Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Transformery čeká reboot 18.2.2018

  Transformery čeká reboot

  Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to, aby vyklidil filmové pole. Místo Transformers 6 tedy za pár let dostaneme reboot, v němž se nový tvůrčí tým pokusí rozjet nový robotí příběh. Správně připomínáte, že má jít letos do kin sólovka Bumblebeeho, kterou režíruje Travis Knight (Kubo a kouzelný meč). Ta dorazí podle plánu 27. prosince, prequelem z 80. let ale Bayův transformeří vesmír oficiálně skončí. Na sérii, jíž od druhého dílu provázela nepřízeň kritiků, je šest celovečeráků úctyhodný výkon. Bayovi nástupci tak nebudou mít lehkou práci a kdekdo si vlastně neumí představit, jak by mohli drahou fackovačku obřích robotů pojmout zásadně jinak.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Netflix ulovil Ryana Murphyho 16.2.2018

  Netflix ulovil Ryana Murphyho

  Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A jelikož dvaapadesátiletý producent, režisér a scenárista nezastavuje, není divu, že si ho všiml Netflix. Streamovací gigant si Murphyho v podstatě koupil na příštích 5 let. Všechny jeho nové filmy a seriály budou od července startovat na Netflixu, a už teď je jasné, že půjde o kupu velmi odvážných projektů. Kolik peněz Murphy za tuhle exkluzivitu vyinkasoval? Interní zdroje mluví o částce kolem 300 milionů dolarů. Slavný tvůrce má tedy do konce života vystaráno, a navíc si může točit, co se mu zlíbí. Co by za to jeho kolegové dali!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kdo natočí Call of Duty? 14.2.2018

  Kdo natočí Call of Duty?

  Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která dohlédne na to, aby se z herního vesmíru pečlivě vybudoval filmový. Jasně, Assassin's Creed nebo Warcraft přesně tenhle úkol nesplnily. Tady se ale nebude spoléhat na klasický Hollywood, což by (v ideálním případě) mělo zafungovat podobně jako u Iron Mana. Má Activion nějaké další trumfy? V tuhle chvíli ještě ne, ale rozhodně se jeden pokouší sehnat. O režii prvního celovečeráku se totiž jedná se Stefanem Sollimou, jenž má na kontě krimi Suburra a letos nám dodá Sicaria 2. Sollima je i díky seriálu Gomora náramně obletovaným tvůrcem. Call of Duty pod jeho dohledem je tudíž jasná volba, která se snad brzy promění v realitu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Fassbender a Kung Fury 2 13.2.2018

  Fassbender a Kung Fury 2

  Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se dokonce chlubil písničkou od Davida Hasselhoffa. A přestože dvojku nikdo nečekal, Sanberg jí bude točit už letos v létě a navíc půjde o celovečerák. Kdo si v novém filmu zahraje? Účast Davida Hasselhoffa asi nikoho nepřekvapí a hlavního hrdinu si znovu střihne Sandberg. Před kamery ale dorazí i Michael Fassbender, což z Kung Fury 2 dělá vcelku legitimní biják s komerčním potenciálem. Jedničku ostatně zhlédlo přes 40 milionů lidí. A i když to automaticky neznamená, že dvojka prodá miliony lístků, šance na úspěch (a tudíž i na trojku...) tu bezesporu je.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson 11.2.2018

  Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

  Pokud vás fascinovala hudba u Zmizení, Sicaria a Příchozích, začínáte číst velmi smutnou zprávu. V pouhých 48 letech nás totiž opustil její autor Jóhann Jóhannsson, jeden z nejvýraznějších hudebních skladatelů posledních let. Islandský rodák vydal spoustu vlastních alb a skládal hudbu i pro dokumenty a krátké filmy. Zlomové pro něj však byly až tři zmíněné spolupráce s Denisem Villeneuvem a také soundtrack k Teorii všeho, za nějž dokonce získal Zlatý glóbus. Minulý rok jsme Jóhannssona nikde neslyšeli - u Blade Runnera 2049 byl totiž nahrazen Hansem Zimmerem a Benjaminem Wallfischem a u matky! došel společně s Darrenem Aronofskym k závěru, že film lépe funguje bez hudby. Jeho fanoušci se tak můžou těšit na drama The Mercy, biblickou Máří Magdalénu a thriller Mandy s Nicolasem Cagem, tím však (relativně) krátká Jóhannssonova kariéra skončí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Michael Bay se zajímá o Loba 10.2.2018

  Michael Bay se zajímá o Loba

  Po pátých Transformerech, to vypadá, že šestka jen tak nedorazí. A pokud ano, nebude u toho Michael Bay, který vyhrožuje odchodem už od třetího dílu. V tuhle chvíli nevíme, co bude "pan blockbuster" točit dál. Jednou z možností je ale celovečerák s Lobem, vesmírným lovcem lidí, proti němuž je Deadpool něžný slušňák. Studio Warner Bros. film chystá asi 15 let a v tuhle chvíli má scénář od Jasona Fuchse (Wonder Woman), jehož realizace by vyšla na 200+ milionů dolarů. Taková investice je samozřejmě nesmysl, a kupodivu to vědí jak Warneři, tak Bay. Lobo nutně potřebuje eRkový rating a daleko nižší rozpočet. Fuchs tedy začal scénář přepisovat, a pokud se výsledek zalíbí studiu i obletovanému režisérovi, Lobo od Michaela Baye se může brzy proměnit v realitu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Z Joaquina Phoenixe bude Joker 9.2.2018

  Z Joaquina Phoenixe bude Joker

  Studio Warner Bros. loni oznámilo, že hodlá vedle filmů z propojeného vesmíru od DC (Justice League a spol.) točit i separátní, "originálnější" comicsovky. První z nich bude gangsterka s Jokerem, která se má odehrávat v 80. letech v Gothamu a dohlíží na ni Todd Phillips (Pařba ve Vegas). A jelikož půjde o drsný eRkový biják, který by měl produkovat Martin Scorsese, s obsazením se nemířilo zrovna nízko. Původně se do role Jokera ukecával samotný Leonardo DiCaprio. Nakonec ji ale přijal Joaquin Phoenix, s nímž už musí "jen" dořešit všechny potřebné detaily. Phoenixův Joker každopádně nebude překážet Jaredu Letovi, který se jako součást propojeného vesmíru objeví v Sebevražedném oddílu 2, romanci Joker a Harley Quinn, dámské týmovce Gotham City Sirens a sólovce Harley Quinn. Tedy samozřejmě za předpokladu, že všechny tyhle filmy vzniknou...

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Od Hry o trůny ke Star Wars 7.2.2018

  Od Hry o trůny ke Star Wars

  Letos v květnu nás čeká spin-off s mladým Hanem Solem a v prosinci 2019 bude mít premiéru Epizoda IX. Tím však oznámené Star Wars filmy končí a stále nevíme, co přesně bude dál. Máme alespoň hrubou představou? To je samozřejmě jiná. Lucasfilm si totiž objednal novou trilogii od Riana Johnsona (Star Wars: Poslední z Jediů) a nyní uvrtal do dalších Star Wars Davida Benioffa a D.B. Weisse. Tvůrci seriálové Hry o trůny dostanou stejně jako Johnson velkou kreativní svobodu. To znamená, že si můžou svoje filmy umístit kam se jim zlíbí a nemusí se trápit ani s časovým zasazením nebo s návazností na předchozí celovečeráky. V překladu: Star Wars od Johnsona a Star Wars od Benioffa s Weissem nebudou nijak souviset se Skywalkery a s Epizodami I - IX (rozhodně nepůjde o Epizody X - XII). V obou případech dostaneme zbrusu nové postavy, s nimiž se podíváme do jiných koutů předaleké galaxie, což by mělo vést k originálním příběhům a ke dlouhé životnosti oblíbené sci-fi značky.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Barbar Conan míří do televize 6.2.2018

  Barbar Conan míří do televize

  Amazon dal před pár měsíci najevo, že si hodlá sehnat vlastní Hru o trůny. Krokem číslo jedna byl nákup televizních práv na Pána prstenů, z čehož se má ukuchtit prequel slavné filmové trilogie. Krok číslo dvě přichází nyní a je dost podobný - Amazon totiž chystá seriálového Barbara Conana, na něhož režijně dohlédne Miguel Sapochnik. Ano, za kameru usedne režisér největších dílů Hry o trůny, jenž nedávno rozjel drsnou sci-fi Altered Carbon. Hora svalů od Roberta E. Howarda by tak měla být v dobrých rukou, a navíc to vypadá, že se Hyborie podíváme ještě předtím, než Amazon poskládá dohromady novou Středozem.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Soderbergh se vrací do akce 5.2.2018

  Soderbergh se vrací do akce

  Začnou se hollywoodské filmy točit na iPhone? V nejbližší době to samozřejmě nehrozí, Steven Soderbergh si ale myslí, že pomalu míříme právě tímhle směrem. Co udělal proto, aby tenhle trend nastolil? Jednoduše se stal prvním známým režisérem, který natočil celovečerák na svůj telefon, a to v mohutném rozlišení 4K. Jeho horor Unsane bude mít premiéru za pár týdnů na Berlinale. Soderbergh ale už nyní hledí ke svému dalšímu projektu, jímž by mohl být akční thriller Planet Kill. Nástřel příběhu od Scotta Z. Burnse (Nákaza) a Jamese Greera (Chůva v akci) se zatím přísně tají. Název ale značí trochu větší biják, takže bude zajímavé sledovat, s čím Soderbergh vyrazí na plac tentokrát.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 108 215 321 428

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Severský filmový podzim 31.10.2010

  Severský filmový podzim

  Na měsíc listopad připravil Severský filmový klub filmový festival nazvaný Severský filmový podzim. Od neděle do středy tentokrát uvidíte devět filmů z Dánska, Švédska a Norska. Jako vždy je pamatováno i na sluchově postižené diváky a tři z filmů (Jen mraky hýbou hvězdami, Nepřítel lidu a Original) budou uvedeny s rozšířenými titulky pro neslyšící a na své si tentokrát přijdou i malí diváci uvedením rodinného filmu Jen mraky hýbou hvězdami.

  Festival otevírá v neděli 14. 11. v 16:00 (Brno 16:30) zmíněný rodinný film Jen mraky hýbou hvězdami. Norské drama pojednává o ztrátě v rodině způsobené nemocí a postupném vyrovnávání se s ní z pohledu jedenáctileté Marie. V 18:00 (Brno 18:45) následuje norský snímek Nepřítel lidu podle stejnojmenného dramatu Henrika Ibsena, který bylo možné bez potíží zasadit do dnešní doby, neboť témata jako konflikt spravedlnosti s mocenskými zájmy a následné zbavování se svých „nepřátel“, kteří tyto zájmy ohrožují, jsou velmi aktuální i dnes. Jako poslední tento den bude ve 20:00 (Brno 21:00) uveden dánský snímek Thomase Vintenberga Největší hrdinové, road-movie v severském stylu se vším, co k tomu patří - se zběsilým mixem dramatu, humoru, napětí a zejména s ústřední dvojicí Thomas Bo Larsen / Ulrich Thomsen, která filmu dodává na tempu.

  Druhý den přehlídky 15. 11. začíná v 18:00 (v Brně 18:45) norským film Pět lží. Tato směsice komedie a dramatu pojednává o třech outsiderech, kteří žijí ve stínu Norska, jak ho známe - plného úspěchu a blahobytu, ovšem i ti si zaslouží své místo pod sluncem. Ve 20:00 (v Brně ve 21:00) následuje dánské drama Síla Severu, zaměřené na tři mladé lidi v zajetí současných nebo minulých drogových závislostí, kteří se každý po svém snaží o únik a změnu.

  V úterý 16. listopadu je na programu v 18:00 (Brno 18:45) Dům bláznů, norské drama o dívce, kterou hledání úniku před světem zavede do psychiatrické léčebny, kde prochází všelijakými terapiemi a kde se také setkává s nejrůznějšími, jen ne obyčejnými lidmi, kteří mají ovšem něco do sebe. Ve 20:00 (v Brně 21:00) bude uveden švédský snímek Lidé z Dalarny, o venkovanech v odlehlé krajině Dalarny, o Mie, která odtamtud kdysi odešla do města, o starých bolístkách, které si snad všichni v sobě chovají a které vyplavou na povrch přesně v ten správný čas - na oslavě narozenin hlavy rodiny a místní autority.

  Poslední den festivalu 17. listopadu uvidíte nejprve v 18:00 (Brno 18:45) dánsko-švédský film Originál, v němž se Henry rozhodne, že přestane být chameleonem a chovat se podle představ ostatních a stane se originálem. Že cesta nebude přímá, je jasné, zvlášť když si k tomu přibere pár drobných úkolů, jako osvobodit matku z ústavu nebo najít pravou lásku. Posledním snímkem festivalu Severský filmový podzim bude ve 20:00 (21:00 v Brně) dánsko-švédský thriller Co nikdo neví o tom, jak zdánlivě náhodná rodinná tragédie pomůže poodhalit fakta o nejbližších příbuzných, o kterých předtím nikdo neměl ani tušení... Promítá se v HD kvalitě!

  Bližší informace naleznete na stránkách www.sfklub.cz, kde si můžete také zasoutěžit o volné vstupenky na celý Severský filmový podzim. (Bart)
 • Obrázek k novince Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu 23.10.2010

  Lloyd Kaufman na Bloody Xmas Festu

  Hororový guru, na kterém vyrostl Quentin Tarantino, přijíždí! Lloyd Kaufman hlavním hostem 2. ročníku Bloody Xmas festu. Lloyd Kaufman je hororová legenda. Quentin Taratino, který na Kaufmanově poetice vyrostl, nosí hodinky s jeho maskotem Toxiem a ve filmu Od soumraku do úsvitu můžete najít několik přímých odkazů na Kaufmanovy filmy. Diváci i filmaři se také mohou těšit na jeho přednášku o natáčení nízkorozpočtových filmů. Lloyd Kaufman není jediným zahraničním hostem, na kterého se mohou diváci těšit. Přijedou také organizátoři slovinského festivalu Grossmann Film Festival. Bloody Xmas Fest je největší akcí v oblasti filmového hororu a science-fiction pořádané v České republice. Jeho cílem je seznámit diváky s tím nejzajímavějším co filmový horor v současnosti nabízí. Praktickou stránkou festivalu je soutěž o nejlepší krátký hororový film, jejíž vítězzíská HD kameru značky JVC, se kterou může snadněji pokračovat ve filmové kariéře.

  Součástí programu je také premiéra exkluzivního rozhovoru s Jiřím Kajínkem pořízeného tvůrci filmu Kajínek ve vězení. Zúčastněným filmařům Bloody Xmas Fest nabídne možnost prezentovat námět na hororovou povídku v rámci tzv. pitchingu. BXM využívá zázemí s úspěchem už 15 let pořádaného Festivalu fantazie. Další informace na www.bloodyxmas.com. (POMO)
 • Obrázek k novince Dobrý rodák Vojtěch Jasný 16.10.2010

  Dobrý rodák Vojtěch Jasný

  Historicky nejrozsáhlejší přehlídka českých a zahraničních filmů legendárního režiséra se uskuteční v brněnském kině Art od 18. do 24. října 2010. Vojtěch Jasný začínal (ve dvojici s Karlem Kachyňou) budovatelskými dokumenty, poté se stal jedním z hlavních představitelů kritického filmu a tvůrcem osobitého autorského stylu. V 60. letech proslul jako básník filmového plátna a mezinárodně ceněný tvůrce. Do dějin vstoupil jako jedna z legendárních osobností, jež formovala moderní tvář české kinematografie (filmy Touha, Až přijde kocour, Všichni dobří rodáci a další). V roce 1970 odešel na protest proti okupaci do exilu, žil v Salcburku a v Mnichově a od roku 1984 je bytem v New Yorku.

  Retrospektivní přehlídka představí jeho dílo v dosud nevídaném rozsahu a rozmanitosti, a to včetně jeho zahraniční tvorby, která zůstává dodnes téměř neznámá. Projekce budou uvedeny kinolektoráty a následovány besedou s tvůrcem. Součástí přehlídky je také výstava fotografií z Jasného filmů (kino Art) a vůbec první výstava jeho uměleckých fotografií (Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác). Celý podnik se koná za Jasného osobní účasti a u příležitosti jeho 85. narozenin. Přehlídku pořádají Brněnské kulturní centrum ve spolupráci s Ústavem filmu a audiovizuální kultury FF MU, pod záštitou rektora Masarykovy univerzity prof. Petra Fialy a za finančního přispění Jihomoravského kraje.

  Bližší informace najdete na www.bkc.cz.

  Foto © Jaromír Komárek

  (Bart)
 • Obrázek k novince Zažijte čtvrtou dimenzi filmu! 7.10.2010

  Zažijte čtvrtou dimenzi filmu!

  Šestý ročník největší výstavy na téma domácí zábavy v České republice Home Cinema Praha 2010 proběhne od 14. do 16. října 2010. Hlavní vchod na výstavu je z ulice Radlická 1g Praha 5 – Smíchov. Otvírací doba 10.00 až 18.00. Vstupné na každý den výstavy činí 100 Kč. Šestý ročník nabídne takřka 30 expozic, zhruba 130 značek a více než 500 exponátů. Oproti předchozím ročníkům, kdy Home Cinema Praha představovala vysoké rozlišení obrazu, se letošní zaměří také na zcela nové technologie pro toto desetiletí jako D-Box Home Theater, 3D obraz nebo HD TV. Zároveň se na ní mohou návštěvníci seznámit s exkluzivním uvedením nových řad modelů pro rok 2010, kdy se Home Cinema Praha 2010 stane první výstavou, kde se novinky od legendárních značek představí na českém trhu. Návštěvníkům lze garantovat, že naplní slogan výstavy: „Uvidíte nejlepší obraz, uslyšíte nejlepší zvuk“. Za ojedinělou atrakci pro návštěvníky letošního ročníku lze označit D-BOX Home Theatre. Spojením obrazu, zvuku a pohybu vzniká jeden z nejúžasnějších a nejintenzivnějších zážitků v zábavní sféře. Více informací najdete na www.homecinema.cz. (POMO)
 • Obrázek k novince Vítejte v KLDR! Zdarma! 5.10.2010

  Vítejte v KLDR! Zdarma!

  Provozovatelé portálu pro online distribuci dokumentárních a experimentálních filmů Docalliancefilms.cz nabízí od pondělí 4. října do následujícího pondělí 11. října zdarma k vidění film Vítejte v KLDR! Režisérka Linda Jablonská byla za svůj snímek o zájezdu do Korejské lidovědemokratické republiky nominována na Českého lva. V kinech film vidělo 8 000 diváků, což je od uvedení do distribuce v roce 2009 po Katce a Oku nad Prahou třetí nejnavštěvovanější dokumentární film v českých kinech. Touto akcí startuje portál tzv. český filmový podzim, v rámci kterého poskytne online divákům další filmy, mezi nimi třeba Českou RAPubliku Pavla Abraháma.

  Na www.docalliancefilms.cz je možné vidět řadu dalších českých dokumentů, například Marcelu Heleny Třeštítkové, Občana Havla Pavla Kouteckého nebo filmy Víta Klusáka, Radima Procházky, Eriky Hníkové a dalších nejen českých dokumentárních tvůrců. Server celkově nabízí přes 400 dokumentárních i tzv. experimentálních filmů, z nichž čtyřicet procent je možné sledovat v českém nebo slovenském jazyce, zbytek je opatřen anglickými titulky. Na filmy je možné dívat se celoročně za drobný poplatek, čas od času však server nabízí filmy návštěvníkům zdarma jako nyní v případě filmu Vítejte v KLDR! (Cervenak)
 • Obrázek k novince Das FilmFest 2010 2.10.2010

  Das FilmFest 2010

  Dvě města, tři kina, čtyři tematické sekce, deset večerů, na tři desítky hraných a dokumentárních snímků – již za pár dní se popáté vrátí divácky oblíbená filmová přehlídka přinášející výběr toho nejzajímavějšího z aktuální německy mluvené kinematografie. Pod názvem DAS FILMFEST od 6. do 10. října ovládne plátna kina Lucerna a Evald a poté se jako v minulých letech přesune do Brna. Pečlivě vybraná díla německé, rakouské a švýcarské filmové produkce, často s úspěchem promítaná na letošním Berlinale, budou uvedena ve čtyřech sekcích. Tematicky obzvlášť atraktivní je první z nich – „Am Limit“ - zabývající se životem „na hraně“ společnosti či za hranicemi konvencí. Naopak uvnitř hranic regionu Tyrolských Alp se drží sekce „IFFI Fokus Tirol“. Snímky v sekci „MusikMania“ vzdávají hold hudbě. Současné práce uznávaných režisérek a režisérů i nastupující generace uvede „Noc krátkých filmů“.

  Pro zahájení 5. ročníku festivalu byl vybrán rakousko-německý snímek Lupič - příběh úspěšného maratónského běžce a sériového bankovního lupiče v jedné osobě. Za pozornost stojí také film Cizinka, který v roce 2010 natočil německá režisérka Feo Aldag. Aktuální téma, dobře napsaný, důsledně zinscenovaný a dojemný film se skvělými hereckými výkony – to jsou hlavní důvody, proč byl právě tento snímek vybrán, aby se za Německo utkal v oscarovém klání o nejlepší neanglicky mluvený film. Dodatečně (a příznačně) rozšíří programovou nabídku také nedávno dokončený a již hojně diskutovaný Habermannův mlýn vyprávějící o poválečném odsunu Němců na pozadí jedné rodinné historie. Hned dvojice snímků je pak věnována neblaze proslulému filmovému tvůrci Veitu Harlanovi a jeho snímku Žid Süss. 70 let po jeho premiéře natočil Oskar Roehler historii vzniku tohoto filmu, pro jehož uvádění platí dodnes velmi přísné podmínky. Hlavních rolí ve snímku Žid Süss – Film bez svědomí se přesvědčivě ujali hvězdní rakouští a němečtí herci Tobias Moretti, Martina Gedeck a Moritz Bleibtreu v roli Josepha Goebbelse. Více informací a program naleznete na www.dasfilmfest.cz. (POMO)
 • Obrázek k novince Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2010 27.9.2010

  Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2010

  Ve dnech 30. 9. - 2.10. 2010 se v Písku koná jubilejní 10. Ročník MFSF Písek, na jehož vzniku se podílí studenti SVOŠF a FAMO Písek. Kromě soutěžních filmů studentů filmových škol z celého světa se můžete těšit na celovečerní filmy Scott Pilgrim proti zbytku světa, Machete či Kajínek. Do křesla předsedkyně poroty letos usedla umělecká ředitelka KVIFF Eva Zaoralová. Soutěžní filmy budou hodnotit herečka a producentka Deana Jakubisková-Horváthová, herec Petr Brukner, uruguayský kameraman Pablo Berti a vítěz hlavní ceny MFSF Písek 2009 Jong-woo Lee. V pátek soutěžní projekce navíc doplní blok filmů hendikepovaných tvůrců, který vznikl ve spolupráci s Mental Power Prague Film Festival a evropskými ústavy sociální péče. V rámci programu hendikepovaných umělců vystoupí skupina Vega a klientky pečovatelského domu PETRA Mačkov. Na návštěvníky čekají zajímavé workshopy Víta Komrzého ze společnosti UPP, Michaely Pavlátové, Varhana Orchestroviče Bauera či Tomasze Pobóg-Malinowského. Chybět nebude ani doprovodný program pro děti v podobě divadelních představení a zábavných soutěží. Po setmění se Písek rozezní pod taktovkou kapel Tata Bojs, Jamchestra, Green Smatroll, WWW, Maradona Jazz a DJů Mardoši, Zig Zaga či En.dru. Více informací na www.filmfestpisek.cz. (POMO)
 • Obrázek k novince Distribuční projekt Manifesto 3.9.2010

  Distribuční projekt Manifesto

  ... přináší do vybraných kin v České republice devět kvalitních, pečlivě vybraných filmů, které jsou masově navštěvované na velkých filmových festivalech. MANIFESTO je projektem distribuční společnosti 35 mm HCE. Podstatou celé akce je nabídnout vybraným českým kinům a divákům uvedení kolekce tzv. „festivalových hitů“ v exkluzivní předpremiéře a ve formě putovního minifestivalu v rámci krátkého časového úseku – jednoho týdne. MANIFESTO se bude postupně každý týden konat v sedmi regionech (každý region tvoří vždy dva kraje), v každém z nich jen v omezeném počtu kin, které jsou ochotné vytvořit v programu kin místo i pro tuto mimořádnou akci.

  Základním principem výběru snímků je nejenom kvalita a úspěšné festivalové uvedení, ale i žánr filmu. Snahou pořadatelů je vytvořit a divákům nabídnout kolekci filmů různorodých žánrů a oslovit tak různorodé cílové a zájmové skupiny. Do výběru se tedy dostala jak díla slavných filmových režisérů, tak i snímky debutantů či méně známých tvůrců v pestrém výběru témat i žánrů.

  Díky projektu se tak do českých kin konečně dostane neprávem opomíjený slovenský film Juraje Nvoty Muzika, který někteří slovenští kritici označují jako nejlepší slovenský film desetiletí. V exkluzivní předpremiéře bude v DCP projekci a ve festivalové verzi uveden film Nikity Michalkova Unaveni sluncem 2: Odpor. Nejen milovníky klasika francouzské komedie Jacquesa Tatiho jistě potěší uvedení animovaného filmu Iluzionista, který byl natočen podle originálního scénáře tohoto legendárního francouzského režiséra.

  Celý seznam filmů a další podrobnosti naleznete ve speciální sekci projektu MANIFESTO na ČSFD nebo přímo na oficiálních stránkách projektu. (Bart)
 • Obrázek k novince Fresh Film Fest 2010 o krok blíž! 11.8.2010

  Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

  Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O'Malleyho, kterou natočil britský režisér Edgar Wright, u nás známý například komedií Jednotka příliš rychlého nasazení. Do hlavní role obsadil Michaela Ceru, jenž si zahrál mladistvého otce ve filmu Juno. V programu bude uveden i celovečerní dokument režiséra filmů Borat a Bruno Larryho Charlese s názvem Religulous, ve kterém si režisér vzal tentokrát na mušku náboženství, nebo napínavý a emocionálně vypjatý thriller, debut scenáristy a režiséra J Blakesona, Zmizení Alice Creedové. Ctitele kultovních britských seriálů potěší projekce celé série The Mighty Boosh a britcomu Garth Marenghi’s Darkplace.

  Fresh Film Fest nabídne sekci "Critics’ Circle Choice", která je výsledkem spolupráce se svazem britských kritiků v čele s jejím předsedou Jasonem Solomonsem z The Guardian. Kritici vybrali kolekci krátkometrážních filmů, které je v posledních letech zaujaly, a jejichž tvůrce považují za velké talenty britské kinematografie. "Lekce" je sekcí, kde známá osobnost vybírá české filmy, které ji výrazně ovlivnily nebo které pro své kvality doporučuje divákům festivalu. Tentokrát bude v režii Petra Zelenky, ten vybral tři snímky z filmografie zapomenuté postavy českého filmu Jana Moravce. Uvedeny budou i Zelenkovy filmy Visací zámek, Mňága Happy End a Knoflíkáři. Součástí festivalu budou i projekce pod širým nebem. Letní kino Střelák uvede například právě snímek Religulous a Kdo chce zabít Jessii? a druhá letní scéna v parku Parukářka nabídne zdarma projekce filmů Zoufalci, Knoflíkáři, Dvojka či Harry Brown. Více informací na www.freshfilmfest.net, kompletní program festivalu zde.

  A na závěr překvapení! Ochutnávku šesti vybraných filmů Fresh Film Festu v plné délce můžete zhlédnout exkluzivně pouze na ČSFD:
  You and Me (Německo, 2009)
  Enterprisse (Argentina, 2010)
  Homeland (Česko, 2009)
  UFF (Česko, 2009)
  Infinite Memory (Španělsko, 2010)
  Laufende Geschäfte (Německo, 2009) (POMO)
 • Obrázek k novince Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu 31.7.2010

  Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

  CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už pravidelně přináší fanouškům scifi možnost setkat se s hvězdami populárního fenoménu Star Trek. Letos do Prahy zavítá exkluzivní host – herečka Nana Visitor, známá jako Kira Nerys ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Fanoušci se mohou zúčastnit panelové diskuze, po které bude následovat autogramiáda. Nebudou chybět ani hosté z řad českých herců a dabérů. Účast v diskuzi přislíbili například Pavel Soukup, Bohdan Tůma nebo Jana Musilová, ti všichni propůjčili své hlasy populárním startrekovým postavám. V rámci doprovodného programu, který je věnovaný NASA a vesmírným programům, vystoupí popularizátor kosmonautiky a pracovník Akademie věd ČR Antonín Vítek. Zájem vystoupit projevil i první československý kosmonaut Vladimír Remek. Na programu je také speciální představení maňáskového divadla Kačenka v galaxii divů, herecká soutěž o zajímavé ceny, předávání filmových cen Zlatý tribl, workshop výroby tématických voodoo panenek – Trekenek, přednášky, prodej startrekových suvenýrů, netradiční výstava či možnost vyzkoušet hry Dance dance revolution a twister. Podrobné informace o programu a způsobu registrace najdete na adrese: www.czechtrek.cz. (POMO)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace