foto

Sadie Sink

  • nar. 16.4.2002 (18 let)
    Brenham, Texas, USA

Biografie

Americká herečka Sadie Sink se narodila do rodiny trenéra amerického fotbalu jako čtvrté z pěti dětí. Má tři starší bratry: Caleba, Spencera a Michella, a mladší setru Jacey. S herectvím začínala v útlém dětství, kdy byla fanynkou Muzikálu ze střední a se svým starším bratrem neustále přehrávala scénky z tohoto populárního filmu pro teenagery. Její matka se proto rozhodla nechat ji zapsat na kurzy herectví v Houstonu a díky tomu byla v roce 2012 obsazena do muzikálu „Annie“ na slavné Broadwayi, který jí otevřel dveře do světa showbusinessu.

Poté se objevila v epizodních rolích v několika televizních seriálech jako např. Takoví normální Američané, Spravedlnost v krvi a Americká odysea. V roce 2015 se opět objevila na Broadwayi po boku Helen Mirren ve hře „Audience u královny“, kde ztvárnila mladou Alžbětu II.

Jejím filmovým debutem byla v roce 2016 malá rolička v životopisném snímku Chuck o boxerovi Chucku Wepnerovi, kde se objevila vedle hvězd jako Liev Schreiber, Naomi Watts nebo Ron Perlman. O rok později byla obsazena do dramatu The Glass Castle podle oceňovaného memoáru novinářky Jeannette Walls o nekonvenčním dětství v rodině umělkyně a alkoholika. Při natáčení se blíže seznámila s rodinou herce Woodyho Harrelsona, dlouholetého vegana, který ji inspiroval k tomu, aby se také stala vegankou a ambasadorkou za práva zvířat.

V roce 2017 byla Sadie obsazena do role Max Mayfield v populárním mysteriózním seriálu Stranger Things. O dva roky později jsme ji mohli vidět také například v hororu Eli.

pusheen

Host

TV pořady

2020 The 26th Annual Screen Actors Guild Awards (TV pořad)
2017 Beyond Stranger Things (TV pořad)
1999 Total Request Live (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)
1975 Good Morning America (TV pořad)

Fanoušci tvůrce