foto

Christopher Mitchum

  • nar. 16.10.1943 (75 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Christopher Mitchum je druhý syn herce Roberta Mitchuma předurčený, stejně jako starší bratr James, následovat kroky jeho slavného otce. Christopher se vzdělával na Univerzitě v Pennsylvanii (1962 - 1966) a navštěvoval Dublin's Trinity Collage jako část jeho Ročního zahraničního programu pro Juniory. Na Univezitě v Arizoně dosáhl titulu Bakalář ještě předtím, než začal vyvíjet opravdový zájem o herectví. Ještě za dob studia v Arizoně začal pracovat na westernech ve filmovém studiu Old Tucson (1966 - 67). To vedlo k prvním hereckým přiležitostem v televizní show DUNDEE AND THE CULHANE (1967) s britským hercem Johnem Millsem a naslédně THE DANNY THOMAS HOUR (1967) po boku Sammy Davise Jr.

Christopher pracoval jako "spojka" ve dvou otcových westernech v roce 1969 než nastal jeho velký herecký průlom. Zůčastnil se konkurzu na western CHISUM (1970) s Johnem Waynem v hlavní roli a vyhrál malou roličku pomocníka Billyho The Kida. Wayne ho představil režíséru Howardu Hawksovi, ten si Chrise otestoval před kamerou a nabídl mu roli ve svém posledním filmu RIO LOBO (1970). Christopher se s Johnem Waynem spojil ještě jednou ve fimu BIG JAKE (1971) předtím než se vydal svou vlastní cestou.

S takovým to silným základem a plně vybaven otcovým uvolněným dobráckým vzhledem a dobrodružnou povahou Chris prokázal, že je sebejistě vedeným hercem. Po "delším obdobi sucha" mu ale bylo řečeno, že nemohl být obsazen do fimu STEELYARD BLUES (1973), protože předtím pracoval s Johnem Waynem. V těchto vysoce politických časech se Chrisova kariéra začala odebírat opačnými směry a proto odjel do Evropy najít si práci. Filmy ve kterých se nadále objevoval nedosahovaly příliš vysokých kvalit v porovnání s filmovým kontem jeho otce. Z více známějších titulů to jsou snímky jako SAVAGE HARBOR (1987), SFX RETALIATOR (1987), AFTERSHOCK (1990), STRIKING POINT (1995) a LYCANTHROPE (1999).

Některé Christopherovy filmy byly velmi populární na zahraničním trhu ve Španělsku, Hong Kongu, Indonésii a Filipínách, nicméně pokračoval v "chrlení" jeho dalších snímků, které zahrnují MASTER SAMURAI (1974), CHINESE COMMANDOS (1975), AMERICAN COMMANDOS (1986) a FINAL SCORE (1986). Christopher momentálně preferuje psaní a je také spoluautorem scénáře k filmu ANGEL OF FURY (1992). Po delší filmové absenci nedávno natočil svou roli v horrou svého syna Bentleyho pod názvem THE RITUAL (2009). Christopherův syn, který je také producentem, spisovatelem a režisérem, patří do třetí generace herecké rodiny Mitchumů, která zahrnuje ještě starší dceru Carrie.

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace