foto

Liam Aiken

  • nar. 7.1.1990 (30 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Liam Padraic Aiken se narodil 7. ledna 1990 na Manhattanu (New York). Jeho otec Bill Aiken byl producentem MTV (zemřel v roce 1992) a jeho matka je irská imigrantka Moya Aiken.

Liam si chtěl našetřit nějaké peníze na studium a proto začal hrát. Jeho matka ho v tom podporovala a když Liam zjistil, že ho hraní opravdu baví, začal se jím živit naplno. Svůj divadelní debut si Liam odbyl již v sedmi letech v divadle Broadway ve hře A Doll´s House. Film na něj nenechal dlouho čekat a ještě v témže roce si zahrál ve filmu Henry Fool.

Liamova první významější role přišla v roce 1998, kdy si zahrál ve filmu Druhá nebo první (Stepmom). Mezi jeho další snímky patří například Road to Perdition; Pozor, hodný pes (Good boy!) nebo Řada nešťastných příhod (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events). Byla mu nabídnuta i role Colea Seara ve filmu Šestý smysl, ale tuto roli musel Liam odmítnout, protože jeho matka si myslela, že její syn je příliš malý na roli ve filmu o mrtvolách. Původně měl hrát dokonce hlavní roli ve filmech o Harry Potterovi, bohužel ale tuto roli nezískal, protože nežil na Britských ostrovech.

Liam chodí do školy do Dwight-Englewood School, kterou zakončí v roce 2008. Poslouchá punk, hraje na bicí, na elektrickou a akustickou kytaru a je hlavním kytaristou v kapele Saint Levi. Jeho první pes byl italský Greyhoud a jmenoval se Kes.

ČSFD.cz

Host

TV pořady

2011 Katie Chats (TV pořad)
2004 The 76th Annual Academy Awards (TV pořad)
1952 Today (TV pořad)

Fanoušci tvůrce