Reklama

Reklama

Hana Brejchová

Hana Brejchová

nar. 12.12.1946 (75 let)
Praha, Československo

Biografie (1)

Hana Brejchová je bývalá česká herečka. Narodila se v Praze do početné rodiny šesti sourozenců (Jaroslav, Blanka, Jana, Hana,…, Josef). Její sestra je velmi známá herečka a jedna z největších hereckých hvězd českého filmu 50. a 60. let 20. století, Jana Brejchová, se kterou se už delší dobu nestýká. Její manžel byl Jaroslav Bařina. Má dvě dcery - adoptovanou Veroniku Brejchovou a Světlanu. Když bylo paní Haně 18 let, vybral si ji Miloš Forman do její první role ve… (více)

Zajímavosti (13)

Svatba jako řemen (1967)

  • Iva Janžurová byla původně vybraná do role nevěsty. Do role Haničky (znásilněná) byla obsazená Hana Brejchová. Jenže pan režisér jako děsný prudas byl s Hanou nespokojený a po několika dnech jí vyhodil a nabídl to Ivě Janžurové. (cariada)

Lásky jedné plavovlásky (1965)

  • Jaroslav Kříženecký ve své knize „Menšík“ uvedl, že Vladimír Menšík (Vacovský) během natáčení taneční scény s Hanou Brejchovou (Andula) svou hereckou kolegyni neustále rozptyloval různými vtípky, které vyvrcholily větou: „Hani, cítíš, jak mi stojí?“ Brejchová se měla během scény tvářit otráveně, protože její postava by raději tancovala s Mildou (Vladimír Pucholt). Scéna se na několikátý pokus nakonec natočila, ale Brejchová od té doby tvrdila, že s Menšíkem a se zvířaty zásadně nehraje. (raininface)

Galerie (25)

Reklama

Herečka

Host

Ovládací panel

Fanklub

(27)

Reklama

Reklama