foto

Thomasin McKenzie

  • nar. 26.7.2000 (20 let)
    Wellington, Nový Zéland

Biografie

Novozélandská herečka Thomasin Mckenzie se narodila do umělecké rodiny herečky Mirandy Harcourt a režiséra Stuarta McKenzieho. Navzdory rodinnému zázemí se umělecké kariéře nejprve bránila, ale po tom, co se ve 13 letech objevila v dramatu Consent: The Louise Nicholas Story, vyprávějící příběh dívky znásilněné policistou, změnila názor. „Některé scény byly fakt hrůzostrašné, ale když jsem viděla, jak to na lidi působí, uvědomila jsem si, že herectví je způsob, jak ostatní ovlivnit a taky jak se něco sama naučit,“ řekla v rozhovoru pro karlovarský Festivalový deník v roce 2018.

Zprvu se Tom objevovala spíše v televizních seriálech ve své domovině. V roce 2014 si ale mohla na své herecké konto připsat malou roličku ve velkofilmu Hobit: Bitva pěti armád, i když většina jejích scén byla nakonec vystřižena. Následně se objevila například ve fantasy thrilleru The Changeover, který napsali a režírovali její rodiče.

Jejím prozatím největším kariérním úspěchem je ale zcela jistě film Beze stop z roku 2018, který přijela osobně představit na 53. ročník karlovarského filmového festivalu. Kvůli přípravě na tuto roli absolvovala Tom náročný fyzický trénink  zahrnující mimo jiné kurz přežití nebo se musela naučit perfektně mluvit s americkým přízvukem.

S režisérem Taikou Waititim natočila v roce 2018 v České republice satirický snímek z období 2. světové války Jojo Rabbit, který se v kinech objevil v roce 2019.

pusheen

Herecká filmografie