foto

Thomasin McKenzie

  • nar. 2000
    Wellington, Nový Zéland
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Novozélandská herečka Thomasin Mckenzie se narodila do umělecké rodiny herečky Mirandy Harcourt a režiséra Stuarta McKenzieho. Navzdory rodinnému zázemí se umělecké kariéře nejprve bránila, ale po tom, co se ve 13 letech objevila v dramatu Consent: The Louise Nicholas Story, vyprávějící příběh dívky znásilněné policistou, změnila názor. „Některé scény byly fakt hrůzostrašné, ale když jsem viděla, jak to na lidi působí, uvědomila jsem si, že herectví je způsob, jak ostatní ovlivnit a taky jak se něco sama naučit,“ řekla v rozhovoru pro karlovarský Festivalový deník v roce 2018.

Zprvu se Tom objevovala spíše v televizních seriálech ve své domovině. V roce 2014 si ale mohla na své herecké konto připsat malou roličku ve velkofilmu Hobit: Bitva pěti armád, i když většina jejích scén byla nakonec vystřižena. Následně se objevila například ve fantasy thrilleru The Changeover, který napsali a režírovali její rodiče.

Jejím prozatím největším kariérním úspěchem je ale zcela jistě film Beze stop z roku 2018, který přijela osobně představit na 53. ročník karlovarského filmového festivalu. Kvůli přípravě na tuto roli absolvovala Tom náročný fyzický trénink  zahrnující mimo jiné kurz přežití nebo se musela naučit perfektně mluvit s americkým přízvukem.

S režisérem Taikou Waititim natočila v roce 2018 v České republice satirický snímek z období 2. světové války Jojo Rabbit, který se v kinech objevil v roce 2019.

pusheen

Herecká filmografie

Filmy

2020 Top Gun: Maverick
2019 Jojo Rabbit
The True History of the Kelly Gang
2018 Beze stop
2017 The Changeover
2016 Jean (TV film)
2014 Hobit: Bitva pěti armád
2012 Existence

TV seriály

2017 Lucy Lewis Can't Lose (TV seriál)
2016 The Cul De Sac (TV seriál)
1992 Shortland Street (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace