Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince James Bond loví Dannyho Boylea 21.2.2018

  James Bond loví Dannyho Boylea

  Režisér pětadvacáté bondovky se hledá už řadu měsíců. Studio MGM původně uhánělo Denise Villeneuvea (Blade Runner 2049), Davida McKenzieho (Za každou cenu) a Yanna Demange (71), přičemž měl dlouho navrch poslední jmenovaný. Teď se ale změnily priority a Bonda by se měl ujmout někdo známější, což MGM vedlo přímo k Dannymu Boyleovi (Sunshine). Vyjednávání ještě ani nezačala a kdo ví, jestli z toho něco bude. Boyle je nicméně známou britskou tváří a režii Bonda by se (podle dávných vlastních slov) dvakrát nebránil, takže jde o vcelku reálné párování. Celé záležitosti pak nahrává i to, že Boyle režíroval bondovský otvírák Olympijských her z roku 2012. Daniel Craig ho tedy poslouchal už v minulosti, a kdyby to tihle dva (znovu) dali dohromady, premiéra v listopadu 2019 přestane znít jako totální sci-fi.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Arnold Schwarzenegger prezidentem USA 20.2.2018

  Arnold Schwarzenegger prezidentem USA

  Nedávno jsme se dozvěděli, že se Michael Fassbender objeví v celovečerním pokračování Kung Fury. Doteď není jasné, zda si zahraje parťáka hlavního hrdiny, záporáka, nebo někoho úplně jiného. To samé ale neplatí pro další herecký přírůstek, Arnolda Schwarzeneggera, který ve filmu ztvární amerického prezidenta. Guvernátor se očividně rozhodl, že se další zběsilá pocta 80. létům neobejde bez jeho účasti. Režisér David Sandberg tak musí mít ohromnou radost, stejně jako produkční firma KatzSmith Productions, která se podílela třeba na hororovém hitu To. Natáčení Kung Fury II The Movie (pracovní název) by mělo začít letos v létě a proběhne jak v Americe, tak v Evropě. A přestože se zatím nemluví o datu premiéry, počítejte s tím, že se filmu dočkáme nejpozději příští rok.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Black Panther velkolepě ovládl kina 19.2.2018

  Black Panther velkolepě ovládl kina

  Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží víc Black Panther nebo Liga spravedlnosti, možnost číslo jedna by nevyužil nikdo. Realita je ale taková, že král africké Wakandy právě otevřel za víc než dvojnásobek toho, co za první víkend v USA vydělal nejslavnější superhrdinský tým od DC Comics. Black Panther si došel pro 201 milionů dolarů, což je v kontrastu s 93 miliony Ligy spravedlnosti nepředstavitelný úspěch. Dokonce takový, že překonal i rozjezd druhých Avengers (191 milionů), a navíc jde o pátý nejlepší otvírák všech dob - hned za sedmými a osmými Star Wars (247 a 220 milionů), Jurským světem (208 milionů) a prvními Avengers (207 milionů). Ve zbytku světa Black Panther nastřádal dalších 169 milionů, takže má za první tři dny v kinech na kontě už 370 milionů. A jelikož teď nebude mít žádnou konkurenci, miliardové tržby jsou stejně jisté jako oslnivý start dalšího výletu do Wakandy - dubnových třetích Avengers!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Transformery čeká reboot 18.2.2018

  Transformery čeká reboot

  Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to, aby vyklidil filmové pole. Místo Transformers 6 tedy za pár let dostaneme reboot, v němž se nový tvůrčí tým pokusí rozjet nový robotí příběh. Správně připomínáte, že má jít letos do kin sólovka Bumblebeeho, kterou režíruje Travis Knight (Kubo a kouzelný meč). Ta dorazí podle plánu 27. prosince, prequelem z 80. let ale Bayův transformeří vesmír oficiálně skončí. Na sérii, jíž od druhého dílu provázela nepřízeň kritiků, je šest celovečeráků úctyhodný výkon. Bayovi nástupci tak nebudou mít lehkou práci a kdekdo si vlastně neumí představit, jak by mohli drahou fackovačku obřích robotů pojmout zásadně jinak.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Netflix ulovil Ryana Murphyho 16.2.2018

  Netflix ulovil Ryana Murphyho

  Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A jelikož dvaapadesátiletý producent, režisér a scenárista nezastavuje, není divu, že si ho všiml Netflix. Streamovací gigant si Murphyho v podstatě koupil na příštích 5 let. Všechny jeho nové filmy a seriály budou od července startovat na Netflixu, a už teď je jasné, že půjde o kupu velmi odvážných projektů. Kolik peněz Murphy za tuhle exkluzivitu vyinkasoval? Interní zdroje mluví o částce kolem 300 milionů dolarů. Slavný tvůrce má tedy do konce života vystaráno, a navíc si může točit, co se mu zlíbí. Co by za to jeho kolegové dali!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kdo natočí Call of Duty? 14.2.2018

  Kdo natočí Call of Duty?

  Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která dohlédne na to, aby se z herního vesmíru pečlivě vybudoval filmový. Jasně, Assassin's Creed nebo Warcraft přesně tenhle úkol nesplnily. Tady se ale nebude spoléhat na klasický Hollywood, což by (v ideálním případě) mělo zafungovat podobně jako u Iron Mana. Má Activion nějaké další trumfy? V tuhle chvíli ještě ne, ale rozhodně se jeden pokouší sehnat. O režii prvního celovečeráku se totiž jedná se Stefanem Sollimou, jenž má na kontě krimi Suburra a letos nám dodá Sicaria 2. Sollima je i díky seriálu Gomora náramně obletovaným tvůrcem. Call of Duty pod jeho dohledem je tudíž jasná volba, která se snad brzy promění v realitu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Fassbender a Kung Fury 2 13.2.2018

  Fassbender a Kung Fury 2

  Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se dokonce chlubil písničkou od Davida Hasselhoffa. A přestože dvojku nikdo nečekal, Sanberg jí bude točit už letos v létě a navíc půjde o celovečerák. Kdo si v novém filmu zahraje? Účast Davida Hasselhoffa asi nikoho nepřekvapí a hlavního hrdinu si znovu střihne Sandberg. Před kamery ale dorazí i Michael Fassbender, což z Kung Fury 2 dělá vcelku legitimní biják s komerčním potenciálem. Jedničku ostatně zhlédlo přes 40 milionů lidí. A i když to automaticky neznamená, že dvojka prodá miliony lístků, šance na úspěch (a tudíž i na trojku...) tu bezesporu je.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson 11.2.2018

  Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

  Pokud vás fascinovala hudba u Zmizení, Sicaria a Příchozích, začínáte číst velmi smutnou zprávu. V pouhých 48 letech nás totiž opustil její autor Jóhann Jóhannsson, jeden z nejvýraznějších hudebních skladatelů posledních let. Islandský rodák vydal spoustu vlastních alb a skládal hudbu i pro dokumenty a krátké filmy. Zlomové pro něj však byly až tři zmíněné spolupráce s Denisem Villeneuvem a také soundtrack k Teorii všeho, za nějž dokonce získal Zlatý glóbus. Minulý rok jsme Jóhannssona nikde neslyšeli - u Blade Runnera 2049 byl totiž nahrazen Hansem Zimmerem a Benjaminem Wallfischem a u matky! došel společně s Darrenem Aronofskym k závěru, že film lépe funguje bez hudby. Jeho fanoušci se tak můžou těšit na drama The Mercy, biblickou Máří Magdalénu a thriller Mandy s Nicolasem Cagem, tím však (relativně) krátká Jóhannssonova kariéra skončí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Michael Bay se zajímá o Loba 10.2.2018

  Michael Bay se zajímá o Loba

  Po pátých Transformerech, to vypadá, že šestka jen tak nedorazí. A pokud ano, nebude u toho Michael Bay, který vyhrožuje odchodem už od třetího dílu. V tuhle chvíli nevíme, co bude "pan blockbuster" točit dál. Jednou z možností je ale celovečerák s Lobem, vesmírným lovcem lidí, proti němuž je Deadpool něžný slušňák. Studio Warner Bros. film chystá asi 15 let a v tuhle chvíli má scénář od Jasona Fuchse (Wonder Woman), jehož realizace by vyšla na 200+ milionů dolarů. Taková investice je samozřejmě nesmysl, a kupodivu to vědí jak Warneři, tak Bay. Lobo nutně potřebuje eRkový rating a daleko nižší rozpočet. Fuchs tedy začal scénář přepisovat, a pokud se výsledek zalíbí studiu i obletovanému režisérovi, Lobo od Michaela Baye se může brzy proměnit v realitu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Z Joaquina Phoenixe bude Joker 9.2.2018

  Z Joaquina Phoenixe bude Joker

  Studio Warner Bros. loni oznámilo, že hodlá vedle filmů z propojeného vesmíru od DC (Justice League a spol.) točit i separátní, "originálnější" comicsovky. První z nich bude gangsterka s Jokerem, která se má odehrávat v 80. letech v Gothamu a dohlíží na ni Todd Phillips (Pařba ve Vegas). A jelikož půjde o drsný eRkový biják, který by měl produkovat Martin Scorsese, s obsazením se nemířilo zrovna nízko. Původně se do role Jokera ukecával samotný Leonardo DiCaprio. Nakonec ji ale přijal Joaquin Phoenix, s nímž už musí "jen" dořešit všechny potřebné detaily. Phoenixův Joker každopádně nebude překážet Jaredu Letovi, který se jako součást propojeného vesmíru objeví v Sebevražedném oddílu 2, romanci Joker a Harley Quinn, dámské týmovce Gotham City Sirens a sólovce Harley Quinn. Tedy samozřejmě za předpokladu, že všechny tyhle filmy vzniknou...

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 108 215 321 428

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Největší událost roku pro fanoušky taneční hudby! 4.11.2013

  Největší událost roku pro fanoušky taneční hudby!

  V sobotu 30. listopadu se v O2 areně bude konat 10. pokračování mega show Transmission. Těšit se můžete na nejlepší světové DJs, záplavu světel, laserů a pyro efektů a také na vizuální show na téma „The Machine of Transformation". Přijďte se uvolnit od každodenního stresu, zatančit si na skvělou hudbu, poznat nové přátele a také shlédnou show, která nemá obdoby.

  Zahrají Vám přední světoví DJs, čekají Vás světelné a pyrotechnické efekty, laserová show a zážitek na světové úrovni. V sobotu 30. listopadu se můžete vydat na výlet z minulosti do budoucnosti. Každého DJe uvede speciální intro – krátká projekce a světelná show, která představí jednotlivá období z minulosti až po dalekou budoucnost.

  The Machine of Transformation hned v úvodu rozvíří proud Vaší fantazie – obklopí Vás vynálezy Leonarda DaVinciho a provede Vás obdobím RENESANCE. Až se ho nabažíte, ocitnete se ve století páry – čeká Vás STEAM PUNK. Poté budete fascinováni elektřinou a dostanete se do éry ELECTRIC DIESEL PUNK. Následovat nebude nic jiného než výjevy z výpočetní techniky – přichází DIGITAL PUNK. A na závěr si budete připadat jako ve sci-fi filmu, protože zavítáme do BUDOUCNOSTI.

  Jako DJs vystoupí MARKUS SCHULZ, ØRJAN NILSEN, COSMIC GATE, ARNEJ, TOMAS HEREDIA, SNEIJDER a THOMAS COASLTINE. O vizuální stránku se postará holandský tým Vission Impossible. Transmix má na starosti The Thrillseekers. Chcete-li malou ochutnávku, pusťte si trailer k 10. vydání TRANSMISSION.

  Transmission je největší halová akce v rámci celé České republiky! Světová jednička mezi tanečními eventy vznikla a pořádá se v Praze. Transmission, na kterou mohou být Češi právem pyšní, je jedinou českou taneční událostí, která splňuje a překračuje mezinárodní očekávání. Získejte svůj Transmission zážitek zde: transmission.cz/vstupenky.

 • Obrázek k novince Juniorfest 2013 se blíží 28.10.2013

  Juniorfest 2013 se blíží

  Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále populárnějšího festivalu, který každoročně navštěvují tisíce diváků. Letošní ročník se bude odlišovat od těch předchozích především svým novým pojetím. „Poprvé budeme totiž festivalem soutěžním" prozrazuje ředitelka festivalu Judita Soukupová.

  Mezinárodní odborná porota, ve které zasedne i zakladatel ČSFD.cz Martin Pomothy, ohodnotí filmy ve dvou soutěžních kategoriích. Zajímavé filmy se však objeví i v nesoutěžní sekci "Oldschool", která je zaměřena především na středoškolské a vysokoškolské studenty. Některé z filmů si odbydou svoji českou premiéru. Plzeňská část sekce "Oldschool" bude obohacena v pondělí 11. listopadu 2013 o předpremiéru nového českého filmu ze středoškolského prostředí režiséra Tomáše Houšky Maturita. Kromě samotného filmu se návštěvníci mohou těšit na exkluzivní projížďku vozítky FUNWAY. Anotace k jednotlivým snímkům všech festivalových sekcí naleznete na webových stránkách festivalu.

  Hlavním mediálním partnerem festivalu se v letošním roce stala Česká televize, která si pro návštěvníky připravila hned několik překvapení. Na sobotním slavnostním zahájení, které odstartuje pětidenní maratón filmů, workshopů a doprovodných akcí, bude uvedena nová pohádka režiséra E. Sokolovského ml. Sněžný drak.  Dále bude z archivu vylovena kopie filmu Sněhurka, kde jednu z hlavních rolí ztvárnil Viktor Preiss. Právě ON bude jedním z nejočekávanějších hostů letošního ročníku. „Máme z toho skutečně velkou radost, neboť pan Viktor Preiss se na podobných akcích často neobjevuje" dodává Judita Soukupová. Velký ohlas v regionálních médiích zaznamenalo připravované setkání účastníků legendárního televizního pořadu Malý televizní kabaret, které se uskuteční v pondělí 11. listopadu v prostorách hradu a zámku Horšovský Týn. Svoji účast potvrdili kromě Pavla Zedníčka, Josefa Dvořáka, Ladislava Gerendáše nebo Jiřího Lábuse také režiséři některých dílů. Zkrátka letos nesmíte na JUNIORFESTu chybět...

  (POMO)
 • Obrázek k novince 2. ročník Festivalu argentinského filmu v Lucerně 3.10.2013

  2. ročník Festivalu argentinského filmu v Lucerně

  Palác Lucerna v Praze a kino Art v Brně ve spolupráci s Velvyslanectvím Argentinské republiky v Praze představují druhý ročník festivalu CINE ARGENTINO - Festivalu argentinského filmu. Pražská část přehlídky proběhne v termínu 3.–9. 10.2013, v Brně pak naváže v termínu 10.-13.10. 2013. V Argentině každoročně vznikne velké množství nesmírně zajímavých filmových titulů. Tato pro českého diváka téměř neznámá kinematografie se pyšní celou řadou významných ocenění ze světových festivalů i Oscary pro nejlepší zahraniční film.

  Po úspěchu prvního ročníku festival opět připravuje to nejlepší z argentinské filmové tvorby uplynulých let. Festival zahájí film Čínský bufet oceněn v roce 2012 cenou Goya za nejlepší iberoamerický film. Střet kultur, kulturní rozmanitost Argentiny a cesta za hledáním či poznáním sama sebe se nesou jako ústřední témata i v dalších filmech uváděných na festivalu.

  V rámci slavnostního zahájení 3.10. se diváci mohou těšit na ukázku argentinského tanga. Před filmem proběhnou ukázky tohoto populárního tanečního stylu v Pasáži Paláce Lucerna, po zahajovacím snímku se představí tři taneční školy – Buenos Aires Tango, El Caminito, Julio Martínez a zahraniční host Nestor Pellicciaro v Mramorovém sálu Paláce Lucerna. V rámci doprovodného programu festivalu proběhne v neděli 6.10. v kavárně Lucerna tradiční argentinská tančírna – milonga.

  Bližší informace a program festivalu najdete na www.cineargentino.cz. Jednotné vstupné na všechny projekce festivalu je 80 Kč. Senioři mají možnost navštívit jednu projekci za snížené vstupné 40 Kč. Pro diváky je k dispozici i permanentka platná na všechna představení festivalu za 390 Kč. Všechny filmy jsou ve španělském znění s anglickými i českými titulky.

 • Obrázek k novince ČSFD Sál v CineStaru zaručenou trefou do červené 2.10.2013

  ČSFD Sál v CineStaru zaručenou trefou do červené

  CineStar na pražském Smíchově ve spolupráci s ČSFD.cz přináší návštěvníkům kin atraktivní novinku. Od čtvrtka 3. října multiplex otevře "ČSFD Sál", ve kterém poběží vždy dva nejlépe hodnocené filmy z aktuální nabídky multiplexu, s preferencí novinek. Na ČSFD.cz jsou filmy s hodnocením nad 70% zabarveny do červena, to bude taky charakteristická barva ČSFD Sálu. "Návštěvníci kin se při výběru filmu často rozhodují dle hodnocení na ČSFD.cz a náš Sál jim rozhodování urychlí – stačí, aby vám vyhovoval žánr jednoho ze dvou filmů a skvělý zážitek máte zaručený", vysvětluje myšlenku konceptu zakladatel ČSFD.cz Martin Pomothy. Sál za regulérní vstupné nebude promítat komerční reklamy, ale výhradně filmové ukázky v celkové délce maximálně pěti minut a pouze na filmy, u kterých se očekává vyšší, "červená" kvalita. Bude zde platit oblíbená slevová karta CineStar Club. Prvními dvěma filmy, které budou moct návštěvníci ČSFD Sálu shlédnout, budou Rivalové a Gravitace – snímky výjimečných kvalit, dost možná adepti na oscarové nominace.

  Vyhraj, jezdi o Vánocích šmrncovním ČSFD autem a koukej na filmy v CineStaru zdarma!

  S otevřením ČSFD Sálu je spojena soutěž o 29 věcných cen s filmovou tematikou a jednu speciální dvoucenu: VIP Gold kartu s jednoročním volným vstupem do všech CineStarů a zapůjčení auta Opel Adam od 10. prosince 2013 na jeden měsíc. Novinku automobilového trhu od Auto Palace Spořilov, v červené barvě a s logy ČSFD.cz, budou moct všichni návštěvníci CineStaru Anděl vidět ve foyer kina od 2. do 31. října, kdy bude soutěž probíhat. K účasti v soutěži bude stačit vhodit přes přední boční okénko auta použitou vstupenku z libovolného CineStaru, podepsanou jménem a příjmením soutěžícího a e-mailovým kontaktem, pod kterým je soutěžící registrovaný na ČSFD.cz. Kdo nevyhraje zapůjčení auta, může vyhrát jednu z dalších 29 cen, včetně stolních her Český film Prémium nebo triček a bund ČSFD.cz. Jména výherců zveřejníme 15. listopadu v příslušné sekci.

  Spuštěním ČSFD Sálu se prohlubuje dlouhodobá spolupráce mezi celorepublikovým multiplexovým řetězcem CineStar a nejoblíbenějším filmovým serverem. "ČSFD Sál považujeme za další krok CineStaru k maximálnímu uspokojení našich zákazníků", dodává marketingový ředitel CineStaru Tomáš Volt.

 • Obrázek k novince MF studentských filmů Písek 2013 30.9.2013

  MF studentských filmů Písek 2013

  Ve dnech 4. – 6. října se uskuteční v pořadí již 13. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2013. Námětem letošního ročníku je „Evoluce filmu" s mottem VÝVOJ NEZASTAVÍŠ. Připravili jsme program šitý na míru široké veřejnosti, ze kterého si snad každý návštěvník odnese nezapomenutelný zážitek a někdy, doufejme, až slastný pocit kulturního obohacení. Těšit se můžete na studentské filmy, které do Písku doputovaly z neuvěřitelných 29 zemí světa. O těch nejlepších bude na 13. MFSF Písek 2013 rozhodovat pětičlenná porota jejímiž členy jsou: dokumentaristka Olga Sommerová, dramaturg Jan Gogola, polský režisér Piotr Zlotorowicz, finský kameraman Tommi Moilanen a anglický režisér Tomasz Pobóg-Malinowski. Na programu je dále promítání vítězných snímků prestižního festivalu Ars Electronica, jehož letošní ročník se uskutečnil ve dnech 5. – 9. září v rakouském Linci.

  Také doprovodný program je pro tento rok velmi bohatý. Na své si totiž přijdou i malé děti, kterým je věnován celý páteční den v Palackého sadech. Přebytečnou energii si děti mohou vybít na skákacím hradu Coca–Cola a poté si spolu se svými rodiči vychutnat divadélko O zatoulaných barvičkách, kde kromě zpěvu nebude chybět ani tanec. A jelikož si neříkáme „mezinárodní festival" jen tak pro nic za nic, bude se mluvit anglicky! Chybět samozřejmě nesmí ani klasická lidová pohádka Popelka, kterou si pro Vás připravil loutkový divadelní soubor Studio dell´arte.

  Pro ty, kdo by se chtěli něco zajímavého dozvědět, máme připravené inspirativní workshopy. Chtěli byste si z dovolené u moře přivézt nějaký neopakovatelný zážitek z mořských hlubin, ale nevíte, jak na to? Přijďte na workshop Martiny Balzarové a ponořte se s fotoaparáty do krás podvodního světa! Dalším významným hostem bude fotograf Karel Steiner, pražský rodák, který v roce 1969 emigroval do Spojených států a v současnosti vychovává mladou generaci na pařížské Parsons School of Design. Přijďte se seznámit s touto mimořádnou osobností, s umělcem, který vystavoval svá díla v mnoha zemích světa - Itálii, Lucembursku, na Ukrajině, ale i ve Spojených arabských emirátech a Kolumbii. Ani letos nebude v kavárně "U Vavřiny" chybět workshop společnosti EIZO. Ten jistě zaujme tvůrce vizuálních efektů.

  Program třináctého ročníku již tradičně zahájí přednáška "Seznam se bezpečně", na které se můžete těšit jak na film, tak na speciálního hosta, kterým je pro letošní rok Ben Cristovao! Také k nám zavítá Tobogan. Přímého přenosu se můžete zúčastnit i vy v sobotu 5.10. od 10:30 do 12 hodin v Divadle Fráni Šrámka. Jedním z mnoha významných hostů bude nová chlapecká kapela New Element. Fanoušky filmové kritiky bezpochyby potěší filmový klub s Tomášem Pilátem, který do kina Portyč zavítá v neděli 6. října.

  Jelikož je festival pořádán studenty, těšit se můžete také na bohatý večerní program, který ovládne hudba. Ben Cristovao, Indienami, Ille, The Háro, The Fialky nebo Circus Ponorka? Ti všichni si pro Vás ladí své hudební nástroje! Staňte se proto i Vy součástí festivalu a spolu se studenty prožijte tři dny plné neopakovatelných filmových zážitků, zajímavých workshopů a nespoutaného večerního programu. Nezaměnitelné kulisy města Písku doprovázené tóny končícího léta Vás srdečně zvou! Více informací o festivalu na www.filmfestpisek.cz.

 • Obrázek k novince Smršť koncertů filmové hudby se blíží 25.9.2013

  Smršť koncertů filmové hudby se blíží

  Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený výhradně na interpretaci nejlepší hudby soudobé světové kinematografie, který právě vstupuje do své desáté sezóny zahájí svoji šňůru koncertů 13. října v kině Lucerna. Poté se 19. října vypraví do Besedního domu v Brně, na konci měsíce zahraje ještě 26. října společně s velkým pěveckým sborem Pražští pěvci v Bratislavě a 31. října v kostele Šimona a Judy v Praze. V listopadu čekají na orchestr tři zájezdy: 2. listopadu do Ostravy, 16. listopadu do Zlína a 30. listopadu do Litomyšle. Ti z vás, kteří dají přednost některému z velkých předvánočních koncertů, se můžou těšit 7. prosince na již tradiční Vánoční koncert v Rudolfinu, a 14. prosince na koncert v ateliéru Babylon v Bratislavě.

  Pražský filmový orchestr, který si připravil pro každý ze svých koncertů odlišný program, nastudoval pro nadcházející sezónu řadu nových skladeb, například hudbu z filmu Vzpomínky na Afriku, pohádky Legenda o Mulan nebo několik nových skladeb ze série Mission: Impossible. Na své si přijdou i milovníci počítačových her, pro které je připraven soundtrack z hry Deadspace.

  Podrobný program všech koncertů a plno dalších informací o orchestru včetně videí z koncertů najdete na www.praguefilmorchestra.com. Vstupenky na všechny koncerty si můžete koupit či zarezervovat již teď na tel. čísle 731 172 038. Na tomto čísle získáte rovněž potřebné informace o všech koncertech. Mimoto budou lístky k dostání v předprodejích v jednotlivých městech.

 • Obrázek k novince Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy 24.9.2013

  Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

  65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě) odnesla drogová sága Breaking Bad aneb Perníkový táta. Cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli získala i Anna Gunn za Skyler Whiteovou. V herecké kategorii tentokrát nezabodoval Bryan Cranston, ale nemusí ho to mrzet, za roli Waltera Whitea získal Emmy už třikrát. S kým prohrál? Kupodivu ne s Kevinem Spaceym v polit-dramatu House of Cards. Nejlepším hercem v dramatickém seriálu je tentokrát Jeff Daniels za zpravodajskou ságu The Newsroom. Z ceny se těšil i Michael Douglas za hlavní roli v Liberace! (Behind the Candelabra), který zároveň získal cenu v kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie. I Soderbergh podle očekávání bodoval jako nejlepší režisér televizního filmu a další filmový matador David Fincher rovněž – získal cenu za nejlepší režii seriálu za první díl výtečného House of Cards. Nejlepší herečkou v dramatickém seriálu je Claire Danes za Homeland, v komediálním seriálu je nejlepší Julia Louis Dreyfus z Veep. Nejlepším komediálním hercem je opět Jim Parsons alias Sheldon v Teorii velkého třesku. Nejlepším komediálním seriálem se opět stala Taková moderní rodinka. No a zklamání? Populární seriály jako Hra o trůny, Panství Downton či Mad Men tentokrát odešly bez jediného ocenění.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 2. ročník Festivalu Jarmily Novotné 4.9.2013

  2. ročník Festivalu Jarmily Novotné

  Programy pro děti, přednášky, rozšířenou výstavu, dokumentární film, premiéru, koncert v liteňském kostele i vlastní operní produkci – na to vše láká návštěvníky 2. ročník Festivalu Jarmily Novotné, který se odehraje 7. a 8. září v zámeckém areálu v Litni, kde slavná pěvkyně a sólistka Metropolitní opery v New Yorku žila. Sejdou se na něm mladí pěvci i umělci již etablovaní na mezinárodní scéně. Mezi nima je opět houslistka Tatiana Daubek, vnučka Jarmily Novotné, jejíž vystoupení vloni připravilo posluchačům mimořádně silný zážitek. Tatiana zahraje nejen na obou galakoncertech a jako součást orchestru v opeře, ale také v liteňském kostele, kde byla jako sedmiletá pokřtěna.

  Druhý ročník tohoto úspěšně nastartovaného nového hudebního festivalu je koncipován s akcentem na osvětu. Jméno Jarmily Novotné totiž vinou historických okolností stále nemá rezonanci, jakou by si zasloužilo. O. s. Zámek Liteň, pořadatel festivalu, chce dlouhodobě pracovat na zpřístupňování a zveřejňování jejího odkazu a na jeho aktualizaci. Program se letos zaměří jak na operní (pořady Českého rozhlasu, komentované prohlídky, výstava), tak na filmový odkaz této osobnosti (přednášky, projekce). Více informací o programu a vstupenkách najdou zájemci na stránkách Zámku Liteň.

 • Obrázek k novince Filmová noc ČSFD.cz již tuto sobotu! 15.8.2013

  Filmová noc ČSFD.cz již tuto sobotu!

  Po úspěšném loňském startu proběhne v letním kině v Turnově 17. srpna druhý ročník Filmové noci ČSFD.cz. Tu připravila ČSFD.cz ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov a distribuční společností CinemArt, a rozhodně je na co se těšit. Abramsův druhý Star Trek, Bayův Pot a krev a Forsterova Světová válka Z, spousta filmových fanoušků, whiskey Jameson, pivo Svijany, grilované maso a další speciality. To vše dá dohromady filmový zážitek s ojedinělou atmosférou. Pro prvních sto příchozích z řad registrovaných uživatelů navíc budou připraveny speciální dárky, a pro všechny zúčastněné velká tombola. Všechny další info, včetně ohlasů na minulou Filmovou noc ČSFD.cz, najdete v příslušné sekci. Těšíme se na vás již v sobotu!

 • Obrázek k novince Film Noir na hradě Kokořín 29.7.2013

  Film Noir na hradě Kokořín

  Zrodil se první český festival filmu noir! Od 21. do 25. srpna budou mít na hradě Kokořín a jeho okolí otevřené dveře všichni, kdo mají „slabost pro cynická soukromá očka s esem v rukávu a neodolatelně svůdné femme fatale s polibkem smrti a dotekem zla, jež žijí nocí a v hodinách zoufalství utíkají z asfaltové džungle pryč od minulosti a smrtelného hříchu na opuštěné místo." Během pěti letních odpolední a večerů zde bude k vidění 18 filmů noir, z toho 15 klasických amerických ze 40. a 50. let rozdělených do několika tematických sekcí. Vedle ženských a hard-boiled noirů budou v samostatné sekci připomenuty i rané noirové filmy Marilyn Monroe a raritou budou tři československé/české noiry. Výběr doplní pětice speciálních projekcí, mezi nimi pocta Humphreymu Bogartovi a pocta Gene Tierney, po nichž jsou pojmenována promítací místa, či půlnoční promítání barokního noiru The Big Combo.

   

  Akce odehrávající se v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko návštěvníkům umožní unikátním způsobem spojit aktivní dovolenou v přírodě s jedinečnými kulturními zážitky. Kromě jednotlivých filmových projekcí budou na programu i večerní hudební koncerty na hradě. Do konce července máte možnost uplatnit slevu za včasný nákup celofestivalového pasu. Dále máte možnost vybírat z nabídky několika dvoudenních a tzv. štědrého noir pasu. Organizátoři rovněž nezapomněli na slevy pro studenty. Více informací o programu a vstupenkách najdete na Noirfilmkokorin.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace