foto

K. Todd Freeman

  • nar. Houston, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

K.Todd Freeman je americký herec a zakládající člen divadelní společnosti SteppenWolf Theatre Company z Chicaga.

Filmovým divákům je znám především pro ztvárnění vedlejších rolí, jako např. v akčním snímku s Arnoldem Schwarzeneggerem ERASER /1996/ v roli Dutona, v komedii s Johnem Cusackem GROSSE POINTE BLANK /1997/, v dramatu THE CIDER HOUSE RULES /1999/ v hlavních rolích s Tobym Maguirem a Charlize Theron nebo v akčním thrilleru THE DARK NIGHT /2008/ ve vedlejší roli Polka. V upírském akčním seriálu BUFFY THE VAMPIRE SLAYER /1997-2003/ ztvárnil postavu pana Tricka.

V roce 1992 byl nominován na cenu Joseph Jefferson Award pro nejlepšího herce v hlavní roli ve hře „The Song of Jacob Zulu" v podání divadla Steppenwolf Theatre Company. Rok na to byl nominován na cenu Tony Award pro nejlepšího herce ve stejné hře „The Song of Jacob Zulu".

Na divadelním turné Broadwayského divadla účinkoval v roli Dr.Dillamunda ve hře „Wicked" a v roce 2013 byl opět nominován na cenu Joseph Jefferson Award tentokrát v kategorii pro nejlepšího divadelního režiséra za hru „Good People" v produkci SWT.

Lukáš "gatuso" Častulík

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace