmy budou muset podřizovat stejně přísným pravidlům, co se jejich přístupnosti týče, jako Apple seriály – ze kterých podle všeho společnost přísně škrtá veškeré náboženské, politické, nebo násilné prvky.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.11.2018

  Režisérka Špíny chystá nový film

  Tereza Nvotová zvládla v minulém roce uvést do kin rovnou dva celovečerní snímky, drama Špína a pak dokumentární počin Mečiar.  Oba filmy zaznamenaly relativní úspěch, a to jak u kritiků, tak i u diváků, není tedy divu, že mladá režisérka hodlá ve své kreativní tvorbě směle pokračovat. Jako svůj další projekt si teď vybrala film Světlonoc, který bude míchat prvky hororu s magickým realismem. Děj se bude točit okolo ženy, která disponuje magickými schopnostmi, vše se přitom bude odehrávat v osamělé chatě uprostřed hor a lesů. Za scénářem stojí Barbora Námerová, která s režisérkou už spolupracovala právě na snímku Špína.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 119 237 354 472

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace