foto

Sheila Kelley

  • nar. 9.10.1961 (56 let)
    Pittsburgh, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sheila Kelley je americká televizní herečka. Nejlépe ji diváci znají jako Gwen Taylor z právnického seriálu L.A.LAW /1986-1994/ a nebo jako Dr. Charlotte „Charley" Bennett Hayes z TV seriálu SISTERS /1991-1996/.

Kelley se narodila v Greensburgu ve státě Pensylvánie, rodičům Catherine Holway  Thom Kelley – zdravotní sestře a otci Dr. Jayi Hilarymu Kelleymu – emeritnímu profesorovi na School of Mineral and Energy Resources na West Virginia University. Kelley studovala jako malá dívka balet a následně byla přijata na studia do New York University na katedru Tisch School of Arts. Poté co ji doktoři upozornili na negativní zdravotní efekt postihující kyčle, nasměrovala Kelley svou snahu a píli na režírování a herectví. Původně byla přesvědčována k herectví jejím ředitelem ze střední školy Dr. Georgem Vollrathem a nakonec se tedy přestěhovala do Kalifornie aby měla větší šance posunout svou hereckou kariéru o level výš.

Kelley začala svou hereckou aktivní kariéru na začátku 80.let v televizi. Jejím prvním filmem byl snímek s Patrickem Dempseym a Jennifer Connelly SOME GIRLS /1988/. Většina jejích rolí byla spíše typu guest rolí v různých amerických TV seriálech, ačkoliv je proslavená hlavně účinkováním ve filmu DANCING AT THE BLUE IGUANA /2000/, kde hrála striptérku a svůdnou tanečnici.

Po tomto filmu zakládá ženské cvičební hnutí nazvané S Factor. Je považována za zakladatelku společnosti Pole Dancing Workout. Od počátku založení bylo po celých státech otevřeno již 8 studií. Je to jedno z nejznámějších a nejúspěšnějších tanečních studií tohoto druhu. V praxi používá prvky pilates, jógy, stretchingu ale také znalostí baletu, které nabyla v minulosti. Hnutí stále roste a jeho pobočky můžeme najít v LA, New Yorku, Chicagu, San Franciscu, Houstonu, Encinu nebo na Costa Mesa.

Kelley si zahrála v poslední sezóně seriálu LOST /2004-2010/, kde ztvárnila postavu jménem Zoe. Objevila se v seriálu z lékařského prostředí ER /1994-2009/ nebo v rodinném seriálu THE SOPRANOS /1999-2007/. Zahrála si v komedii s Nicolasem Cagem MATCHSTICK MEN /2003/, kde ztvárnila postavu Kathy, hrála v komedii NURSE BETTY /2000/ s Morganem Freemanem, Renné Zelwegger a Chrisem Rockem nebo v romantickém dramatu po boku George Clooneyho a Michelle Pfeiffer ONE FINE DAY /1996/. Jejím nedávným seriálovým počinem je role tetičky Carol v teenagerském seriálu GOSSIP GIRL /2007-2012/.

Je vdaná za herce Richarda Schiffa ze seriálu West Wing, se kterým má dvě děti Guse a Ruby. V 80. Letech založila divadelní skupinu The Elephant Company.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace