foto

Brian Levant

  • nar. 6.8.1952 (67 let)
    Highland Park, Illinois, USA

Biografie

Americký producent, scénárista, ale hlavně režisér Brian Michael Levant se narodil 6. srpna 1952 ve státě Illinois v USA. Vystudoval školu University of New Mexico. V současné době žije v Los Angeles se svou ženou Alison a svými třemi dětmi.

Svoji dlouholetou televizní kariéru začínal Levant jako třiadvacetiletý, kdy se připojil ke štábu scénáristů seriálu HAPPY DAYS z roku 1974. Jako režisér se poprvé předvedl režírováním jedné epizody televizního seriálu ŽENATÝ SE ZÁVAZKY.

Brian Levant je známý spíše režírováním rodinných komedií. Svou první natočil v roce 1991 když převzal žezlo po režiséru Dennisu Duganovi a natočil druhý díl filmu TEN KLUK JE POSTRACH. O rok později natočil typickou rodinnou komedii BEETHOVEN. Následovala komedie FLINTSTONEOVI, Levant si přál aby hlavní roli (Freda) v této adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna & Barberra, zahrál jeho kamarád John Goodman, který se na ni skvěle hodil. Když v roce 1996 natočil komedii ROLNIČKY, KAM SE PODÍVÁŠ v čele s Arnoldem Schwarzeneggerem, byl za ni dokonce nominován na nechvalně známou cenu Razzie Awards a to v kategorii „nejhorší režisér“ (cenu nakonec naštěstí pro Levanta získal režisér Andrew Bergman za film STRIPTÝZ).

Následovaly opět komedie rodinného typu a to SNĚŽNÍ PSI (2002) či UŽ JSME TAM? (2005). Jedním z Brianových režijních počinů je film s Jackie Chanem CHŮVA V AKCI z roku 2010.

Očko "Mičl" Szyslak

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Hra na lásku (TV film)
1997 Nechte to na Beaverovi
1990 Poochinski (TV film)
1983 Still the Beaver (TV film)

TV seriály

1988 My Secret Identity (TV seriál)
1983 Still the Beaver (TV seriál)
1979 Bad News Bears, The (TV seriál)
Brothers and Sisters (TV seriál)
1978 Mork & Mindy (TV seriál)
1974 Happy Days (TV seriál)

Herecká filmografie

Dokumentární

1999 Discovering Bedrock

Fanoušci tvůrce