foto

Loren Avedon

  • nar. 30.7.1962 (56 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Loren Avedon patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším hvězdám akčních videofilmů. Před televizní kamerou se poprvé objevil v pěti letech, když účinkoval v jedné televizní reklamě na mléko. Jeho matka je režisérkou televizních reklam. Loren Avedon původně po herecké kariéře nikdy netoužil, ale postupem času změnil názor. V roce 1987 pořádal filmový producent Roy Horan konkurz na hlavní roli v pokračování slavného akčního snímku KARATE TIGER.

Loren Avedon se konkurzu zúčastnil. Protože udělal na producenta dobrý dojem, roli získal. Film KARATE TIGER 2 zaznamenal obrovský úspěch. Také samotný Loren Avedon se díky tomuto snímku stal novou akční hvězdou. Po úspěchu filmu podepsal kontrakt na další dvě pokračování nazvané KARATE TIGER 3 a KARATE TIGER 4. Před filmovou kamerou se sešel s takovými hvězdami, jakými jsou Cynthia Rothrock, Max Thayer, Matthias Hues nebo Billy Blanks.

Z filmů, které natočil v devadesátých letech, stojí za zmínku OPERACE ZLATÝ FÉNIX, TICHÁ SÍLA, MANHATTAN nebo TYGŘÍ SPÁRY 3, kde si překvapivě zahrál zápornou postavu. Zatím svůj poslední film natočil v roce 2001. Film se jmenuje ARÉNA SMRTI a v hlavních rolích excelují francouzský mistr světa v karate Olivier Gruner a věčný záporák Billy Drago.

To ovšem neznamená, že Loren Avedon zahálí. Právě naopak. Od roku 2001 se podílel jako producent na vzniku nových čtyř filmů. Ke dvěma z nich dokonce napsal sám scénář. V roce 2002 se navíc vrátil ke své sportovní kariéře. Mimochodem, Loren Avedon je držitelem pátého danu v Tael Hapkido. Hostoval v seriálech POBŘEŽNÍ HLÍDKA a BLESK V RÁJI.

Josef "videofil" Novák

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace