Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 17.9.2019

  Kronika Královraha hledá nový domov

  Zatímco se s fantasy seriály roztrhl v posledních letech pytel, a začíná být trochu obtížné sledovat, která stanice chystá co, existuje jeden projekt, který za pozornost vskutku stojí. Je jím sága Kroniky královraha od spisovatele Patricka Rothfusse. Práva na velebenou knižní sérii vlastní studio Lionsgate TV, které se před pár lety dohodlo se stanicí Showtime, že společně vytvoří seriálovou adaptaci. Na tu pak měl kreativně dohlížet Lin-Manuel Miranda (Hamilton, Mary Poppins se vrací), jehož hudební nadání hrálo v celém konceptu velkou roli, protože hudba je jedním z hlavních aspektů celé série.

   

  Přetočme list, prioritou stanice Showtime je v současnosti akční sci-fi série Halo, jejíž rozpočet neustále roste, a z toho důvodu se zástupci stanice rozhodli, že Kroniku královraha (rovněž finančně náročný projekt) raději pustí. Práva jsou tak zpátky u Lionsgate TV, které teď celý projekt, včetně několika již hotových scénářů, nabízí dalším stanicím a streamovacím službám, mimo jiné i rozhazovačnému Applu. Studio projektu nicméně hodně věří a vidí v něm velký potenciál, což dokazuje i fakt, že kromě seriálu chystá také herní adaptaci, a především film, pod kterým je podepsán režisér Sam Raimi.

   

  Knižní série vypráví příběh Kvotheho, hudebníka a dobrodruha, který v dětství ztratil rodiče, později se naučil umění magie, přežívat v divočině, boj zblízka, ale třeba i herectví a další užitečné věci, které z něj udělají legendárního hrdinu. Kdo četl knihy ví, že se jedná o takový zábavný mix Harryho Pottera a Hry o trůny, a vidět tenhle svět zpracovaný v nějakém vizuálním médiu by určitě stálo za to. Knižní trilogie momentálně čítá knihy Jméno větru a Strach moudrého muže, přičemž poslední knížka Dveře z kamene zatím nemá stanovené datum vydání.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.9.2019

  Nabarvené ptáče v souboji o Oscara

  Česká filmová a televizní akademie vybrala snímek Nabarvené ptáče scenáristy a režiséra Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara za nejlepší zahraniční film. Tedy informace, která vzhledem k vývoji posledních týdnů nepřekvapí vůbec nikoho. Snímek byl nejprve uveden na filmovém festivalu v Benátkách, kde získal ocenění od studentské poroty a taky pověst filmu, kvůli kterému diváci opouští sály. Poté se promítal na festivalu v Torontu, jenž se považuje za vstup na americký trh, a čerstvě za sebou má taky první velký víkend v českých kinech. Film je velkým úspěchem nejen pro jeho tvůrce, ale i českou kinematografii, která je díky němu zase jednou světová, logicky tak akademie nemohla nominovat žádný jiný. Jestli se Nabarvené ptáče dostane do užšího výběru, se dozvíme už v prosinci, nominace se pak následně oznamují v lednu. Přímý přenos 92. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd́ se uskuteční 9. února 2020 v Los Angeles.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.9.2019

  Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

  Další Oscarový adept je na světě. Diváckou cenu na festivalu v Torontu si totiž čerstvě odnesl snímek Jojo Rabbit režiséra Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok). Snímek se odehrává v nacistickém Německu a je v podstatě válečnou satirou. Jednu z hlavních rolí ve filmu stvárnila taky Scarlett Johansson. Důležité je pak zmínit, že celkově pět z posledních dvaceti vítězů divácké ceny v Torontu si nakonec došlo také pro Oscara za nejlepší film. Tím posledním byla Zelená kniha z roku 2018. Na druhém místě skončil film Marriage Story, také se Scarlett Johansson, a třetí pozice náslendě připadla snímku Parazit.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.9.2019

  Tvůrci Přátel vyvrátili možnost reunionu

  Milujete sitcom Přátelé do takové míry, že si jej se železnou pravidelností pouštíte čtyřikrát do roka, Rachel je jméno vaší vysněné polovičky, kvůli Rossovi jste chtěli pracovat s dinosaury, a svůj sarkasmus už od útlého věku tvarujete podle Chandlera? Pak vás vítám do klubu. Zároveň to znamená, že vám letos neuniklo pětadvacáté výročí od premiéry, které se dá v zámoří oslavit třeba návštěvou remasterovaných epizod přímo v kinech, nebo pak ve zbytku světa například koupí limitované edice lega s pověstnou kavárnou Central Perk. Tvůrci pak při této příležitosti o víkendu uspořádali taky speciální výroční panel, kde si Marta Kauffman a David Crane povídali o všem možném i nemožném, no a došlo i na řeči týkající se reunionu/rebootu.

   

  Scenáristé a showrunneři kultovního seriálu pak mnohé fanoušky nejspíš zklamou. Podle nich se totiž ničeho takového nikdy nedočkáme, a to ze dvou důvodů. Tím prvním je, že návrat ke starším postavám by prý nefungoval, jelikož celé téma seriálu bylo o zachycení období života, kdy jsou vaši přátelé vaší rodinou. A to se bohužel s příchodem opravdové rodiny nevyhnutelně změní. Tím druhým důvodem pak je prostě jen obyčejné přiznání si faktu, že by to podruhé s velkou pravděpodobností nebylo tak dobré. Oba tvůrci jsou naprosto spokojení s tím, co vytvořili, a nevidí důvod k tomu, aby se to snažili zopakovat. No a nám nezbývá než souhlasit. Nebo to snad vidíte jinak?

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.9.2019

  Micheal Fassbender nasadí kopačky

  Režisér Taika Waititi se po úspěchu třetího Thora stal hodně horkým zbožím, v rámci několika málo měsíců tak stihl satiru zrežírovat Jojo Rabbit, upsat se hrané Akiře, stejně jako čtvrtému Thorovi, natočit epizodu Mandaloriana, jako herec se přidat k The Suicide Squad, a do toho všeho si ještě najít čas letos na podzim na režii malého dramatu Next Goal Wins pro Fox Searchlight. To má teď podle všeho prioritu a potvrzuje to i fakt, že film právě obsadil hlavní roli. V té se objeví Michael Fassbender, který by měl ztvárnit postavu holandského trenéra fotbalu, který se pokusil udělat z amerického týmu nečekané vítěze. Film vychází ze stejnojmenného dokumentu z roku 2015 a dočkáme se ho v kinech v příštím roce.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.9.2019

  Abrams odmítl Apple, upsal se WarnerMedia

  Služby režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) si chtěl v Hollywoodu už delší dobu pojistit takřka každý. Nakonec se to povedlo společnosti WarnerMedia, pod kterou pochopitelně spadají filmová i herní studia, nebo například nadcházející streamovací služba. Původně padaly částky jako 500 milionů dolarů, později však vyšlo najevo, že Abrams podepsal smlouvu na pět let za 250 milionů a pod novým kontraktem bude dohlížet hned na několik projektů naráz.

   

  Nově jsme se ale dnes zároveň dozvěděli, že lidé z WarnerMedia rozhodně nenabídli nejvíc. O Abramse totiž vehementně usiloval také Apple, který byl ochoten za režisérovi služby zaplatit sumu v rozmezí 750 milionů až 1 miliardy. Ano, miliardy. Dolarů. A proč se jim to nepovedlo? Najevo vyšly dva problémy. Ten první, že smlouva by byla exkluzivní a tím pádem by se musel zbavit všech ostatních závazků, a tím druhým byl nedostatek zajímavých franšíz. Apple totiž nevlastní práva vůbec k ničemu a to by vzhledem k dosavadním projektům, na kterých Abrams dělal, byl dost velký problém. Režisér tak šel s Warnery.

   

  Každopádně nás teď asi čekají různé spekulace na téma Abrams a DC filmy jako Green Lantern Corps nebo pokračování Muže z oceli. Většinu z nich bychom však měli brát s rezervou. Alespoň do té doby, než nezazní jakékoli potvrzení přímo z režisérových úst.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.9.2019

  Hra o trůny fasuje další spin-off

  Zatímco jeden seriál ze světa Hry o trůny pracovně pojmenovaný jako Bloodmoon nebo taky Long Night už kabelovka HBO potichu natáčí, dostali jsme nyní čerstvě zprávu, že se blíží ke schválení další. Ten by se pak neměl odehrávat tisícovky let před událostmi hlavní série tak jako ten první, ale místo toho se posuneme jen tři sta let do minulosti a podíváme se v něm na začátky dračího rodu Targaryenů. Projekt pochází pochopitelně z hlavy G. R. R. Martina, je pod ním však podepsaný taky Ryan Condal (Rampage Ničitelé). Příběh pak bude z velké části adaptovat román Oheň a krev, který vyšel v loňském roce a tohle období poměrně do detailů zachycuje. Dříve než v roce 2021 se však nového seriálu nedočkáme.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 12.9.2019

  Netflix už se připravuje na příští Oscary

  Loni to byl snímek Roma, letos pak bude Netflix zkoušet štěstí na Oscarech nejen s Irishmanem Martina Scorseseho, ale taky filmy Stevena Soderbergha (The Laundromat) či Noaha Baumbacha (Marriage Story). A nyní už se pomalu oči upírají k příští oscarové sezóně. Tu si nyní Netflix pojistil zatím nepojmenovaným snímkem od režiséra Alexandera Paynea (Nebraska), v němž si hlavní roli zahraje Mads Mikkelsen (Hon). Ten pak bude vyprávět o dánském novináři, jenž se vydá kvůli příběhu na cestu napříč Amerikou, a přitom mu bude dělat společnost jeho dcera. Payne má rovněž rozdělaný snímek The MenuEmmou Stone, který je stále ve vývoji, novinka s Mikkelsenem ale nyní dostane prioritu. Scénář k novému filmu napsal Erlend Loe (Na sever).

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 12.9.2019

  Deakins a ztráta středněrozpočtových filmů

  Pokud sledujete filmové odvětví, chodíte do kina a k mé radosti čtete zdejší novinky, pravděpodobně vám neuniklo, že středněrozpočtové filmy a dramata pro dospělé v posledních letech prakticky zcela vymizely z kin. Důvod je prostý. Velká studia jako Disney spoléhají už čistě na blockbusterovou tvorbu, zatímco ta nezávislá studia jako Blumhouse nebo A24 pro změnu vsází na nezávislé, nízkorozpočtové filmy, které mají potenciál překvapit v box office. A přesně to je důvod, proč si nyní uznávaní kameramani jako Roger Deakins (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Tahle země není pro starý) nebo Rachel Morrison (Mudbound, Black Panther) v rozhovoru se serverem IndieWire postěžovali, že mají problém najít práci, která by je vzrušovala.

   

  „V tuhle chvíli je to volba mezi obřími filmy se všemi hračkami, které bychom si mohli přát, které jsou ale naprosto bezvýznamné, a malými snímky se skvělými záměry, na které ale není buď dost času, nebo peněz, aby mohly být skvělé. Je to těžká pozice,“ komentuje současný stav Morrison.

   

  Ztrátu středněrozpočtových filmů pociťuje i jeden z nejvyhledávanějších mistrů ve svém oboru, oscarový Roger Deakins. Ten má za sebou čerstvě drama Stehlík, které právě patří k těm světlým výjimkám, což známý kameraman nezapomněl zmínit. „Jsem nesmírně vděčný za každý takový film. V dnešní době jsou takové filmy vzácnost. Středněrozpočtových filmů je čím dál tím méně, naštěstí jsou tu ještě nízkorozpočtové, které lidem díkybohu dovolí experimentovat, pak jsou zde ještě blockbustery, velké akční snímky a komiksové filmy, ale projektů jako Stehlík ubývá. Je to smutné,“ uzavírá tvůrce.

   

  Shodou okolností Deakins stihl promluvit i na téma Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. O filmu režiséra Andrew Dominika se často říká, že má jednu z nejlepších kamer jednadvacátého století, a kdo film viděl, může jen těžko něco namítat. Snímek s rozpočtem 30 milionů dolarů ovšem v kinech vydělal pouhých 15 milionů celosvětově a zařadil se tak k největším propadákům roku 2007. Nyní se Deakins svěřil, že film existuje také v prodloužené verzi, která má přes tři hodiny, a podle něj je tenhle sestřih ještě o něco lepší než ten, který šel původně do kin. I proto by si přál, aby se film v této podobě časem objevil třeba na službě Criterion. Podle jeho slov to ale v současnosti není příliš pravděpodobně. Navíc samotný režisér prý byl s kino sestřihem spokojený, takže zde ani není vůle něco takového udělat.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 11.9.2019

  Kdo v Hollywoodu nechce psát Star Wars?

  Následující novinka je lehce unikátní v tom, že místo filmu, který vzniká, řeší potenciální projekt, jenž nikdy nevznikl. A zajímavé je to z toho důvodu, že tím projektem byl snímek ze světa Star Wars, který studio Lucasfilm nabídlo scenáristům úspěšného hororu Tiché místo. Bryan Woods a Scott Beck se de facto přes noc stali díky hitu s Johnem Krasinskim v Hollywoodu velmi horkým zbožím, což vedlo k otevření hned několika dveří naráz. Jednou z těch atraktivnějších nabídek pak byly právě i filmové Star Wars, nebo případně Indiana Jones.

   

  Oba tvůrci podle všeho jednali se zástupci studia nějakou dobu před tím, než se nakonec rozhodli nabídku zdvořile odmítnout. Důvod nyní odhalili v nedávném rozhovoru. Podle jejich slov se víc zajímají o vytváření nových nápadů a nových hrdinů, ze kterých se jednou můžou vyklubat příští Star Wars, nebo příští Indiana Jones, místo aby svoji fantazii podřizovali již zavedeným látkám. Na jednu stranu je to škoda, protože by tvůrci jistě přinesli do těchto franšíz něco nového, na tu druhou je ale hezké vědět, že někdo v Hollywoodu stále touží po vyprávění originálních látek.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 131 261 390 520

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 15.12.2010

  Královské i sociální Zlaté glóby

  Osmašedesáté udělování „oscarových předskokanů“ se odehraje v lednu, nominace známe od včerejška. Co se týče počtu nominací, vede britské drama s údajně excelentním Colinem Firthem The King´s Speech s celkově sedmi zářezy. V těsném závěsu se drží šestkrát nominovaný Fincherův The Social Network, který bude ale favoritem udělování, protože už získal snad všechny filmové ceny, které se takhle koncem roku udělují. Půl tuctu nominací má i boxerské drama The Fighter (stojí za pozornost, že z toho jsou čtyři herecké), pak jsou tady se čtyřmi nominacemi Black Swan, Počátek a Děcka jsou v pohodě. V televizních kategoriích podle očekávaní vládnou gangsterské Impérium – Mafie v Atlantic City (Steve Buscemi je hereckým favoritem), historické The Pillars of the Earth a válečný Pacifik, mezi nejlepší dramatické seriály se propracovala i zombie jatka The Walking Dead.

  Pokud bychom měli mluvit o nějakých překvapeních, pak je to málo nominací pro americkými kritiky oslavované Affleckovo Město (pouze Jeremy Renner za vedlejší roli) či vůbec žádné pro nadšenými ohlasy provázený coenovský western Opravdová kuráž. Celá sbírka obrovských WTF nás pak čeká v kategoriích muzikál a komedie, kde je kupříkladu nominovaný kritiky zdevastovaný propadák Cizinec s Johnnym a Angelinou, ale i rozpačitě přijatá Alenka v říši divů nebo důchodcovská akce Red.

  Nejlepší drama
  Black Swan
  The Fighter
  The King's Speech
  Počátek
  The Social Network

  Nejlepší komedie nebo muzikál
  Alenka v říši divů
  Cizinec
  Děcka jsou v pohodě
  Red
  Varieté

  Nejlepší herec v dramatu
  Jesse Eisenberg (The Social Network)
  Colin Firth (The King's Speech)
  James Franco (127 Hours)
  Ryan Gosling (Blue Valentine)
  Mark Wahlberg (The Fighter)

  Nejlepší herečka v dramatu
  Halle Berry (Frankie and Alice)
  Nicole Kidman (Rabbit Hole)
  Jennifer Lawrence (Winter's Bone)
  Natalie Portman (Black Swan)
  Michelle Williams (Blue Valentine)

  Nejlepší herec v komedii nebo muzikálu
  Johnny Depp (Alenka v říši divů)
  Johnny Depp (Cizinec)
  Paul Giamatti (Barney's Version)
  Jake Gyllenhaal (Láska a jiné závislosti)
  Kevin Spacey (Casino Jack)

  Nejlepší herečka v komedii nebo muzikálu
  Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
  Anne Hathaway (Láska a jiné závislosti)
  Angelina Jolie(Cizinec)
  Julianne Moore (Děcka jsou v pohodě)
  Emma Stone (Easy A)

  Nejlepší herec ve vedlejší roli
  Christian Bale (The Fighter)
  Michael Douglas (Wall Street: Peníze nikdy nespí)
  Andrew Garfield (The Social Network)
  Jeremy Renner (The Town)
  Geoffrey Rush (The King's Speech)

  Nejlepší herečka ve vedlejší roli
  Amy Adams (The Fighter)
  Helena Bonham Carter (The King's Speech)
  Mila Kunis (Black Swan)
  Melissa Leo (The Fighter)
  Jacki Weaver (Království zvěrstev)

  Nejlepší režie
  Darren Aronofsky (Black Swan)
  David Fincher (The Social Network)
  Tom Hooper (The King's Speech)
  Christopher Nolan (Počátek)
  David O. Russell (The Fighter)

  Nejlepší scénář
  127 Hours (Danny Boyle, Simon Beaufoy)
  Děcka jsou v pohodě (Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg)
  The King's Speech (David Seidler)
  Počátek (Christopher Nolan)
  The Social Network (Aaron Sorkin)

  Nejlepší píseň
  Country Strong (Coming Home)
  Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (There's A Place For Us)
  Na vlásku (I See the Light)
  Varieté (Bound to You)
  Varieté (You Haven't Seen The Last of Me)

  Nejlepší hudba
  127 Hours (A.R. Rahman)
  Alenka v říši divů (Danny Elfman)
  The King's Speech (Alexandre Desplat)
  Počátek (Hans Zimmer)
  The Social Network (Trent Reznor, Atticus Ross)

  Nejlepší animovaný film
  Iluzionista
  Já, padouch
  Jak vycvičit draka
  Na vlásku
  Toy Story 3: Příběh hraček

  Nejlepší cizojazyčný film
  Biutiful (Mexiko, Španělsko)
  Hævnen (Dánsko)
  Io sono l'amore (Itálie)
  Koncert (Francie, Itálie, Rumunsko, Belgie)
  Kray (Rusko)

  Nejlepší seriál – Drama
  Dexter
  Dobrá manželka
  Impérium - Mafie v Atlantic City
  Mad Men
  The Walking Dead

  Nejlepší serial – Komedie
  The Big C
  Glee
  Nurse Jackie
  Studio 30 Rock
  Taková moderní rodinka
  Teorie velkého třesku

  Nejlepší minisérie nebo televizní film
  Carlos
  The Pacific
  The Pillars of the Earth
  Temple Grandinová
  You Don't Know Jack

  Nejlepší herec v minisérii nebo televizním filmu
  Idris Elba (Luther)
  Ian McShane (The Pillars of the Earth)
  Al Pacino (You Don't Know Jack)
  Dennis Quaid (The Special Relationship)
  Édgar Ramírez (Carlos)

  Nejlepší herečka v minisérii nebo televizním filmu
  Hayley Atwell (The Pillars of the Earth)
  Claire Danes (Temple Grandinová)
  Judi Dench (Cranford)
  Romola Garai (Slečna Emma)
  Jennifer Love Hewitt (The Client List)

  Nejlepší herec v seriálu – Komedie
  Alec Baldwin (Studio 30 Rock)
  Steve Carell (Kancl)
  Thomas Jane (Hung - Na velikosti záleží)
  Matthew Morrison (Glee)
  Jim Parsons (Teorie velkého třesku)

  Nejlepší herečka v seriálu – Komedie
  Toni Collette (Tara a její svět)
  Edie Falco (Nurse Jackie)
  Tina Fey (Studio 30 Rock)
  Laura Linney (The Big C)
  Lea Michele (Glee)

  Nejlepší herec v seriálu – Drama
  Steve Buscemi (Impérium - Mafie v Atlantic City)
  Bryan Cranston (Breaking Bad)
  Michael C. Hall (Dexter)
  Jon Hamm (Mad Men)
  Hugh Laurie (Dr. House)

  Nejlepší herečka v seriálu – Drama
  Julianna Margulies (Dobrá manželka)
  Elisabeth Moss (Mad Men)
  Piper Perabo (Covert Affairs)
  Katey Sagal (Sons of Anarchy)
  Kyra Sedgwick (Closer)

  Nejlepší herec ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo TV filmu
  Scott Caan (Hawaii Five-O)
  Chris Colfer (Glee)
  Chris Noth (Dobrá manželka)
  Eric Stonestreet (Taková moderní rodinka)
  David Strathairn (Temple Grandinová)

  Nejlepší herečka ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo TV filmu
  Hope Davis (The Special Relationship)
  Jane Lynch (Glee)
  Kelly Macdonald (Impérium - Mafie v Atlantic City)
  Julia Stiles (Dexter)
  Sofía Vergara (Taková moderní rodinka)

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 8.12.2010

  Dokument Nesvatbov mapující „nezavrabčené“ třicátníky vstupuje do kin

  Ve středu 9. prosince vstupuje za mediální podpory CSFD.cz do českých kin situační dokument režisérky Eriky Hníkové odehrávající se v obci Zemplínské Hámre, kde se místní starosta snaží dát po svém dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Coby generál ve výslužbě se nechce vzdát a k pomyslnému boji s místními singles používá různé prostředky: nabízí nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místním rozhlasem k plození dětí a nakonec uspořádá seznamovací večírek pro „nezavrabčené“. Snímek Nesvatbov výběrem tématu a způsobem zpracování navazuje na předchozí úspěšné snímky Eriky Hníkové Ženy pro měny a Sejdeme se v Eurocampu. Nápad natočit dokumentární film o proměně partnerských vztahů a o vzrůstajícím počtu „singles“ vznikl v roce 2007, kdy začaly obhlídky. V jejich průběhu narazila režisérka na zmíněnou východoslovenskou vesnici a na jejího starostu, jehož boj s třicátnickou samotou ji fascinoval. Nebylo zrovna jednoduché sblížit se s místními lidmi a hlavně najít ve vesnici svobodné třicátníky, kteří by se chtěli nechat točit. Natáčení proto začalo pozvolna a film je z tohoto důvodu natočen na HDV kameru – štáb navštěvoval často své hrdiny doma nebo v práci a menší kamera tak působila přátelštěji a komorněji. Natáčení vyvrcholilo v létě roku 2009, kdy starosta obce uspořádal pro „své nezavrabčené“ třicátníky seznamovací večírek. Na ten pozval i mladé svobodné lidi z okolních vesnic. Najdou hrdinové z obce Zemplínské Hámre konečně životní partnery?

  Spolu s uvedením filmu Nesvatbov do českých kin, vám odedneška na CSFD.cz nabízíme také možnost shlédnout celý režisérčin film Čtyři kroky dvojpůlka z roku 2000. (POMO)
 • Obrázek k novince 7.12.2010

  Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

  Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce Leemu. Kromě dalších promítaných veleděl se můžete těšit i na krutý doprovodný program. Přijďte i vy ukořistit originální kultovní chuckovské tričko či fotku s Chuckem. Do noci pak můžete cvičit své chvaty a hmaty v akčních počítačových hrách Xbox Kinect, které ovládáte celým svým tělem. A aby bylo řádně veselo, do rytmu vás bude bušit ostrý Dj'ský gang. To vše v režii T-Mobile. Vstupenky v hodnotě 30,- Kč v prodeji na pokladně kina Světozor. Více zde. (POMO)
 • Obrázek k novince 30.11.2010

  Filmasia 2010 – asijské „best of“

  Letošní festival Filmasia se koná v Aeru 3. - 5. prosince 2010. Uvidíte nové filmy od jmen jako Andrew Lau, Takashi Miike, Hayao Miyazaki, Tsai Ming-liang nebo Kim Ji-woon! Asijský víkend začíná v pátek 3. 12. hvězdnou akční podívanou Návrat Chen Zhena. Za dechberoucím filmem stojí Andrew Lau jako režisér a Donnie Yen jako autor bojových choreografií.

  Oficiálně 6. Filmasia zahájí českou premiérou nového filmu Takashiho Miikeho 13 zabijáků. Japonský inspirátor Quentina Tarantina přichází s krví nasáklým remakem klasického samurajského titulu z r. 1963. Do programu Filmasie se ale nevrací jen Miike... Kim Ji-woonův už čtvrtý film promítaný na Filmasii Viděl jsem ďábla, je divoká thrillerová jízda. Fanoušci asijského filmu už ale zaostřili i na nové jméno mezi autory bizarních vizí japonské současnosti – Sion Sono balancuje s titulem Studená ryba na hraně choré fantazie a kousavé satiry. Snímek portrétuje dvojičku sériových vrahů a způsob, jakým převrátí naruby život uťáplého obchodníka s tropickými rybami... V neděli 5. 12. se dočkají příznivci animace Hayao Miyazakiho. Autor Cesty do Fantazie nebo Princezny Mononoke přichází s novinkou Ponjo z útesu nad mořem. A úplně posledním filmem 6. Filmasie bude Tvář od Tsaie Ming-lianga. Příběh filmaře, který má v Louvru zfilmovat operu Salome, se v Aeru promítá od 20:30.

  Detailní program a další info je na webu akce www.filmasia.cz. (POMO)
 • Obrázek k novince 27.11.2010

  XV. Seminář britského filmu: John Lennon

  Letošní Seminář britského filmu, který se bude konat ve dnech 3. - 5. 12. 2010 tradičně v Uherském Hradišti (kino Reduta, kino Mír), představí osobnost Johna Lennona prostřednictvím série několika filmů, přednášek, čtení z jeho textů, besed, ale i výstavy či koncertu.

  Dalšími tématy jsou Novinky britského filmu, Česká stopa: Pomoc Nicholase Wintona, Divoká karta: Nickyho rodina (Work in Progress) a Film a škola. Hlavní program obsahuje spoustu u nás nikdy neuvedených snímků na téma Lennonova života a tvorby. Jako hlavní host akce je ohlášen Bill Harry, uznávaný britský hudební publicista a osobní přítel Johna Lennona, zakladatel kultovního časopisu Mersey Beat a autor řady publikací o The Beatles. Harry s sebou přiveze i zajímavé úryvky z osobního filmového archivu.

  Doprovodný program nabídne výstavu fotografií zachycujících proměnu Lennonovy zdi v Praze v průběhu času. V kině Mír vystoupí skupina Professor, která se specializuje na skladby Beatles a Lennona. Představeny budou kniha Lennonova zeď a aktivity Mírového klubu Johna Lennona. Dva pozdní večery zpříjemní sety DJs.

  Pokud se akreditujete do 29. 11., získáte slevu za včasnou úhradu! Možné je také využít slev pro členy filmových klubů v ČR i SR. Více informací najdete na stránkách www.britskyseminar.cz. (Bart)
 • Obrázek k novince 24.11.2010

  KÁNON FILMU 2010

  Dnes byl za finanční podpory Ministerstva kultury ČR spuštěn historicky první výběr “KÁNON FILMU”. Na výběru se budou podílet nejenom filmoví odbornící (kritici, pedagogové, dramaturgové filmových akcí, organizátoři filmově výchovných aktivit), ale poprvé i přední uživatelé CSFD.cz. V sekci KÁNON FILMU je zveřejněn výchozí seznam zahraniční a domácí kinematografie rozdělený do tří částí: kánonu Občana Kanea, kánonu Star Wars a kánonu Abbase Kiarostamiho. Účastnící mají až do 14. prosince možnost sestavit svůj vlastní KÁNON FILMU a výsledek bude následně vytvořen spojením výchozího seznamu filmů a výsledku tohoto hlasování ve všech třech individuálních Kánonech.

  V sekci KÁNON FILMU dále najdete nejenom popis projektu, ale i podrobnější informace o zdrojích výchozího seznamu. V podsekci Aktivity pak najdete stručný přehled nejvýznamnějších domácích a zahraničních aktivit filmové a audiovizuální výchovy. Hlavním cílem projektu KÁNON FILMU je vytvořit systém kvalitního a pro studenty přitažlivého základu pro různé filmově výchovné aktivity ve školách, ale i mimo školy. KÁNON FILMU je prioritně určen studentům středních škol, ale také všem, které zajímá historie a podstata filmového umění. Hlavní inspirací byly myšlenky filmového tvůrce a teoretika Paula Schradera, který se v roce 2006 pokusil napsat knihu “Kánon Filmu” a inspiroval tím kreativce po celém světě ke vzniku mnoha aktivit, včetně tohoto domácího projektu.

  “Již není možné pro mladého filmového diváka sledovat historii filmu a vytvářet si vlastní názor: je totiž až příliš mnoho filmů. Je jen stěží možné postihnout roční audiovizuální tvorbu v televizi a kinech, doma i ve světě. Podobně jako literární nadšenci, tak i ti filmoví musí spoléhat na nakumulované vědomosti filmových vědců (které filmy přetrvávají a proč), vědomosti, které jsou zásadně zamořené populistickými nebo akademickými kritérii. Co tedy potřebujeme je FILMOVÝ KÁNON.“ - Paul Schrader

  Pojďte s námi na dobrodružnou cestu poznání, inspirace a fascinace věčně živým filmovým uměním...
  První tisková zpráva KÁNONU FILMU ke stažení zde. (POMO)
 • Obrázek k novince 14.11.2010

  Pražský filmový orchestr uvádí...

  Máte rádi filmovou hudbu? Zažili jste někdy její koncert v perfektně ozvučeném pražském Rudolfínu? V podání Pražského filmového orchestru k tomu budete mít možnost již 29. listopadu! Pražský filmový orchestr je symfonický orchestr, jehož hráči jsou mladí lidé, převážně studenti. Ve svém repertoáru má filmovou hudbu z nejslavnějších filmů světové kinematografie (Hvězdné války, Jurský park, Čelisti, Sám doma, Pán prstenů, Piráti z Karibiku, E.T. a další). Orchestr v roce 2004 založil a od té doby jej řídí multiinstrumentalista Jiří Korynta, který zde spojil svoji zálibu v kinematografii a hudbě. Šedesátičlenné těleso pravidelně vystupuje v předních pražských koncertních sálech (Rudolfinum, Žofín, Smetanova síň Obecního domu apod.), pořádá výchovné koncerty a také se podílí na řadě zajímavých projektů, které spojují symfonickou hudbu s jinými žánry (rockový Night Wish Revival, jazzová suita Porgy a Bess apod.). Často také filmovou hudbu nahrává. Již tento měsíc - 29. listopadu - budete mít možnost poslechnout si přední světová díla v podání Pražského filmového orchestru ve Dvořákově síni pražského Rudolfina! Volné vstupenky je možné si objednat na tel. čísle 731 172 038. Více info na www.praguefilmorchestra.com. (POMO)
 • Obrázek k novince 14.11.2010

  Festival CinemaOpen 2010

  Nový festival krátkých hraných filmů CinemaOpen 2010, otevře své pomyslné brány 16. a 17. listopadu v artkině Centrál v Hradci Králové. Představí přes 30 nejlepších krátkých hraných filmů, které v posledních dvou desetiletích vznikly v nekomerční, nezávislé a amatérské tvorbě a mohou se chlubit řadou tuzemských i mezinárodních ocenění.

  Slavnostní zahajení v úterý 16.11. v 18.00 hod. odstartuje, za účasti autorů, předpremiérou nového českého filmu Babička, aneb jak to bylo doopravdy. Druhý festivalový den uvede ve 13:00 hod. režisér Tomáš Vorel a v 18:00 hod. se můžete těšit na blok s názvem „Jak začínali slavní“, ve kterém uvidíte prvotiny hosta festivalu, ale i jiných, dnes již slavných osobností českého filmu. Více na www.cinemaopen.cz. Jste srdečně zváni. (POMO)
 • Obrázek k novince 6.11.2010

  Seminář ruských filmů

  Filmový klub ve Veselí nad Moravou ve spolupráci se SFÚ v Bratislavě, NFA v Praze a AČFK pořádá ve dnech 12.-14.11. již XVII. ročník Semináře ruských filmů, který bude v tomto roce zaměřen na lyrický film. V kině Morava budou uvedeny filmy režisérů: Nikolaje Gubenka (Přišel voják z fronty, I život, i slzy, i láska), Sergeje Solovjeva (Když skončilo dětství, Divoká holubice), Nikity Michalkova (Pět večerů) a dalších. Všechny filmy budou uvedeny na páse 35 mm., lektorské úvody zajistí doc. G. Kopaněva. Seminář bude doplněn divadelním vystoupením souboru Teatr Novogo Fronta s divadelní hrou Dybbuk. Bližší informace na www.kinomorava.cz nebo tel. 724130770. (POMO)
 • Obrázek k novince 31.10.2010

  Severský filmový podzim

  Na měsíc listopad připravil Severský filmový klub filmový festival nazvaný Severský filmový podzim. Od neděle do středy tentokrát uvidíte devět filmů z Dánska, Švédska a Norska. Jako vždy je pamatováno i na sluchově postižené diváky a tři z filmů (Jen mraky hýbou hvězdami, Nepřítel lidu a Original) budou uvedeny s rozšířenými titulky pro neslyšící a na své si tentokrát přijdou i malí diváci uvedením rodinného filmu Jen mraky hýbou hvězdami.

  Festival otevírá v neděli 14. 11. v 16:00 (Brno 16:30) zmíněný rodinný film Jen mraky hýbou hvězdami. Norské drama pojednává o ztrátě v rodině způsobené nemocí a postupném vyrovnávání se s ní z pohledu jedenáctileté Marie. V 18:00 (Brno 18:45) následuje norský snímek Nepřítel lidu podle stejnojmenného dramatu Henrika Ibsena, který bylo možné bez potíží zasadit do dnešní doby, neboť témata jako konflikt spravedlnosti s mocenskými zájmy a následné zbavování se svých „nepřátel“, kteří tyto zájmy ohrožují, jsou velmi aktuální i dnes. Jako poslední tento den bude ve 20:00 (Brno 21:00) uveden dánský snímek Thomase Vintenberga Největší hrdinové, road-movie v severském stylu se vším, co k tomu patří - se zběsilým mixem dramatu, humoru, napětí a zejména s ústřední dvojicí Thomas Bo Larsen / Ulrich Thomsen, která filmu dodává na tempu.

  Druhý den přehlídky 15. 11. začíná v 18:00 (v Brně 18:45) norským film Pět lží. Tato směsice komedie a dramatu pojednává o třech outsiderech, kteří žijí ve stínu Norska, jak ho známe - plného úspěchu a blahobytu, ovšem i ti si zaslouží své místo pod sluncem. Ve 20:00 (v Brně ve 21:00) následuje dánské drama Síla Severu, zaměřené na tři mladé lidi v zajetí současných nebo minulých drogových závislostí, kteří se každý po svém snaží o únik a změnu.

  V úterý 16. listopadu je na programu v 18:00 (Brno 18:45) Dům bláznů, norské drama o dívce, kterou hledání úniku před světem zavede do psychiatrické léčebny, kde prochází všelijakými terapiemi a kde se také setkává s nejrůznějšími, jen ne obyčejnými lidmi, kteří mají ovšem něco do sebe. Ve 20:00 (v Brně 21:00) bude uveden švédský snímek Lidé z Dalarny, o venkovanech v odlehlé krajině Dalarny, o Mie, která odtamtud kdysi odešla do města, o starých bolístkách, které si snad všichni v sobě chovají a které vyplavou na povrch přesně v ten správný čas - na oslavě narozenin hlavy rodiny a místní autority.

  Poslední den festivalu 17. listopadu uvidíte nejprve v 18:00 (Brno 18:45) dánsko-švédský film Originál, v němž se Henry rozhodne, že přestane být chameleonem a chovat se podle představ ostatních a stane se originálem. Že cesta nebude přímá, je jasné, zvlášť když si k tomu přibere pár drobných úkolů, jako osvobodit matku z ústavu nebo najít pravou lásku. Posledním snímkem festivalu Severský filmový podzim bude ve 20:00 (21:00 v Brně) dánsko-švédský thriller Co nikdo neví o tom, jak zdánlivě náhodná rodinná tragédie pomůže poodhalit fakta o nejbližších příbuzných, o kterých předtím nikdo neměl ani tušení... Promítá se v HD kvalitě!

  Bližší informace naleznete na stránkách www.sfklub.cz, kde si můžete také zasoutěžit o volné vstupenky na celý Severský filmový podzim. (Bart)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace