Reklama

Reklama

Franklin J. Schaffner

Franklin J. Schaffner

nar. 30.05.1920
Tokyo, Japonsko

zem. 02.07.1989 (69 let)
Santa Monica, California, USA

Biografie (1)

Syn amerických misionářů, Franklin James Schaffner, se narodil 30. května 1920 v Tokyu, kde také vyrůstal. Poté se jeho rodina přestěhovala zpět do Spojených států, kde Schaffner vystudoval střední školu a odešel studovat práva na Columbia University v New Yorku. Jeho studium však bylo přerušeno Druhou světovou válkou, do které byl povolán. Jako mariňák sloužil nejdříve v Evropě a severní Africe, na poslední léta války byl poslán do východního Pacifiku. Poté co se… (více)

Zajímavosti (4)

Hoši z Brazílie (1978)

  • Producent Lew Grade a režisér Franklin J. Schaffner vedli časté argumenty nad množstvím krve použité ve filmu. Grade totiž usiloval o získání ratingu PG, což by usnadnilo prodej televizních práv. Film nakonec získal rating R. (HellFire)

Válečník (1965)

  • Charlton Heston vo svojej autobiografii „In the Arena“ rozpráva o tom, ako sa odhodlaný mladý Steven Spielberg niekoľkokrát pokúsil preniknúť na scénu, aby sledoval natáčanie, ale zakaždým ho vyhodili. Režisér Schaffner ale nakoniec ustúpil a povolil mu vstup, nech sleduje, čo sa nakrúca. (Arsenal83)

Galerie (2)

Reklama

Režisér

Producent

Filmy
1973

Motýlek

Herec

Host

Reklama

Reklama