foto

Kane Kosugi

  • nar. 11.10.1974 (45 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Potomek známého Shô Kosugi, mistra a herce bojových umění. Kane Takeshi Kosugi se narodil 11. října 1974 v Los Angeles, je napůl Japonec a napůl Číňan. Svůj talent na bojová umění zdědil po otci a kráčí v jeho šlépějích. Svou kariéru ovšem začínal tak, že propůjčoval svůj hlas hrdinům z video her. Zkoušel i povolání kaskadéra.

První film, ve kterém se Kane Kosugi objevil je akční NINJOVA POMSTA z roku 1983, ve kterém hlavní roli ztvárnil jeho otec. A Kane si vněm "zahrál" roli jeho syna. Po filmu začal trénovat bojová umění, především Wushu a Karate, chtěl se stát akčním hercem. Když přišel rok 1988 a s ním snímek ČERNÝ OREL, zahrál si v něm po boku svého otce, ale také Jean-Claude Van Damme. Dalším filmem, na kterém se Kane podílel je japonsko-britsko-americký dobrodružný snímek z roku 1991 s názvem ŠOGUN MAYEDA. Tento film německého režiséra Gordona Hesslera byl kritikou velmi dobře přijat.

Od roku 1993 si Kane Takeshi Kosugi odskočil od filmu a hrál v Japonských TV seriálech. K filmu se vrátil v roce 1998, akčním filmem MSTITEL BEZE JMÉNA v hlavní roli s Jackie Chanem. Ve filmu o turnaji v bojových uměních DOA: NA ŽIVOT A NA SMRT si zahrál roli bojovníka Hayabusa, který se účastnil onoho turnaje. V roce 2007 se objevuje jako bezejmenný yakuza v akčním Thrilleru BOJ a to vedle akčních hvězd jakými jsou Jet Li a Jason Statham. Jedním z jeho posledních filmových počinů je japonský animovaný snímek z roku 2009, který se jmenuje BATON. Kane v něm propůjčil svůj hlas jedné z postav.

V Japonsku je Kosugi pokládán za "zahraniční talent". Má mladšího bratra, který se jmenuje Shane.

Očko "Mičl" Szyslak

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1997 Ninja Faktor (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky