foto

Sadie Sink

  • nar. 16.4.2002 (16 let)
    Brenham, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Americká herečka Sadie Sink se narodila do rodiny trenéra amerického fotbalu jako čtvrté z pěti dětí. Má tři starší bratry: Caleba, Spencera a Michella, a mladší setru Jacey. S herectvím začínala v útlém dětství, kdy byla fanynkou Muzikálu ze střední a se svým starším bratrem neustále přehrávala scénky z tohoto populárního filmu pro teenagery. Její matka se proto rozhodla nechat ji zapsat na kurzy herectví v Houstonu a díky tomu byla v roce 2012 obsazena do muzikálu „Annie“ na slavné Broadwayi, který jí otevřel dveře do světa showbusinessu.

Poté se objevila v epizodních rolích v několika televizních seriálech jako např. Takoví normální Američané, Spravedlnost v krvi a Americká odysea. V roce 2015 se opět objevila na Broadwayi po boku Helen Mirren ve hře „Audience u královny“, kde ztvárnila mladou Alžbětu II.

Jejím filmovým debutem byla v roce 2016 malá rolička v životopisném snímku Chuck o boxerovi Chucku Wepnerovi, kde se objevila vedle hvězd jako Liev Schreiber, Naomi Watts nebo Ron Perlman. O rok později byla obsazena do dramatu The Glass Castle podle oceňovaného memoáru novinářky Jeannette Walls o nekonvenčním dětství v rodině umělkyně a alkoholika. Při natáčení se blíže seznámila s rodinou herce Woodyho Harrelsona, dlouholetého vegana, který ji inspiroval k tomu, aby se také stala vegankou a ambasadorkou za práva zvířat.

V roce 2017 byla Sadie obsazena do role Max Mayfield v populárním mysteriózním seriálu Stranger Things. O dva roky později jsme ji mohli vidět také například v hororu Eli.

pusheen

Herecká filmografie

Filmy

2019 Eli
2017 The Glass Castle
2016 Chuck

TV seriály

2017 Stranger Things (TV seriál)
Chapter Nine: The Gate (S02E09)
Chapter Eight: The Mind Flayer (S02E08)
Chapter Six: The Spy (S02E06)
další epizody (8)
2015 Americká odysea (TV seriál)

Dokumentární

2018 Dominion - vyp.

TV pořady

2017 Beyond Stranger Things (TV pořad)
1999 Total Request Live (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad) - herec, a.z.
1975 Good Morning America (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace